Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

wygląd AK240 to osobny temat ;) a może jakby ten kabelek nie był przezroczysty, tylko np. czarny/przezroczysty? A może to kwestia rozmiaru tego splittera? bo np. sam ten ściągacz wygląda na tym kablu nieźle. A może jack i końcówki nie powinny być czarne, tylko np. całe złote lub żółte? Przepraszam, że drążę, ale coś mi tu nie pasuje. Kable z początku tego wątku wydawały mi się naprawdę świetne.

Edytowane przez hechlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś chciał wtyczki drewniane do przełamywania surowości ;p Takich zupełnie malutkich wprawdzie nie robiłem, ale znając wymiar mógłbym Ci coś na próbę podesłać.

 

Skórka coraz ładniej wygląda, kupiłem ostatnio ostrza x-acto ze stali szybkotnącej SK5, i tną skórę tak równo, że równiej się chyba nie da, o ile łapa mi nie zadrży, także polecam dobre ostrza.

Krawędzie po cięciu podobno dobrze poleruje się zwykłą zapalniczką, można przed tym woskować jakąś carnaubą albo candelilą, i będzie pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam noży olfy. Tną palce równo i bezboleśnie ;)

 

Drewniane obudowy do wtyków mogłyby być fajnym pomysłem w przypadku jacków 3.5mm z nakręcanym adapterem 6.3mm. Są nieco większe od standardowych, więc będzie Ci łatwiej coś wykombinować, no i normalnie mają obudowy srebrne, które mi do niczego nie pasują.

 

Mógłbyś też coś wykombinować do wtyków hifimanowych, bo z nimi zawsze była masakra pod tym względem (nie wiedzieć czemu Chińczycy olali sprawę i do tej pory żadnej sensownej obudowy do nich nie wykombinowali).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otrzymałem do testów zestaw IC XLR (srebro, hybryda, miedź) i 2 kable słuchawkowe (miedź - solic core i 4-żyłowy). Po pierwszych testach mogę powiedzieć, że duże wrażenie robi IC XLR hybrydowy - scena bardzo urosła, nabrała powietrza. Trzeba natomiast dobrać odpowiedni kabel słuchawkowy, żeby zrównoważyć pewne odchudzenie wokali w tym połączeniu. Wykonanie wszystkich kabli świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zlocone a wlasnie stop. Ciekawy tego jestem bo widzialem tez to u innego audiofilskiego producenta zachodniego... Ale nie moge teraz znalezc.

Nie wiem tez czy cardas nie mial takich zyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko cardas, jak większość audiofilskich producentów, lubuje się w bajecznych opisach. No i później masz taką ulepioną przez chińczyka wtyczkę, przedstawioną jako 8 cud świata... i się człowiek zastanawia, czy tak jest z ich wszystkimi produktami? Te srebrne kabelki upaćkane złotem to też może być przecież ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cząstki złota... ciekaw jestem, jak wygląda proces tworzenie czegoś takiego... Srebro złocone, jakie by nie było, to chyba nie jest dobry pomysł... to takie połączenie dwóch skrajności...

Nie mówiąc już o tym, że srebro jest miękkim materiałem i bolec wtyczki pewnie ściera się jak zęby królikowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba o srebrne kable z cząstkami złota chodziło, a nie wtyki.

 

Są wtyki posrebrzane, ale nigdy ich nie kupowałem właśnie z uwagi na wątpliwą wytrzymałość no i ryzyko wałka (srebrzone, rodowane i niklowane wyglądają niemal identycznie). Złocenie w sumie też po jakimś czasie schodzi. No ale głupio mi montować niklowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności