Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

@crysis opisz jak co się zmieniło na kablu od Jimmiego w YH100 i jak twoje właściwie grają?

Moje grają mocno inaczej niż stock i inaczej niż na modzie Inousa.

Stock to ciemne, przyjemne, jednak mułowate granie, mod Inousa to bliżej YH-1000, mój jeszcze jaśniej, precyzyjniej, twardziej... Smok niech nie komentuje, bo jak wróciły to ogarnąłem, że nie wysłałem ze swoim modem, a czymś bardziej w stylu gry po Inousa - zapomniałem wrócić po zabawach :F

W stosunku do mojego domowego kabelka na ruskim srebrze i srebrzonej miedzi OCC 24AWG:

DSC0026JP_sawqqqs.jpg

Jest trochę chudziej (tym słuchawkom nigdy to nie zaszkodzi), precyzyjniej, szybciej.

Dla mnie lepiej - bardzo cenię sonicznie "Silver Series" Smoka :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo moj tez sie zalapal.

@Jimmi Dragon Potwierdzam. Hybrydka pierwsza klasa. Gra z LEA wybornie. O tym jak jest zrobiony nikomu kto ma juz kabel od JD nie trzeba mowic. Takze polecam jesli czyta to ktos kto jeszcze sie wacha.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, gdyż szukam do nich kabla aktualnie to mam coś podobnego do twego domowego kabla też na ruskim srebrze. Ale szukam dlatego że chce mięć xlr na nich, lepszą jakość basu i holografię lepsza. Na ruskim srebrze pasuje mi szybkość oraz twardość basu, a jego ilość to bardziej wyznacza ilość w utworze. I jak do tej pory miałem kabel hifimana do he-6 zwykły i hybrydę i te były ok, oraz forzy noir, noir hybrid i claire hybrid i mi forzy kable bardzo nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszą jakość basu i holografię lepsza

To bier Smokowe srebro - do tej pory u mnie niepobity. FAW to jednak nasycone i przyjemne granie... ale technicznie dupy nie urywa zdecydowanie :F

Ruskie srebro jest całkiem ok, ale jakbym czuł się spełniony to bym nie kombinował - zrobiłem sobie srebro zakończone 4-pin 2,5mm, ale do tego oczywiście dojdzie jeszcze adapter na XLR 4-pin.

Tak nie inaczej, bo w swoim Wire BAL-BAL mam 2,5mm BAL, XLR BAL oraz 6,3mm SE, a w nadchodzącym AM3 do X7 również będzie 2,5mm BAL.

Kabla będę używał głownie stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lepszą jakość basu i holografię lepsza

To bier Smokowe srebro - do tej pory u mnie niepobity. FAW to jednak nasycone i przyjemne granie... ale technicznie dupy nie urywa zdecydowanie :F

Dokładnie takie są kable FAW, nasycone i przyjemne "funowe" granie, a dla mnie bardzo nieprzyjemne, gdyż tracę to co lubię.

Dzięki za radę, niedawno się pytałem Smoka o kable i myślałem bardziej nad hybrydą, ale teraz srebro doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydę mam tutaj:

post-17830-0-27116700-1464288560_thumb.j

I jestem również mega zadowolony, ale Ety to Ety - dołek w 7-8kHz (a nawet 6-9) + braki w impakcie - hybryda super się wpisuje - ożywiony wokal, mocniejsze zejście, jeszcze wyższą rozdzielczość pominę, ale ona też jest faktem.

2.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój biało-czerwony też jest w stajni Smoka. Miał być do Earsonicsów, ale jednak pobił

hybrydę FORZY i zostanie przy Limonkach.

Jak ten człowiek to robi, że wkłada jeszcze w kabelki dodatkową przestrzeń ?

Świetna robota.

Czekam teraz z niecierpliwością na hybrydę do ER4S.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kolor wygląda fajnie, tylko ludziska boją się zaszaleć i wszyscy chcieliby czarny albo szary...

 

Co do pytania o DUNU DN-2000j (na mailu dostałem powiadomienie, a tutaj wyparowało :s), Etymotic ER4 mają drivery 5ohm i w ich przypadku sprawdzają się adaptery z dodatkowymi rezystorami (czy wręcz zamontowane na stałe, jak w przypadku biało-czerwonego kabelka 2 posty wyżej). Tutaj też powinny pomóc.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony to oczojebny zielony :)Czerwony też lubię. Jest jeszcze wściekły róż, no i żółty. Fioletowy, niebieski, brązowy są względnie stonowane, a czarny, szary i biały (*) dość oklepane ;)

 

(*)biały ;)

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki od Jimmiego zrobiły na mnie duże wrażenie, narazie przesłuchałem tylko miedziany i hybrydę, jeszcze pozostał srebro. I takie małe info o nich, więcej będzie w recenzji, porównam je do niektórych kabli FAW.

Miedziany, bardziej mi się spodobał niż hybryda, że względu na swoją transparentność, kiedy było potrzeba był bardzo jasny albo basowy, do tego jest szczegółowy, dźwięki są nasycone, nie jest za szybki, ani też nie jest za wolny, tak żeby akurat żeby czerpać radość z muzyki, dla mnie jest trochę zawolny, np. w utworze Kalafina Magia (quattro) bardzo mi brakowało szybkości. Co do hybrydy już nie jest tak transparentna, kabel ma swój własny charakter, a mianowicie bas jest bardziej zaokrąglony, jest go w ogólnej ilości więcej, tak samo jak więcej jest wysokich tonów, natomiast średnica już nie jest tak nasycona jak na miedzianym i jakby lekko w cieniu w stosunku do basu i wysokich, wokale są mniej słodsze, tylko bardziej krystaliczne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności