Skocz do zawartości

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszy mnie, że się podoba. Jeśli któryś z dotychczasowych posiadaczy moich kabelków chciałby mieć taki oplot zamontowany, proszę śmiało pisać. Nie będę zdzierał :) Stałych klientów traktuję bardzo ulgowo. Lepiej niż studentów ;)

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki zacne, prezentuja sie super. Oplot jak mowil Jimmi robi wrazenie - w sloncu zyly wewnatrz fajnie sie mienia. Efekt pamieciowy znika...

testujemy jak to gra... wrazenia pewnie w watku o pm3 zamieszcze - bo testuje na nich.

 

@Lord - spokojna rozczochrana, posluchasz wszystkich ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifIMGP8804.jpg

 

@Grubbby i @Lord coś dla was :)

Mieliście już się okazję spotkać ("Dzisiaj Widzialem (spotkalem)..."), więc jakoś je między sobą rozdzielicie ;)

 

Jest jeszcze jedna fajna rzecz w tych oplotach, o której nie wspomniałem. Prześwitująca miedź i srebro pięknie się mieni tworząc naprawdę genialny efekt :) Pod światłem połyskują niczym łuski jakiegoś mitycznego gada ;)

A masz też takie kabelki w wersji balanced, z wtykami TRRS po obu stronach? Tak się składa, że PM-3, do których się przymierzam mają właśnie wtyk 4-pinowy, mój grajek również ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy Dragon Cable Designer :) . Dla niektórych zrobi z kryształkami Svarowskiego ! A dla Nas - po prostu - dobre kabelki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cable Designer powiadasz?

 

Dawno już nie męczyłem was moimi skórzanymi potworkami... Dzisiaj wpadłem na kolejny pomysł. Patrząc na to, jak diametralnie odbiłem od dotychczasowych założeń, można powiedzieć, że doznałem olśnienia ;)

 

Nowy splitter:

 

IMGP8909.jpgIMGP8915.jpg

 

Był łepek smoka, a teraz jest kowbojskie siodełko ;)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cable Designer powiadasz?

 

Dawno już nie męczyłem was moimi skórzanymi potworkami... Dzisiaj wpadłem na kolejny pomysł. Patrząc na to, jak diametralnie odbiłem od dotychczasowych założeń, można powiedzieć, że doznałem olśnienia ;)

 

Nowy splitter:

 

attachicon.gifIMGP8909.jpgattachicon.gifIMGP8915.jpg

 

Był łepek smoka, a teraz jest kowbojskie siodełko ;)

Ładne to w cholerę, ale czy praktyczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania :) Z praktycznych zastosowań, jak go podniesiesz, to robi za fajny ściągacz do kabla. Kształtem idealnie dopasowuje się do podgardla ;)

 

Ogólnie w moich kabelkach splitter nie jest potrzebny. Bo ani rozgałęzienie, które osłania, nie jest newralgicznym, słabym punktem, wrażliwym na uszkodzenia, ani nie wygląda źle (jeśli się postaram i odpowiednio to zaplotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był łepek smoka, a teraz jest kowbojskie siodełko ;)

Ja nie wiem, na jakich koniach jeździłeś, :P ale jak dla mnie, to bardziej przypomina siodełko rowerowe. :)

 

Tak jak all999 - bardzo mi się to podoba jako forma i kawał rzemiosła, ale też mnie zastanawia jak z praktycznym użytkowaniem takiego splittera. Nie czepiam się, tak se tyko myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiać się możecie, nie problemu, tylko nadal nie rozumiem, w czym problem :) Za duży jest? Te beczułki od viablue sa jeszcze większe. Przewody od rozgałęzienia fajnie wychodzą na boki. Ciężki nie jest, w sumie waży tyle co nic. Do tego solidny, wytrzymały i ponoć "ładny w cholerę" ;) No to o co chodzi?

 

Niepraktyczny to niestety okazał się ten nowy oplot... Ponoć jest za sztywny. I w niektórych przypadkach muszę przyznać rację... Dlatego powrócę do nylonu techflexa, jednak w nieco większym rozmiarze. Ewentualnie spróbuję jeszcze bawełny... Oplot z PET pójdzie natomiast na ICki i kabelki głośnikowe, które wkrótce mam zamiar zacząć tworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi z tym nowym oplotem to się jednak nie zgodzę, że niby niepraktyczny. Daje osłonę całej plecionce (przed zgnieceniem, przerwaniem, itp.), przy czym nie zwiększa znacznie sztywności całej konstrukcji - jak nie mogłem go zwinąć i włożyć do peli case'a, tak nie mogę. Także osobiście jestem bardzo z niego zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a Grubbby tak po nim pojechał, że aż zwątpiłem i zacząłem rozglądać się za czymś innym... Zobaczymy, co Lord powie :) W sumie troszkę inaczej jest, kiedy oplot dochodzi tylko do splittera, a inaczej kiedy obejmuje cały kabel.

 

O przerwanie bym się nie obawiał. Teflon jest cholernie mocnym materiałem. Potraktuj go ogniem z zapalniczki. Osmoli się tylko i po przetarciu wygląda jak nowy. Wszystko inne pali się, topi, pęka, kruszy. Do tego jest super gładki, więc wszelkie otarcia mu niestraszne. Prędzej oplot się przedrze nisz teflon podziurawi :)

 

 

Ja wam mieszam ze splitterami, wy mi mieszacie z oplotami... ehh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności