Skocz do zawartości

Szum w słuchawkach


savnex

Rekomendowane odpowiedzi

Używam słuchawek tritton ax 720+ wszystko pięknie chodzi na lapku czy też konsoli.....ale bajka się kończy po tym jak podłącze je do STACJONARKI. Słychać ciche ale wnerwiające szumy gdy leci muzyka albo gram w grę to nie słychać ale jest chwila ciszy i co słychać szumy "bzzz". Szumy nasilają się gdy zwiększam głośność słuchawek. Nie wiem z czego to wynika. :/ Nieważne czy podłączam przez dekoder czy przez przejściówkę dołączoną w zestawie zawsze jest to samo. Gniazdko jest z bolcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie słaba kartą dźwiękowa, a druga bardziej prawdopodobna to jakieś komponenty lub zasilacz przenoszą zakłócenia. U mnie po wymianie zasilacza na nowy ale z niższej półki zacząłem słyszeć minimalne brzęczenie gdy poruszam myszką lub używam scrolla a kartę dźwiękową mam na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie słaba kartą dźwiękowa, a druga bardziej prawdopodobna to jakieś komponenty lub zasilacz przenoszą zakłócenia. U mnie po wymianie zasilacza na nowy ale z niższej półki zacząłem słyszeć minimalne brzęczenie gdy poruszam myszką lub używam scrolla a kartę dźwiękową mam na usb.

zasilacz to modecom carbon mc620 620W ATX box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o zasilaczach modecoma nigdy nic dobrego nie powiedziałem i nie powiem :P

Stacjonarka tak szumi jak jej komponenty, zawsze bardziej od lapka, TV, konsoli.

Polecam: gniazda PCI słabo przenoszą szumy ;)

No dobra to jak wyjaśnić to że poprzednie słuchawki fatalitki nie szumiały bo co bo nie potrzebowały USB i 2x jack ? tylko 2xjack ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij zdjęcie z neta podłączenia tych 4gamer padak, usb przenosi najwięcej szumu.

 

edit: zacznijmy od tego, że 4gamer shity o bardzo dużej skuteczności zbierają szumy jak magnes ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłączasz słuchawki z przodu skrzynki czy bezpośrednio do płyty głównej? Powinieneś bezpośrednio.

2. Jeśli usb jest tylko do podania zasilania spróbuj dać mu przez jakąś ładowarkę sieciową ( http://allegro.pl/ladowarka-samsung-s-s2-s3-mini-s4-gio-ace-wave-2a-i5131747566.html + kabel usb<->usb, jak nie pomaga to ...

3. http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc8000/ , bo Twoje słuchawki żrą szumy jak głupie (kłania się wysoka skuteczność 4gamer sprzętu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłączasz słuchawki z przodu skrzynki czy bezpośrednio do płyty głównej? Powinieneś bezpośrednio.

2. Jeśli usb jest tylko do podania zasilania spróbuj dać mu przez jakąś ładowarkę sieciową ( http://allegro.pl/ladowarka-samsung-s-s2-s3-mini-s4-gio-ace-wave-2a-i5131747566.html + kabel usb<->usb, jak nie pomaga to ...

3. http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc8000/ , bo Twoje słuchawki żrą szumy jak głupie (kłania się wysoka skuteczność 4gamer sprzętu)

1.Bezpośrednio do płyty

2.W zestawie już jest coś w podobie tego więc spróbuje a jak nie to wezmę ładowarkę od samsunga

3.No trochę droga zabawka ale co poradzisz następne słuchawki lepiej wybiorę :D

Ale na dziś kończę więc ogarnę dopiero jutro

Edytowane przez savnex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No o zasilaczach modecoma nigdy nic dobrego nie powiedziałem i nie powiem :P

Stacjonarka tak szumi jak jej komponenty, zawsze bardziej od lapka, TV, konsoli.

Polecam: gniazda PCI słabo przenoszą szumy ;)

No dobra to jak wyjaśnić to że poprzednie słuchawki fatalitki nie szumiały bo co bo nie potrzebowały USB i 2x jack ? tylko 2xjack ?

 

mogły być mniej czułe (prawdopodobne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podłączyłem je do ładowarki sieciowej i szum zniknął do takiego poziomu że musi być absolutna cisza i trzeba się mocno wsłuchać żeby go usłyszeć. Więc problem rozwiązany ale pojawił się kolejny a otóż wejście od mikrofonu się zepsuło :( nawet nie wiem jak to zrobiłem że tak się stało no cóż najwyżej odeślę na gwarancje bo je rozkręciłem i tam każdy kabelek na miejscu nic do lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności