Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Furutechy są nie tylko droższe, ale i węższe. Ogólnie nie ma dużego wyboru wtyków 2.5mm z pojemnymi obudowami. Zwłaszcza wśród wyrobów markowych. Viablue w ogóle 2.5mm nie robi, Furutech tylko wąskie, Eidolic owszem ma szersze, ale bez schodka/przedłużenia pinu, więc nie sprawdzą się z pokrowcami/etui ani wycofanymi gniazdami. Te ze zdjęcia rzeczywiście są bardzo fajnie. Ładne, porządne i dość pojemne. 

 

Kilka nowych kabelków:

 

4. Dunu 3001 pro, miedź złocona, balans 4.4mm

20200117-P3260313.jpg

 

5. Adapter 2.5mm - XLR 4pin moja miedź 8 żył w oplocie

20200121-P3260320.jpg

 

7. IC 2x75cm moja miedź 6 żył 

20200121-P3260322.jpg

Tym razem w IC oddzieliłem żyły sygnałowe od uziemienia dodatkową izolacją oraz dodatkowym ekranem. Na to wszystko poszedł kolejny ekran i oplot. Ciekawe, czy zmieściłbym w tych wtykach 12 żył w podobnym układzie... ;) 

 

8. Co prawda to tylko przeróbka kabla pod Fostexy TH610, ale miałem też zamontować nowy splitter... i tutaj pojawiło się małe wyzwanie. Kabel jest w nieco starszej wersji, grubaśny, 8-żyłowy, na rozgałęzieniu ma kłębowisko oplotów, które kształtowało splitter po swojemu, dość brzydko... Musiałem więc po raz kolejny splitter przeprojektować, w między czasie dotarły do mnie nowe narzędzia, nowa chemia (między innymi paskudna guma tragakantowa została zastąpiona cudownym, japońskim Tokonole) i wyszło na tyle fajnie, że się pochwalę ;) Choć pewnie na zdjęciach wiele nie widać... 

 

20200126-P3260331.jpg

20200126-P3260332.jpg

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jimmi Dragon napisał:

8. Co prawda to tylko przeróbka kabla pod Fostexy TH610, ale miałem też zamontować nowy splitter... i tutaj pojawiło się małe wyzwanie. Kabel jest w nieco starszej wersji, grubaśny, 8-żyłowy, na rozgałęzieniu ma kłębowisko oplotów, które kształtowało splitter po swojemu, dość brzydko... Musiałem więc po raz kolejny splitter przeprojektować, w między czasie dotarły do mnie nowe narzędzia, nowa chemia (między innymi paskudna guma tragakantowa została zastąpiona cudownym, japońskim Tokonole) i wyszło na tyle fajnie, że się pochwalę ;) Choć pewnie na zdjęciach wiele nie widać... 

 

20200126-P3260331.jpg

 

Perfect  :wub:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 23:14, Compton napisał:

Miałem okazję dziś pomacać i posłuchać na tym kabelku Fostexów.

Wykonanie jak zwykle perfekcyjne, ale to co najbardziej rzuca sie w oczy to ten nowy splitterek. :wub:

IMO jest dla mnie zdecydowanie ładniejszy i lepszy ergonomicznie od poprzednika.

 

5 godzin temu, LuQi napisał:

Perfect  :wub:

 

5 godzin temu, chico99 napisał:

Patrzeć tylko i podziwiać.

 

Dziękować, dziękować :D 

 

Strasznie dużo czasu pochłaniają te splittery (pierwsze egzemplarze powstawały równą godzinę z zegarkiem w ręku), no ale skoro warto, to trzeba robić :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Artyści mają swoje katalogi więc JD powinien jak najbardziej o to zadbać:) 
To nazywa się portfolio a nie firmowy katalog, niby mała różnica a jednak spora.

Ostatnie splitery no całkiem przyjemnie, ale przydało by się jeszcze logo wybite lub wypalone jako znak firmowy.

Kij ja tu wchodziłem...

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ostatnie splitery no całkiem przyjemnie, ale przydało by się jeszcze logo wybite lub wypalone jako znak firmowy.

Kij ja tu wchodziłem...

- Tapatalk



Mój znajomy zajmuje się ręczną produkcją portfeli ze skóry i zdaje się, że ma takie swoje logo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja co chwilę coś zmieniam, poprawiam, ulepszam... mój katalog musiałby być jak gazetka Lidla. Co tydzień nowy :D

 

A logo jest w planach. Chociaż z założenia moje kabelki mają się wyróżniać na tyle, żeby nawet bez logo od razu wiadomo było, kto je zrobił ;)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jimmi Dragon napisał:

mój katalog musiałby być jak gazetka Lidla. Co tydzień nowy :D

 

O to, to ...

 

4 godziny temu, retter napisał:

To nazywa się portfolio a nie firmowy katalog, niby mała różnica a jednak spora.
Kij ja tu wchodziłem...

 

Ale marudzisz, jak zwał tak zwał ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zmian... nowa gazetka na ten tydzień ;) Przede wszystkim przybyła świeża dostawa włoskich skór. Co mogę powiedź... w porównaniu do tych, których używałem do tej pory, kosmos. Pracuje się z nimi o niebo przyjemniej. Poniżej dwa kabelki z nowymi splitterami.  

 

12. Kabelek do iemów na mojej miedzi  w pełnym oplocie. Pomysł z oplotem powyżej splittera trochę odważny (kabel będzie mocno widoczny na szyi), ale bardzo wygodny. Ściągacz po materiale sunie w bardzo satysfakcjonujący sposób ;) 

P3260363.jpg

P3260369.jpg

P3260371.jpg

P3260373.jpg

 

13. Postanowiłem wykorzystać pomysł z oplotem również w kolejnym kabelku. Z tą tylko różnicą, że oplot kończy się na splitterze, a odcinki do słuchawek pozostają bardzo cienkie i nie rzucające się w oczy. Kabel w oplocie jest co prawda grubszy, ale odczuwalny ciężar nie jest większy. Lepiej się za to układa, więc moim zdaniem jest nawet wygodniejszy. No i lepiej się prezentuje. Poprzednie wersje były troszkę nudne ;) 

 

DUNU 3001 pro miedź złocona balans 4.4mm

P3260375.jpg

P3260379.jpg

P3260381.jpg

P3260383.jpg

 

 

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jimmi Dragon napisał:

A propos zmian... nowa gazetka na ten tydzień ;) Przede wszystkim przybyła świeża dostawa włoskich skór. Co mogę powiedź... w porównaniu do tych, których używałem do tej pory, kosmos. Pracuje się z nimi o niebo przyjemniej. Poniżej dwa kabelki z nowymi splitterami.  


Jimmi a czym się różnią dla klienta końcowego? Da się zauważyć jakieś różnice? 
 

Ps. Jak zwykle genialna robota jeśli chodzi o kabelki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 17:14, LuQi napisał:


Jimmi a czym się różnią dla klienta końcowego? Da się zauważyć jakieś różnice? 

 

No pierwsze co się rzuca w oczy (nawet na zdjęciach), to to, że białe nici  w końcu są białe. Przy poprzednich skórach brudziły się w trakcie szycia bardzo, a teraz nie brudzą się już prawie wcale. Splittery też są teraz równiejsze, symetrycznie bliskie ideału, bo nie muszę ich szlifować (lekko tylko poleruję krawędzie dla połysku). Niby szczegóły, ale jak się wszystko zbierze do kupy, to efekt końcowy jest zauważalnie lepszy. 

 

14. Meze 99 Noir srebro 4 żyły 3.5mm

P3260390.jpg

P3260393.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Compton napisał:

@Jimmi Dragon wykonał dla mnie kabelek na miedzi OCC 7N do słuchawek AKG K812.

Jak zwykle porządna robota godna polecenia!

 

Jeszcze bardziej polubiłem te słuchawki :)

 

Balansu nie chciałeś, czy sie nie dało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności