Skocz do zawartości

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

I o takim kształcie pisałem dawno, dawno temu :>

Chcę taki w moim oczekiwanym kabelku!

:>>>

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Smoku robi ZDECYDOWANIE lepsze adaptery rezystencyjne niż te z Ebaya czy oryginalne Etymotic (Fatso rezystorki dobierał)!

post-17830-0-01447000-1453935442_thumb.j

Serdecznie polecam do Etów (i innych czułych na zmianę źródła) / przy korzystaniu z OTLa i słuchawek o małej rezystancji / przy korzystaniu z DAPa o dużej rezystancji na wyjściu i nisko-ohmowych słuchawek.

Miodzio wykonanie!

 

Gdzie można kupić to cudo i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I o takim kształcie pisałem dawno, dawno temu :>

Chcę taki w moim oczekiwanym kabelku!

:>>>

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Smoku robi ZDECYDOWANIE lepsze adaptery rezystencyjne niż te z Ebaya czy oryginalne Etymotic (Fatso rezystorki dobierał)!

post-17830-0-01447000-1453935442_thumb.j

Serdecznie polecam do Etów (i innych czułych na zmianę źródła) / przy korzystaniu z OTLa i słuchawek o małej rezystancji / przy korzystaniu z DAPa o dużej rezystancji na wyjściu i nisko-ohmowych słuchawek.

Miodzio wykonanie!

 

Gdzie można kupić to cudo i za ile?

 

 

W Media Markt za 19,90.

 

Ty tak poważnie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999,

Poważnie. Adapter zmieniający impedancję w Media Markt? No chyba, że ktoś sobie jaja robi.

Podejrzewam, że u Jimmi Dragon, którego to produkty są pokazywane w tym temacie xDDD

Cena zależy od długości i materiałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jimiego: Szukam kabelka do słuchawek Denon AH-MM400. Te dołączone do słuchawek są dla mnie zbyt krótkie (1,3m), ponieważ używam słuchawek do sprzętu audio, a nie przenośnego. Czekam na informację z propozycjami.

 

Pierwsza propozycja: takie rzeczy wysyłaj najlepiej na PW i tam dogaduj się z wykonawcą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że podobają wam się grube kable ;) No to postanowiłem sobie taki zrobić. Plecionka 8-żyłowa, 4-żyły w oplocie, 4 bez. Trzymetrowy wąż boa dusiciel ;)

 

attachicon.gifIMGP9556.jpgattachicon.gifIMGP9562.jpg

 

 

 

pomysł ciekawy!

a gdyby te bez oplotu były w czerwieni, to by się pięknie komponowało z czernią

 

PS. to teraz kolej na moje sznury? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że podobają wam się grube kable ;) No to postanowiłem sobie taki zrobić. Plecionka 8-żyłowa, 4-żyły w oplocie, 4 bez. Trzymetrowy wąż boa dusiciel ;)

 

attachicon.gifIMGP9556.jpgattachicon.gifIMGP9562.jpg

 

 

Ciekawe rozwiązanie :), choć osobiście wolałbym plecionkę 4x2 oplocie albo 8 żył bez oplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek do połączenia Onkyo DP-X1 z Beyerdynamic T5P v2.

 

attachicon.gifIMGP9526.jpg

 

Jaki to ma wpływ na dźwięk? Czy chodzi tylko o nice look? :)

Ta miedziana linka na pewno dodaje basu, srebro pozytywnie wpływa na czytelność i górę, jest temat z opiniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka pozostaje 8-żyłowa, więc sam oplot dodatkowego wpływu mieć nie powinien. Stanowi natomiast dodatkową ochronę dla grubej linki, której używam do kabli stacjonarnych. Poniżej porównanie wersji z czterema oplotami, w jednym oplocie, bez oplotu oraz wersji portable (na cieńszej lince w kolorowej izolacji). Osobiście dość sceptycznie podchodziłem do konfiguracji z czterema oplotami, jednak dodatkowe żyły w przezroczystym teflonie oraz obecność gęstszego splotu, łagodzą optycznie masę kabla i całość prezentuje się bardzo efektownie, także chyba tak to już będę robił. Zwłaszcza, że, jak widać, wszystko mieści się w obudowach normalnych wtyków. Na pewno nie będę robił konfiguracji 4x2. Tak robiłem kiedyś, później przeszedłem na plecionkę 8-żyłową i przy niej już zostałem. 8 żył w osobnych oplotach też odpada, bo w żaden wtyk tego później nie zmieszczę.

 

IMGP9634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennkom dorobiłem kabelek...

IMGP9641.jpgIMGP9646.jpg

Jak widać cały czas poprawiam te swoje splittery :>

 

Fostexy natomiast otrzymały gniazda oraz wtyki do fabrycznego przewodu (nad nowym prace trwają). Przy okazji poprawiłem oplot w kablu, bo był zbyt mocno naciągnięty (zapewne maszynowo).

IMGP9661.jpgIMGP9671.jpg

Gniazda od wewnętrznej strony musiałem spiłować niemal do końca. Ale w końcu się zmieściły. W samych słuchawkach oczywiście niczego nie dziurawiłem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fostexy natomiast otrzymały gniazda oraz wtyki do fabrycznego przewodu (nad nowym prace trwają). Przy okazji poprawiłem oplot w kablu, bo był zbyt mocno naciągnięty (zapewne maszynowo).

attachicon.gifIMGP9661.jpgattachicon.gifIMGP9671.jpg

Gniazda od wewnętrznej strony musiałem spiłować niemal do końca. Ale w końcu się zmieściły. W samych słuchawkach oczywiście niczego nie dziurawiłem.

 

moje piękności!

 

PS. a makaron dałeś odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności