Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Chyba nie ma jeszcze takiego fanklubu a szkoda , te słuchawki zasługują na uwagę ze względu na dużą muzykalność.

Jako były posiadacz TH900 a obecnie TH600 , muszę powiedzieć że to jedne z najmuzykalniejszych słuchawek które miałem okazję posłuchać.

Na Head Fi jest mnóstwo użytkowników słuchawek tej zacnej firmy, jak rozumiem pewną barierą dla polskiego klienta może być wysoka cena. Warto jednak , spróbować posłuchać któregoś modelu Fostexa, ta firma wie jak przekazać muzykę emocjonalnie i przyjemnie bez niepotrzebnej techniczności...

Oczywiście zapraszam też właścicieli orthodynamików Fostexa, nie słuchałem a jestem ciekaw jak to gra.

Może ktoś podzieli się opinią?

Jest jakiś użytkownik TH600 na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Asknet. no nie dziwię się..he,he.

Ciekawe czy by Ci podeszły Th600, bardziej równe w przekazie, bas nie tak atakujący, góra spokojniejsza.

Dla mnie bardziej przemawiają Th600 w muzyce, Th900 są spektakularniejsze ale jednak ja wolę równiejszy przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Wreszcie mogę powiedzieć że grają mi TH600 na miarę swoich możliwości , po 2 tygodniach wygrzewania, łącznie coś ok. 150h.

Chyba dawno nie miałem słuchawek co tak zmiennie grały, tak długo docierały się.

Początkowo grały małą sceną , nieciekawą średnicą....przekaz jakiś taki lekko zamulony.

Na poziomie słuchawek za 1,5tys albo i mniej....

Długi okres tak grały....Dopiero po 50h lekko się poprawiły, scena się powiększyła, bas zaczął uspokajać ,nabierać zwartości...

Ale takie okresy raz dobrze a raz słabo to prawie tydzień odczuwałem....zaczynałem się nawet lekko niepokoić, może już tak zostanie...

Gdzie te opinie z Head Fi że grają niewiele gorzej od TH900 a na poziomie D7000?

Na szczęście wystarczyło się uzbroić w cierpliwość i tylko wygrzewać....

Od kilku dni zacząłem słyszeć zmiany we właściwym kierunku, scena zaczęła nabierać "heaktary " przestrzeni, wokal wyrazistości i mniejszej sykliwości,bas wreszcie nabierał zwartości,dociążenia, punktowości znanej mi z TH900 ......

Góra na którą lekko narzekałem że za łagodna i nie wyraźna ,teraz jest czysta i ostra....

Mógłbym dzisiaj dać się nabrać z poznaniem czy grają mi akurat na głowie TH900 czy też TH600....

A przecież cenowo Th600 kosztują dwa razy mniej od droższego brata...dobry zakup.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Raczej neutralne i średnicowe z ogromną ilością detali i świetną kontrolą . W sumie jest to nieco umuzykalniona wersja oryginału. Nie miałem okazji napędzać ich lampą ale wydaje mi się, że dobrze by im to zrobiło. Pozwolę sobie podlinkować moją ich reckę: http://forum.mp3store.pl/topic/125695-mad-dog-by-mrspeakers-czyli-t50rp-na-koksie/#entry1172454

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się właścicielem zestawu Fostexa, Słuchawek TH900 oraz wzmacniacza/Daca HP-A8c.

Ciekaw byłem jak HP-A8c sprawdzi się przy napędzaniu TH900, jak panowie z Fostexa wyobrażają sobie ideał napędzenia swoich topowych słuchawek zamkniętych.

Jeżeli sprawdzi mi się ten kombajn to go zostawię, fajnie się prezentuje i ma kilka zalet.

W komplecie mamy pilota,gdzie jest również dostęp do menu głównych funkcji, wyświetlacz jest mały ale wyrazisty.

Zaletą dla mnie jest możliwość jednoczesnego podpięcia dwóch słuchawek na raz.

Takie DT990 600om oraz TH900 na raz i nie ma problemu,nie czuć spadku spadku mocy i jakości dźwięku.

Sprzęt nie wygrzany,więc ciężko go już oceniać, do porównania mam Audiolaba M-dac.

Na pewno gra HP-A8c gładziej od M-daca, nawet bez filtrów włączonych, ciemniej i jakby głębszą sceną a mniej na boki.

DT990 grają gładko i bez ostrej góry, ciemno lekko, scena zwarta i poukładana, w tle fajne ciemne tło.

Średnica jakby bliżej na HP-A8c od Audiolaba.

Słuchany niedawno u mnie Headonic prezentował większą sporo scenę od HP-A8c, bardziej w głąb średnicę, chudszą ale przekaz jeszcze chyba dzięki baterii z ciemniejszym tłem.

DT990 grały jaśniej z Headonikiem, gładko i czysto na górze.

Zobaczę jak mi to pogra kilka dni i sprzęt się dotrze.

TH900 tradycyjnie podobnie do TH600 czeka sporo wygrzewania...na razie do ideału jeszcze sporo.

TH600 po 100/150h dopiero otworzyły się i uspokoiły.

 

 


Zestaw pograł mi raptem 15h i już wyraźna poprawa, dobra nasza...

Początkowo wzmacniacz nie robił na mnie wielkiego wrażenia, Rapture z Audiolabem z pamięci grały sporo lepiej...

A jednak moja niewiara zadziałała pobudzająco na Fostexy bo wzięły się do roboty.

Wreszcie jest gładziej, bas ciekawszy,scena większa...noga sama zaczyna chodzić w rytm muzyki.

Słuchawki zaczynają grać pełną piersią na miarę swojej ceny, tego właśnie brakowało mi w U5.


Siedzę i słucham na TH900 z przyjemnością utworów wokalnych, teoretycznie najsłabsza strona TH900, gdzie głównie króluje góra i dół.

A tu proszę, można rozkoszować się średnicą, nie ma oczywiście nasycenia LCD3, za to czyściej i przejrzyściej.

Wokal jest gładki i wyrazisty...zaczynam nabierać szacunku dla HP-A8. Robi dobrą robotę...

post-54927-0-41901000-1445074854_thumb.jpg

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ok. 55h wygrzewania Fostexów...i kolejne przełamanie w przekazie. Na plus oczywiście.

Teraz mogę już siedzieć ze słuchawkami i kilka godzin bez zmęczenia, scena nabrała głębi i powietrza.

Wyrazistość na górze a jednocześnie średnica nabrała ciepła i nasycenia.

Zaczynam wodzić wzrokiem za efektami wokół mnie, wielkość sceny Th900 robi wrażenie.

Bas też już nabrał zwartości i dociążenia, choć jeszcze brakuje trochę do poziomu jaki zapamiętałem z poprzedniego modelu w pełni wygrzanego.

Ale uczucie jakby mi w pokoju grały 2 potężne Subwoofery jest jak najbardziej.

Chyba to mój ulubiony przekaz basu w tych słuchawkach ze wszystkich jakie miałem okazję posłuchać.

Prawdziwa potęga, niemal uczucie fizycznego odbioru przy zachowaniu klasy i zwartości.

Ten pomruk w oddali...to warto posłuchać...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły kolejne 3 dni wygrzewania. Za wiele przekaz się nie zmieniał, jakoś brakowało mi wygładzenia na średnicy, efektu live w przekazie, było nieźle ale...to jeszcze nie było to.

Dzisiaj podłączam słuchawki i znowu uczucie wow...jest lukierek na przekazie oraz mam swój wyczekiwany efekt live....szczęka znowu na podłodze.

Bas nabrał głębi, schował się ale jednocześnie stał się dobitniejszy, efekt euforyczny murowany.

Taki Jarre czy Vangelis brzmią obłędnie...efekt stereo między uszami,wszystkie te smaczki w elektronice na górze coś pięknego.

Dire Straits z koncertu Live to najlepszy przekaz ze wszystkich słuchawek co miałem..po prostu miazga.

Bezapelacyjnie najlepsze słuchawki co miałem...grające w moim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo moje TH900 będą miały 200h wygrzewania na liczniku, chyba już do końca się przełamały.

Znikły pojedyncze sybilacje na górze, gładko i przyjemnie choć nadal wyraziście.

Niezwykłe słuchawki, grają przyjemną i nasyconą średnicą, wielką sceną o rozmachu niemal jak w HD800, detaliczną górą, basem z piekła rodem....mógłbym je porównać do....hmm, skrobię się po głowie, bo nie ma drugich takich jak TH900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności