Skocz do zawartości

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

To i ja się podłączę - pozłacane srebro.

 

Poziom wyższy od Lavricable - rozdzielczość podobna, ale lepsza góra i lepszy dół. Ibasso CB13 nie ma podejścia. To jest takie granie, gdzie wszystko jest takie jak należy. Ogromna kultura brzmienia.

 

Dzięki Kuba.

 

 

20210402_164637.jpg

Edytowane przez westberg
  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jimmi znów coś zmieniłeś... Fajny pomysł na oznaczenie kanałów, ale czy nie przeszkadza w użytkowaniu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabelek z takim oznaczeniem prawego kanału (pasek ze skóry) i nic nie przeszkadza. Można zmienić też jego połóżenie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tylko dodam, że nie przeszkadza ;) A mi wręcz bardzo pomaga, bo w końcu od razu wiem, który kanał jest który i nie muszę się ciągle wpatrywać w te małe oznaczenia/literki na wtykach czy słuchawkach. Wystarczy że chwycę tego dynksa i od razu wiem, że w ręce mam prawy kanał :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 08:19, Tajniakos napisał:

Jimmi znów coś zmieniłeś... Fajny pomysł na oznaczenie kanałów, ale czy nie przeszkadza w użytkowaniu?

 

Pomaga. Często słucham w nocy, w ciemności; nie to, żebym wkładał prawą słuchawkę w lewe ucho, ale znacznik kanału na kablu bardzo przyśpiesza procedurę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień Dobry,

piszę w sprawie słuchawek Beyerdynamic DT 770. Są to słuchawki, które mam po ojcu i mają jakieś 20 lat. Są dobre słuchawki i mam do nich sentyment, ale znajdują się w kiepskim stanie wizualnym i są trochę rozklekotane przez co przy basach słychać czasem drobne drgania luźnych metalowych elementów. Czy możliwym jest przeprowadzenie ich renowacji w przystępnej cenie? Plus diagnostyki czy wszystko działa jak powinno. Mogę przesłać zdjęcia, udzielić dodatkowych informacji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jimmy jak zwykle zrobił super robotę.

Naprawił kabelek do andromed, kabelek od Sennków (przy okazji zauważając inne uszkodzenie które mi umkneło).

I uwaga - podjął się wymiany gniazda w Andromedach - wszystko pięknie gra i nie buczy :-).

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek z 8-żyłowego srebra złoconego od Smoka. Chciałem mieć kabel rozjaśniający, jako alternatywa do użytkowanej Forza Hybrid Noir. Brzmienie moim zdaniem fantastyczne. Zamówiłem głównie z myślą o Sivga P2, ponieważ ze względu na ich oryginalne dociążone w dole pasma strojenie oraz wycofanie pomiędzy wyższą średnicą, a wysokimi, trochę dusiły się we własnym mroku.

Nie sądziłem, że kabel może aż tyle zmienić. Brzmienie jest wyraźnie jaśniejsze, chociaż jeszcze neutralne. Odzyskuje dla nich utracone pasmo. Słuchawki dzięki temu grają lżej, bardziej otwarcie i słychać ukryte wcześniej detale. Bas dobrze kontrolowany. Niestety nie jestem w stanie porównać tego kabla do 8-żyłowego czystego srebra, ale odbieram ten kabelek jako cieplejsza jego wersja, z takim trochę lampowym sznytem, jednak bez żadnych strat jak chodzi o technikalia i samą rozdzielczość. Całość z tymi słuchawkami brzmi bardzo pięknie i wznoszą je na jeszcze wyższy poziom, względem Forzy, dzięki uzupełnieniu braków w brzmieniu, nie odbierając jednocześnie mocnych stron. Hawki też brzmią bardzo ciekawie, ale ta kwestia, doczeka się osobnego tekstu.

Kabelek wizualnie to „jasna” wersja Forzy Noir, z równie wysoką jakością wykonania, ale praktyczniejszy, dzięki spince, oznaczeniu na prawej słuchawce, a do tego jeszcze etui. Jestem bardzo zadowolony i zdecydowanie mogę polecić kabelki od Jimmiego.

 

89B41127-E4C1-4E7A-B621-151A3E0F1422.thumb.jpeg.231fc8f04cd7355bb0dec7b8648acd9c.jpeg

Edytowane przez Artorias
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 13.01.2021 o 14:43, Jimmi Dragon napisał:

2 świeże kabelki ;) 

P3260866.jpg

Audioquest miedź JD 4 żyły

P3260880.jpg

MrSpeakers vel Dan Clark 8 żył srebro 

 

Kilka detali:

P3260867.jpg

Oznaczenie prawego kanału

P3260868.jpg

"Metka" ;)P3260895.jpg

Oznaczenie prawego kanałuP3260901.jpg

SplitterP3260903.jpg

Wtyk standard (wersja 2.5, 3.5, 4.4mm) 

 

Porównanie 4 i 8 żył:

P3260899.jpg

Na pierwszy rzut oka jest podobnie...

P3260907.jpg

...jednak po dokładniejszych oględzinach widać różnice (większy splitter, dużo grubsze odcinki kabla od rozgałęzienia do słuchawek) 

P3260912.jpg

Mimo podobnej średnicy na odcinku poniżej splittera (około 5 vs 6mm), wersja 8 żyłowa jest bardziej zwarta oraz nieco cięższa od 4-żyłowej. 

 

Dzień dobry,

te małe dzieła sztuki cieszą nie tylko uszy ale i oczy :)

Do AQ Nighthawk można jeszcze takie cudo zamówić  ?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1 minutę temu, jaszcze1 napisał(a):

Dzień dobry. 

 

Jak można zamówić kabelki? Jakiś kontakt? 

 

Pozdrawiam Janusz 

Napisz do jimmiego pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli to nie tajemnica chętnie bym się dowiedział jakiego przewodu używa konstruktor do wykonania kabli.
Osobiście wykonałem kable na bazie Yarbo PSC-44CB do HD600 z bardzo dobrym skutkiem. Kabel wtykach rodo Furutecha. Chętnie bym spróbował coś nowego.

Ceny okablowania Jimmi Dragon'a są w pełni uzasadnione - sam wiem ile czasu i precyzji wymaga wykonanie takiego kabla żeby nie rozpadł się po kilku tygodniach użytkowania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.06.2023 o 22:42, naczesany napisał(a):

Jeśli to nie tajemnica chętnie bym się dowiedział jakiego przewodu używa konstruktor do wykonania kabli.
Osobiście wykonałem kable na bazie Yarbo PSC-44CB do HD600 z bardzo dobrym skutkiem. Kabel wtykach rodo Furutecha. Chętnie bym spróbował coś nowego.

Ceny okablowania Jimmi Dragon'a są w pełni uzasadnione - sam wiem ile czasu i precyzji wymaga wykonanie takiego kabla żeby nie rozpadł się po kilku tygodniach użytkowania.

Pomijając occ, żyły przygotowuję samodzielnie, ręcznie zakładając izolację na druty. Czyli w praktyce wykonanie takiego autorskiego kabla zajmuje mi 2x więcej czasu niż kabel na "gotowcu" (typu gotowa linka occ, którą nadal trzeba wypleść, założyć oplot, polutować...). I to tylko dlatego, że mam już jakąś w tym wprawę ;) Tak czy inaczej nie polecam tej zabawy. Wyplatanie, zakładanie oplotu i lutowanie to wystarczająco czaso- i pracochłonne czynności.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności