Skocz do zawartości
  • 0

Używki za ok 800, Denon czy Senki?


haopeo

Pytanie

Witam,

Zastanawiam się nad przesiadką o półkę wyżej, obecnie używam Shure SRH 750dj, okazjonalnie AKG K280 parabolic, ponadto jestem fanem dokanałówek, ale szukam czegoś do domu więc nie zależy mi na mobilnosci czy dyskrecji sluchania(mogą tez być pół otwarte)

 

Zastanawiam się nad używanymi Denonami:

AH-D2000

ah d600

 

ew. może lepiej dorzucić do Senków Hd 650?

 

 

Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne, głównie słucham muzyki elektronicznej gdzię pierwsze "skrzypce" gra bas, nie ukrywam, że wymagałbym od słuchawek naprawde ładnego przepraszam za słowo ale inaczej nie nazwę, pierd....a, niskim miękim i soczystym basem, niemniej nie chodzi tu o mulenie, chcialbym zeby bass był również dobrze kontrolowany i nie zalewał innych pasm.

Ogólnie lubie granie ładną V z naciskiem na pierwszą linie, aczkolkwiek nie chciałbym odmówić sobie dobrej separacji, i fajnej "góry"

Co do góry, może być ona zaokrąglona i ale nie koniecznie piskliwa;)

 

Do tej pory dobrym wyznacznikiem są własnie Senki Hd8 mojego brata, mają naprawde niezłego kopa i grają bardzo funowo- ale jedne w rodzinie wystarczą, i szukam czegoś innego.

 

Do napędzęnia obecnie używam Fiio e12, najczesciej gra z Ip 5 lub Macbookiem pro

 

 

Serdecznie pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc drodzy Koledzy:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam D2000 bez dwóch zdań. Grają o wiele równiej od D600, bas w nich jest szybszy i bardziej szczegółowy, nie zalewa średnicy, która jest w D2000 wg mnie genialna. Góra szczegółowa bez kłucia w uszy. Ponadto wyglądają świetnie i są mega wygodne. Jeżeli masz możliwość zakupienia ich w cenie do 850 zł to wg mnie WARTO.

Edytowane przez xul666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wbrew pozorom te słuchawki grają dość podobnie. Mają mocny bas (aczkolwiek Denony schodzą niżej i mają mocniejszy impakt), ocieploną średnicę i aksamitną górę (trochę jaśniejszą w Denonach, ale TROCHĘ). HD650 mają lekki kocyk w porównaniu do D2000. Denony mają nieco lepszą separację, co słychać przy szybszych kawałkach z dużą ilością instrumentów. Z kolei w HD650 scena jest nieco większa. Obydwa modele są bardzo udane i mają coś w sobie i trudno wyłonić w tym przypadku zwycięzcę. Biorąc jednak pod uwagę Twoje preferencje (bas), Denony z pewnością sprawdzą się lepiej, nie tylko pod względem ilościowym, ale i jakościowym. Dodatkowo wspomnę, że Denony mają impedancję 25 omów i grają dobrze z "byle czego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszałem wszystkie 3 wymienione modele, z czego dwóch jestem posiadaczem od dłuższego czasu i według mnie Denony D2000 będą najlepszym wyborem dla założyciela tematu. Zaznaczam, że to moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Po prostu oddaję swój głos na D2000, argumenty powyżej.

 

(...) wymagałbym od słuchawek naprawde ładnego przepraszam za słowo ale inaczej nie nazwę, pierd....a, niskim miękim i soczystym basem, niemniej nie chodzi tu o mulenie, chcialbym zeby bass był również dobrze kontrolowany i nie zalewał innych pasm.

Ogólnie lubie granie ładną V z naciskiem na pierwszą linie, aczkolkwiek nie chciałbym odmówić sobie dobrej separacji, i fajnej "góry"

Co do góry, może być ona zaokrąglona i ale nie koniecznie piskliwa;)

 

Wg mnie w D600 bas zalewa średnicę, jest zmulony w porównaniu do D2000 czy nawet HD650. Oczywiście, może się to niektórym podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje pięknie za wszystkie odpowiedzi.

Przyznam, że opinia xul666 wysuwa Denony D2000 na prowadzenie, a jezeli chodzi o inne propozycje niż Den/Sehn? Coś wartego uwagi w takich pieniądzach?

Senki za wolne i za średnicowe do takiej muzyki, ja również preferuję D2000 nad D600 (miałem wszystkie 3 pary), ale w Twoim przypadku rozglądałbym się za D600. Wbrew temu co pisze kolega bas jest w nich dużo szybszy niż w HD650, ogólna dynamika i separacja stoją na wysokim poziomie, tylko średnica słaba ;)

IMO wyglądało to tak HD650>>D2000>>>D600, ale jak mówię ja nie wybieram słuchawek dla siebie do jazzu i lekkiego rocka :P

HD650 to typowe misie o średniej dynamice, mało ostrej górze, magicznej średnicy i sporej scenie. D200 to słuchawki poprawne pod każdym względem, ale w sumie imo dupy nie urywają niczym. D600 - mocny bas, bez korekcji zachodzący na średnicę, ale w granicach rozsądku, wycofana średnica, (z pamięci) ostra, ale nie kłująca/sybilizująca góra, jednym słowem świetny wybór do elektronicznej. Tyle.

 

@PENDRAGON

Imo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

crysis94 - mieszasz w głowie, mieszasz! Ale dobrze, dziękuje bardzo za porównanie, najłatwiej byłoby gdzieś te słuchawy odsłuchać i tyle... Znalazłem na Alliedrogo wlasnie d2000 recablowane w tym przedziale (750zł) lub od naszego kolegi forumowicza d600. Dośc mocno też intryguje cena nowych d2000 która jednak wydaje się byc inną półką cenową od d600, ale to nie cena stanowi o naszym upodobaniu muzycznym:) Acz,,,intryguje mnie, zwykłego śmiertelnika jak grają nauszniki za ponad 1.5tyś zl. Do tej pory raczej obracałem się w towarzystwie nauszników do max 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz taki hajs to nie kupuj zamkniętych, to półśrodek... Odsłuchaj sobie jeszcze HE300 i Focal'e Classic jak muszą być zamknięte, ale nie wiem po co Ci takie coś do domu

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D2000 jak pisałem - dupy nie urywają pod żadnym względem, bardzo poprawne na każdej płaszczyźnie (jak na zamknięte), długo chciałem je posłuchać, a jak już dostałem na kilka dni to się zawiodłem (bo więcej się spodziewałem po legendach).

HD600 stawiam dużo wyżej od nich (zupełnie nie dla Cb słuchawki xD).

 

@UP Bo zamknięte zapewniają dużo większy impakt i dynamikę, a kolega czegoś takiego szuka?

Ale fakt HE300 bardzo fajne słuchawy ;)

Focal'e Classic nie miałem w rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słuchałem Focali Spirit Classic. Bardzo dobre słuchawki, niezwykle dynamiczne, ale D2000 mimo wszystko stawiam wyżej. Podobne brzmienie, ale Denony grają bardziej otwarcie, z większą sceną, która w Focalach jest bardzo ciasna. Bas w Denonach schodzi niżej i jest lepszej jakości. Poza tym może być problem z wygodą, bo ściskają głowę jak imadło, a pady są dość małe i jeżeli nie masz małych uszu to nie liczyłbym na to, że zmieszczą się w padach.

 

@TrueFaith Mało które słuchawki otwarte oferują dobrej jakości, nisko schodzący i szybki bas, a także separację na wysokim poziomie, zwłaszcza w przedziale cenowym do 800 zł, a na tym zależy OP.

Edytowane przez xul666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie jak piszecie,wątpie żebym w takim przedziale znalazł otwarte w takimi wymaganiami. Co do propozycji to HE300 napewno wygrywają wyglądem, niewiem jak z wykonaniem ale wygląda to dobrze.

Już mam wobec tego pewną grupe którą chetnie bym przesłuchał, teraz tylko znaleść zostaje, a to nie takie łatwe;))

 

Pozdrawiam i serdeczenie dziękuje za odpowiedzi- oczywiscie gdyby ktoś jeszcze miał jakies propozycje-czekam :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdzie mieszkasz ? Jak blisko to można się w odsłuchy moich he300 pobawić

 

O ile chcesz poczytać coś o HE-300 to obczaj mój temat:

http://forum.mp3store.pl/topic/125367-cos-po-srh840-hifiman-he-300/

Wszystko co zostało napisane przez wszystkich jest w 100% zgodne z prawdą

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytane, sądząc po Twoich preferencjach możemy sobie podać łapę, obecnie mieszkam na terenie Ludu Gestapo, natomiast bywam u Siebie w okolicach Wrocławia.

Powiedz prosze, kupiłbyś jeszcze raz te słuchawki ? Czy jednak w miedzy czasie odsluchales coś ciekawszego (low bas, te sprawy, dobra V itp itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Dziękuje pięknie za wszystkie odpowiedzi.

Przyznam, że opinia xul666 wysuwa Denony D2000 na prowadzenie, a jezeli chodzi o inne propozycje niż Den/Sehn? Coś wartego uwagi w takich pieniądzach?

Senki za wolne i za średnicowe do takiej muzyki, ja również preferuję D2000 nad D600 (miałem wszystkie 3 pary), ale w Twoim przypadku rozglądałbym się za D600. Wbrew temu co pisze kolega bas jest w nich dużo szybszy niż w HD650, ogólna dynamika i separacja stoją na wysokim poziomie, tylko średnica słaba ;)

IMO wyglądało to tak HD650>>D2000>>>D600, ale jak mówię ja nie wybieram słuchawek dla siebie do jazzu i lekkiego rocka :P

HD650 to typowe misie o średniej dynamice, mało ostrej górze, magicznej średnicy i sporej scenie. D200 to słuchawki poprawne pod każdym względem, ale w sumie imo dupy nie urywają niczym. D600 - mocny bas, bez korekcji zachodzący na średnicę, ale w granicach rozsądku, wycofana średnica, (z pamięci) ostra, ale nie kłująca/sybilizująca góra, jednym słowem świetny wybór do elektronicznej. Tyle.

 

@PENDRAGON

Imo nie.

 

Tzn. co "nie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale w aspekcie ogolnym juz tak, nie wiadomo, czy akurat X2-ki by mu sie nie spodobaly, w koncu maja "..pierd....a, niskim miękim i soczystym basem, niemniej nie chodzi tu o mulenie, chcialbym zeby bass był również dobrze kontrolowany i nie zalewał innych pasm ;)." :)

Edit.

I jeszcze jedna uwaga, skoro obecnie posiada K280 i SRH750i, to dziwne, ze szuka grania V-ka, bo te na pewno nia nie graja ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytane, sądząc po Twoich preferencjach możemy sobie podać łapę, obecnie mieszkam na terenie Ludu Gestapo, natomiast bywam u Siebie w okolicach Wrocławia.

Powiedz prosze, kupiłbyś jeszcze raz te słuchawki ? Czy jednak w miedzy czasie odsluchales coś ciekawszego (low bas, te sprawy, dobra V itp itd)

Kupiłbym nawet trzeci raz. Póki co nic lepszego oczywiście dla mnie nie słyszałem, wygoda jest świetna, gram w nich cały dzień bez zdejmowania w ostatnie 30 stopniowe upały bez problemu. Jakość wykonania dobra, wszystko jest sztywne i dość ciężko chodzi, co jest jak dla mnie plusem i dodaje "czołgowatości". O dźwięku już poczytałeś ;)

 

Ja też okolice wrocławia (Jelcz-Laskowice), jeśli chcesz to można coś wykombinować.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Yamaha - zainteresuj sie i pocztaj o graniu tych sluchawek.Mam wrazenie ze ich charakter grania wpisuje sie w Twoje preferencje.

Jakby co mam kolege w salonie moze zalatwil bym dla forumowicza rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, troche mi zajeło czasu ale wracam do tematu mam "okazje" kupic Hifiman He 300, na ich temat poznałem już opinie, ale pojawiła się o 200zł droższa opcja na Hifiman he-400?? Jak byłoby tutaj z tym "basolubnym" graniem, choć to inne sluchawki niż he 300, to czy warto dopłacać??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności