Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem jeszcze kabelek przejściówke 2.5 balanced do 3.5 trrs se - andromedy grają teraz z zx2 na kombo -  kabelku i przejściówce od jimmiego.

Grają lepiej niż kabel FAW 3.5 trs (bez separacji masy).

 

Bardzo dziękuję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja się pochwalę, oraz pochwalę @Jimmi Dragon  za piękny kabel do LCD-2.
Wydaje mi się że brzmienie jest jakby nieco bardziej klarowne a przy tym zyskuje odrobinę muzykalności.

20190705_120113.thumb.jpg.3a342e204271a05bfa44270a7e93ea4e.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsułem kabelek od Jimmiego.

Jimmy naprawił.

Dopóki nie założyłem z powrotem nie pamiętałem jaka to różnica...

Dziękuję.

Edytowane przez earnam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza smocza produkcja.

 

Doskonałe adaptery, do wyboru: srebro, hybryda, miedź i miedź z dopalaczem.:D Super materiały i wykonanie.

Ponadto nowy pomysł na poprawę ergonomii kabelka. Termokurczka na odcinku, od splitera do wtyków.

Rozwiązanie jak najbardziej trafione.

Kabelek lepiej się układa, przyjemniejszy w dotyku i wygląd imo bardziej atrakcyjny.

Efekt mikrofonowy, pomijalny. Polecam tą opcję.

 

Kuba, pewnie nie raz już to słyszałeś, ale co tam, powtórzę się ... DOBRA ROBOTA !:)

 

 

 

termo_ok.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich .

Panowie potrzebuję pomocy .

Szlag mi trafił kabel od doków Sennheiser IE800 główny do którego podpinane są słuchawki .

Tzn. zesztywniał niesamowicie-producent tłumaczy się jakimś błędem podczas produkcji . Z jednej strony wtyk Jack 3,5 z drugiej gniazdo 2,5 na kabel -długość ok 80 cm.

Potrzebuję zrobić jakiś fajny kabelek ( nie za gruby ) dobrej jakości do tych słuchawek.

Długość 120 cm ..bo oryginalny za krótki .

Ktoś coś doradzi , albo podejmie się zrobienia takiego kabelka ?

Chętnie zapłacę.

P.S ciężko mi dostać dobrej jakości gniazdo 2,5 mm na kabel ...są ale jakieś shity .

 

 

Tak wygląda oryginał

 

kabel ie800.jpg

Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam wszystkich .
Panowie potrzebuję pomocy .
Szlag mi trafił kabel od doków Sennheiser IE800 główny do którego podpinane są słuchawki .
Tzn. zesztywniał niesamowicie-producent tłumaczy się jakimś błędem podczas produkcji . Z jednej strony wtyk Jack 3,5 z drugiej gniazdo 2,5 na kabel -długość ok 80 cm.
Potrzebuję zrobić jakiś fajny kabelek ( nie za gruby ) dobrej jakości do tych słuchawek.
Długość 120 cm ..bo oryginalny za krótki .
Ktoś coś doradzi , albo podejmie się zrobienia takiego kabelka ?
Chętnie zapłacę.
P.S ciężko mi dostać dobrej jakości gniazdo 2,5 mm na kabel ...są ale jakieś shity .
 
 
Tak wygląda oryginał
 
1277050601_kabelie800.jpg.bd835095b3a9da638a7d062d4a96cdfd.jpg


Ale to jest wątek Jimmiego i jego kabli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatori77 Z gniazdami 2.5mm ogólnie jest problem i osobiście zaufanie mam tylko do jednego modelu. 

 

P3240108.jpg

 

Nie jest to typowy chińczyk z allegro (jakość materiałów o niebo lepsza) i jako jedyny w przypadku każdej sztuki działa jak należy (wszystkie inne wtyki to loteria, przynajmniej w wersji 4-polowej). 

 

Kabelek mogę wykonać. Mogę też wymienić wtyk 2.5mm przy słuchawkach na zbalansowany (tak jak w IE800s). Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam na PW. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Pięknie wykonany i pięknie grający kabel od Kuby. 
Tak jak Kuba zapewniał. „Połączenie miedzi oraz miedzi złoconej - neutralne brzmienie, dobre dociążenie, szczegółowość, holografia. Opcja najbezpieczniejsza. Wnosi ogólną poprawę bez ingerencji w dotychczasowy charakter brzmienia toru. Sprawdzi się tam, gdzie drastyczne zmiany nie są pożądane.
Dodam tylko że spliter nie jest skórzany, typowy dla produktów Kuby, ale to na moją prośbę. 
Całość rewelacja. 

DSCF8742--p.jpg

DSCF8744--p.jpg

DSCF8753--p.jpg

DSCF8760--p.jpg

DSCF8766--p.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, Jimmi Dragon napisał:

Mała zapowiedź nowych splitterów :) Na razie dwa pierwsze podejścia. Będą do wyboru różne wersje kolorystyczne (także nici). Na dniach wrzucę konkretniejsze zdjęcia ;) 

 

IMG_20200103_235512.jpg

Kuba rewelacja, następny kabelek poproszę z takim splitterem 😉

Edytowane przez boleroks
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nowa wersja wam się podoba :)  Muszę jednak nabrać jeszcze trochę wprawy... Zamówiłem skóry w różnych kolorach, grubościach i każda "zachowuje się" inaczej, co stwarza różne problemy. Poniżej kolejny kabelek w dwóch wersjach, starej oraz nowej. A w sumie to w trzech... Najpierw zrobiłem wszystko czarne. Na drugi dzień doszedłem do wniosku, że coś mi nie pasuje. Wymieniłem więc nić na pomarańczową. Lepiej, ale nadal coś było nie tak. Splitter okazał się za duży. Zmieniłem go więc na mniejszy, no i teraz już jest w porządku (przynajmniej na żywo). I takie przeprawy póki co mam za każdym razem :D 

 

20200105-P3260232.jpg

20200105-P3260233.jpg

20200106-P3260234.jpg

20200106-P3260235.jpg

20200106-P3260238.jpg

20200106-P3260239.jpg

20200106-P3260240.jpg

 

Jak widać po zdjęciach, podstawową zaletą nowych splitterów jest to, że z obu stron prezentują się identycznie oraz są płaskie. Nie wyginają kabla oraz nie wywijają się na mniej korzystną stronę (bo jej nie ma). 

 

   

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności