Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub White Bird Amplification (WBA)


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ten eksperyment trzeba traktować jako ciekawostkę. To ostatnie dni z Virtusem, chciałem skorzystać z okazji i wypróbować jak razem zagrają. 

Sensownego brzmienia nabrał ten duet po 30 minutach grzania. Ogólnie jest dobrze ale wolę posłuchać każdego z osobna.  Pewnie gdybym miał takie samo okablowanie, więcej lamp itp itd to efekt finalny byłby jeszcze lepszy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

   WBA Electron…to aktualnie topowy model wzmacniacza słuchawkowego w ofercie firmy WBA. Moja sympatia to wzmacniaczy Pana Piotra trwa kilka lat a Electron jest trzecim wzmacniaczem lampowym, który gra w moim domu. Decyzję o jego zakupie podjąłem szybko, odsłuch trwał kilkanaście\kilkadziesiąt sekund…i wiedziałem, że bez względu na cenę będzie mój. Był to prototyp, który pojawił się na spotkaniu Wrocławskim. Niestety, gdy wzmacniacz przybył na spotkanie ja już musiałem wychodzić na pociąg. Mineliśmy się…Kilka miesięcy później wersja ostateczna wzmacniacza wylądowała u mnie.

   Wzmacniacz oczarował mnie od pierwszych dźwięków które dane mi było słyszeć. Zarówno we Wrocławiu w konfiguracji dalece odbiegającej od tej, którą mam w domu jak i w tedy, szczególnie wtedy gdy wzmacniacz  już zagrał w moim domu.

   Brzmienie jest niezwykle soczyste i barwne. Bardzo ale to bardzo dojrzałe. Electron gra przestrzenią budowaną w niezwykle precyzyjny sposób, z rozmachem. Lekko i z oddechem. To duży dźwięk. Gra efektownie z charakterystycznym dla lamp ciepłem. Ale daleko mu do ciepłej kluchy 😊 W moim odczuciu, słuchanie Electrona daje przyjemność już od pierwszej sekundy po założeniu słuchawek – choć trzeba mu dać kilkadziesiąt minut na rozgrzanie się. Warto poczekać bo spójność brzmienia które oferuje jest wspaniała.

 

   Średnica – to chyba najważniejsze pasmo dla Electrona. Jest piękna! Ekspresyjna, wielobarwna i różnorodna. Gra nieagresywnie, emocjonalnie, nie narzuca się nam i nie męczy. Wszystko ma swoje miejsce, brak tu sterylnego i klinicznego chłodu. Dominuje tu intymność i czysta przyjemność obcowania z muzyką. Instrumenty akustyczne brzmią żywo i naturalnie. Ludzkie głosy, wspaniałe. Subtelne i zmysłowe ale gdy trzeba…wyjątkowo silne i prawdziwe.

   Wysokie tony – góra pasma jest czysta, niby jasna ale wszystko jest tak doskonale kontrolowane, że nie przeszkadza. Z każdą minutą grania wzmacniacza ( wygrzewania ) jednak łagodnieje i staje się gładka i bardzo, bardzo przyjemna. Przejrzysta, zawieszona w powietrzu . Bogata we wszystkie szczególiki nagrania. Różnorodna i nawet dość ciepła. Wszystkie blachy i inne przeszkadzajki brzmią naturalnie.

   Niskie tony -  nie są dominujące w ogólnym brzmieniu wzmacniacza. Jest go tyle ile być powinno, jest wielofakturowy. Nie schodzi do piekieł śmierdzących siarką ale jest tak różnorodny, że nie musi.

Scena/Przestrzeń – bardzo dobrze ukształtowana, swobodna i pełna powietrza.

   Wzmacniacz oferuje niezwykle zrównoważone, rozdzielcze, wielowymiarowe i pastelowe brzmienie, żadne z pasm nie wybija się ponad inne. Jest ono w dużej mierze zależne od zamontowanych lamp. W tej kwestii sam wzmacniacz jest bardzo podatny na ich podmianę. Przyznam, że dosłownie siadłem z wrażenia gdy podmieniłem 2A3 EH na Emission Labs. Cholera, robią robotę i mimo, że drogie jak diabli to warto…

Jak wspomniałem wcześniej, to już kolejny wzmacniacz od WBA w moim domu. Z Każdym kolejnym modelem  czuć postęp i rozwój brzmienia.

Sam wzmacniacz wykonany jest bardzo solidnie. Wszystkie elementy dokładnie spasowane. Mój egzemplarz został dodatkowo wyposażony w drabinkę rezystorową zamiast tradycyjnego potencjometru.

Electron prezentuje brzmienie z najwyższej półki, dużo w nim detali, jest namacalne, ciepłe i z dużą  sceną. Ale przede wszystkim jest wzmacniaczem, który daje czystą przyjemność ze słuchania muzyki. Pozwala się nią rozkoszować, smakować. Delikatne ale jednocześnie potrafiące w odpowiednich momentach łupnąć. Zaskakujące jest jak ten 25 kilowy kolos sprawnie porusza się we wszystkich gatunkach muzycznych.

Ja ze swojej strony mogę tylko polecić ten wzmacniacz. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to będę z nim na spotkaniu we Wrocławiu 😊

Gra on w takiej konfiguracji:

Słuchawki – AKG 812Pro

DAC – Qutest + ULPS Tomanek

O-kablowanie – RCA Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum, USB – Audioquest Cinnamon, słuchawkowy Argentum

O-lampowanie – 2x 845C Shuguang, 2x2A3 Emission Labs, 1xECC88 Amperex Buggle Boy

Akcesoria – listwa Tomanek TAP8, kable zasilające Tomanek.

  

Zdjęcia wkrótce 😊

 

 

 

1_DSC9279.jpg

22_DSC9264.jpg

Edytowane przez Name44
Obiecane zdjecia ;-)
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 minut temu, Name44 napisał:

Czyli w na marcowym spotkaniu będzie premiera jakiegoś nowego wzmacniacza? 😉

będzie ale to akurat coś pod kolumny się robi dla mnie..

Ale tak jeśli Piotr  da radę będzie tutaj cytat: "model flagowy 2 x 4W w klasie A na lampach 2 x 6S33S w sekcji mocy i sterowaniu z 2 x 2A3 oraz jednej ECC88. Będzie się nazywał Electron ORT. Stopień preampa będzie identyczny jak w modelu Maćka na 845 w stopniu mocy, ale właśnie zamiast wysokoimpedancyjnych 845 będą elektrownie w postaci 6S33S. Zejdzie do około 20 Ohm i da przy tej impedancji 2 x 4W."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Corvin74 napisał:

będzie ale to akurat coś pod kolumny się robi dla mnie..

Ale tak jeśli Piotr  da radę będzie tutaj cytat: "model flagowy 2 x 4W w klasie A na lampach 2 x 6S33S w sekcji mocy i sterowaniu z 2 x 2A3 oraz jednej ECC88. Będzie się nazywał Electron ORT. Stopień preampa będzie identyczny jak w modelu Maćka na 845 w stopniu mocy, ale właśnie zamiast wysokoimpedancyjnych 845 będą elektrownie w postaci 6S33S. Zejdzie do około 20 Ohm i da przy tej impedancji 2 x 4W."

6S33S czyli tzw diabełki? :) To będzie OTL głośnikowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

6S33S czyli tzw diabełki? :) To będzie OTL głośnikowy? 

To będzie wzmacniacz słuchawkowy pod planary... dlatego impedancja 20 Ohm i 2x4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Name44 napisał:

Czyli to dla Ciebie robi tego potwora 🙂 Gratuluje! 🙂

nie... niestety nie.

Dla mnie monobloki lampowe pod kolumny... choć kto wie jak posłucham....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapytam się w tym klubie na temat WBA model Master OTL jak to jest z jego współpracą z słuchawkami 50ohm i jak pamiętam skuteczności 90db. Słyszałem, że ktoś łączył WBA z HE500 lecz nie mogę znaleźć nigdzie opinii czy to zagra razem.

Myślę ciągle o tej ofercie z OLX za model Master.

Dalszy ciąg rozmyślań wzmacniacza pod HE560.

Z góry dzięki za jakieś opinie.

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aro91 napisał:

Panowie zapytam się w tym klubie na temat WBA model Master OTL jak to jest z jego współpracą z słuchawkami 50ohm i jak pamiętam skuteczności 90db. Słyszałem, że ktoś łączył WBA z HE500 lecz nie mogę znaleźć nigdzie opinii czy to zagra razem.

Myślę ciągle o tej ofercie z OLX za model Master.

Dalszy ciąg rozmyślań wzmacniacza pod HE560.

Z góry dzięki za jakieś opinie.

Ogólnie OTL-e nie są polecane do słuchawek o niskiej impedancji, ale planary chyba zawsze mają niemalże płaski przebieg impedancji w na wykresie częstotliwości.

https://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANHE5602014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTL czyli Output Transformer-Less jest to wzmacniacz bez transformatorów wyjściowych. Lampy mają wysoką impedancję, dlatego na wyjściu przeważnie stosuje się transformatory dopasowujące impedancję lamp do słuchawek lub kolumn, a w OTL-u ich po prostu nie ma. Dlatego OTL-e "lubią" słuchawki o dużej impedancji. 

Xduoo TA20 to hybryda, czyli w sekcji wejściowej - przedwzmacniacz są lampy, a na wyjściu masz wzmocnienie tranzystorowe. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tak wam wrzucę co Piotr zrobił ostatnio - to nowy wzmacniacz słuchawkowy: WBA Electron - oparty o lampy mocy 6S41S. 

W jednym kanale będą po dwie 6S41S połączone równolegle. To zapewni w OTL ponad 4W mocy wyjściowej na kanał oraz zejście z impedancją do 20 Ohm. 

Ogółem amp będzie miał 7 lamp: 4 x 6S41S (nie są na szczęście drogie, a wręcz przeciwnie), 2 x 2A3, 1 x ECC88.

20200315_042801.jpg

 

 

20200315_042338.jpg

20200315_042444.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale klient na to już jest.

Szkoda że meet musiałem odwołać, bo Electron miał na nim być. Może na następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, nie wiem, ale dopytam.

Zapewne jako, że wzmacniacz pracuje w klasie A oraz to jednak lamy to się grzeje, sam się zastanawiałem po co on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności