Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, dj1978 napisał:

 

Słowem komentarza - dzięki Jimmiemu, że zgodził się przekroczyć standardy i zrobić nietypowy miks przewodów - miedzi/miedzi złoconej/srebra. Przywodów napchane co nie miara i nie jest to tylko marketing. Kabel nie tylko wygląda genialnie i tak samo użytkuje (choć jest dość gruby), zdjęcia nie pokazują tego nawet w 10%. LCD-XC już na fabrycznym kablu z moim zestawem grały wybornie, ale z nowym kabelkiem od Jimmiego jest postęp - w barwie brzmienia, jest niezwykle czysto i muzykalnie. Zachowana fantastyczna rozdzielczość z której słyną LCD-XC. Scena zyskała na głębokości. Aż mnie przestało korcić na FAW i Lavricables:)

Imo FAW do Audeze to nigdy nie jest dobry wybór. Fajny kabelek ^^

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, crysis94 napisał:

Imo FAW do Audeze to nigdy nie jest dobry wybór. Fajny kabelek ^^

LCD-XC, grają nieco równiej (jaśniej) niż pozostali bracia z rodziny LCD, Więc FAW rzekomo lepiej się z nimi sprawdza. Poza tym przeczytałem parę recenzji agitujących FAW z LCD-XC. Powstrzymałem się jednak bo zbierali kiepskie opinie za obsługę klienta. Jestem kontent z tej ekperymentalnej hybrydy Jimmiego, brzmi dużo lepiej niż typowa wersja hybrydy, którą też Jimmi robił mi do XC. Owszem, cena sporo wyższa, ale wymagający odbiorca powinien być 100% zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Cytuj

Poza tym przeczytałem parę recenzji agitujących FAW z LCD-XC. Powstrzymałem się jednak bo zbierali kiepskie opinie za obsługę klienta.

 

Parę uwag o FAW: potrafi odmówić przeróbki własnego kabla na inną końcówkę zasłaniając się brakiem czasu.. To wg mnie w pewien sposób opisuje tzw. obsługę klienta - bo osobiście nie chcę robić u kogoś kabla wiedząc, że potem przy konieczności zmiany końcówki będę się musiał zwracać gdzie indziej.. Osobiście samo to mnie już wystarczająco zniechęca mnie do korzystania z usług. Pewne ew. mankamenty zachowam dla siebie.

No i ceny też są trochę z kosmosu.. Robiłem 2 kable - jeden pamiętam oceniałem dobrze lub b. dobrze (do HE400S),  drugi to był żart - zwł. do ceny, jaką za niego dałem (do Sonorous 6 - wszystko brzmiało nienaturalnie i nie dało się jego słuchać bo substancja muzyczna stawała się jakimś dziwnym zlepkiem dźwięków - a wszystko to po konsultacji ze sprzętem u wytwórcy i doradzeniem tego wlaśnie kabla..). Rozumiem, że mogło to się nie zgrać, ale właśnie robiłem konsultację ze sprzętem wcześniej by dobrze dopasować, a 2. to po prostu mogło się nie zgrać, ale wszystko grało tak nienaturalnie i sztucznie a do tego ostro, że nie dało się słuchać (co 2 osoby mocno rozeznane i w audio przyznały podobnie).

Estetyka kabli i wygląd bez zarzutu - tutaj nie wiem czy można sie czegoś przyczepić, wygląda to premium, brzmienie opisalem wyżej, ale wygląd kabli i ich premium wygląd to jednak dodatek do brzmienia, bo wszystko ma grać dobrze, zwł. jeśli kosztuje dużo...

Plusem było to, że gościu przynajmniej zwrócił bez robienia specjalnych problemów kasę. Pewne uwagi FAW o sobie i swoich kablach pominę, bo nie stawiałyby FAW w do końca dobrym świetle - za to uważam, że warto być choć trochę skromnym i przyjmować/analizować pewne uwagi w celu polepszania swoich produktów na przyszłość..

W każdym razie póki co - może na stałe - dałem sobie spokój z Forzą i nie wszystko złoto co gdzieś mówią - każdy zbierze doświadczenie i będzie miał swoją opinię z reguły potem.

Wszystko ma plusy i minusy, u mnie przeważyły te drugie.

 

Dodatkowo trochę wbrew dobru klienta oceniam wykręcanie się i duża niechęć w stosunku od przywożenia do FAW własnego sprzętu by choć chwilę go posłuchał przy kliencie, by latwiej i nie w ciemno coś dobrać - "nie mam czasu". Przy kablu za duże pieniądze to jak dla mnie granda i takiego tłumaczenia nie kupuję. Zwł. że dla wprawnego ucho ocena nie powinna zająć zbyt długo.

Co do marketingu produktowego nie jestem pewny i wolę nic nie mówić na wyrost, ale radziłbym zwracać uwagę na takie rzeczy czy recabler nie za często i nie z automatu poleca najdroższy kabel ze swojej oferty, bo Ci nieuczciwi pewnie tak robią i trzeba być czujnym po prostu myślę. A w razie co przerzucanie np. dyskusji na temat tego kto rzekomo chwali czyjś kabel i jaki autorytet zamiast analizy brzmienia samego kabla.

 

Sorry Jimmy za zabranie może tu miejsca, bo w końcu Twój temat. Pozdrawiam.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kable Smoka, 1x hybrydę FAW (bo najbardziej mi ta linka do HE-6 pasowała) i jakieś inne kable... wszystkie mi zawsze Smok przerabiał... z doświadczenia wiem, że jak od coś zaciśnie, zaplecie czy zlutuje to koparą nie ruszysz (i to bez użycia kleju jak Forza!). Pewne doświadczenia mam, bo już kilkadziesiąt różnych kableków u mnie było ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - nie widziałem za wielu kabli recablowanych i nie mam porównania z kablami Jimmy'ego bezpośrednio, nie pisalem, że mam, ale żeby nie było żadnej wątpliwości wprowadzonej. Wiele osób umie to lepiej ocenić myślę.
 

Cytuj


Mam kable Smoka, 1x hybrydę FAW (bo najbardziej mi ta linka do HE-6 pasowała) i jakieś inne kable... wszystkie mi zawsze Smok przerabiał... z doświadczenia wiem, że jak od coś zaciśnie, zaplecie czy zlutuje to koparą nie ruszysz (i to bez użycia kleju jak Forza!).

 

 

:) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wklejony powyżej kabel do Cascade trafił do mnie. Zawsze ceniłem kable Smoka za ich stosunek jakości do ceny, a także samego autora jako eksperta w swoim fachu, ale nigdy nie spodziewałem się hi-endowych doznań. Z tym kablem jest inaczej. Genialnie wykonany solidny drut. Super wtyki - zdecydowanie wyższej jakości niż fabryczne, które trzymają się gniazd dość luźno i bardzo łatwo je ze słuchawki wyrwać, co bywa irytujące. Kabel JD jest też znacznie sztywniejszy i grubszy od oryginalnego (tam mamy plączącą się cienką sznurówkę), co trochę organicza opcje outdoorowe, ale tylko trochę.

 

O brzmieniu się nie wypowiem, bo nie mam z czym go porównać - oryginalny kabel to wtyk 3,5mm, tu mamy balans 4,4mm, więc samo wyjście grajka wpływa na brzmienie i na pewno w większym stopniu niż drut. 

 

Tak czy siak - polecam jak zawsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony kabelek zbalansowany do TH610 oraz adapter z 2,5mm do XLR działają i wyglądają świetnie. Rzuciłem "wyzwanie": ma być maksymalnie wygodnie, bo nie chcę sztywnych kabli. No i jest jak miało być - chyba za słabe to wyzwanie ;)

 

Ogólnie moja reakcja przy odsłuchu wyglądała jakoś tak:

https://www.youtube.com/watch?v=qRGuf81DAXg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Zastanawiam się czy przy Aune S6, moje Beyerdynamic Home zagrałyby lepiej po kablu zbalansowanym. Jak sądzisz i ile by taki kabel u Ciebie kosztował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Zazwyczaj wyjście zbalansowane wzmacniacza gra lepiej, więc taki kabel powinien dać zauważalną poprawę. Jeśli chodzi o szczegóły, wersje kabli i ceny, to zapraszam na PW (prywatna wiadomość) lub maila (drutmistrz@gmail.com). 

 

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności