Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze Deckard


Rekomendowane odpowiedzi

Audeze wydało swój wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym DACiem. Jak on się on gra oraz jaka jest synergia ze słuchawkami tej firmy oraz dwoma innymi słuchawkami postaram się opisać poniżej.

Budowa
Trochę wygląd futurystyczny, gdyż posiada taki surowy wygląd, wszystkie krawędzie proste, a na boku żeberka, pewnie pełniące rolę radiatora. Z tyłu mamy wejście USB, wejście liniowe, wyjście liniowe, włącznik zasilania oraz wejście kabla zasilającego. Przedni panel dysponuje wejście słuchawkowym 6,3mm, dwoma przełącznikami: wybór wejścia i gaina oraz pokrętło regulacji głośności. Jakość wykonania średnia.
Dźwięk
Deckard doskonale się paruje że słuchawkami swojej firmy, dlatego gdyż wyrównuje im balans tonalny, nadaje świeżości w ich dźwięku, zwłaszcza LCD-2, LCD-3. Czyli krótko mówiąć gra jasno. Wiem że faną mrocznego brzmienia Audeze, gdzie wysokie są schowane nie spodoba się ta synergia, ale część osób pyta jak w LCD-2 zwiększyć ilość wysokich i dla nich będzie to dobra odpowiedź.
Bas daje punktowy, sprężysty i należy do tych szybszych niż wolniejszych o dobrej teksturze. Schodzi nisko, co było słychać zwłaszcza na LCD-XC czy LCD-X, wiadomo LCD-2 i LCD-3 nie schodzą tak nisko jak ich młodsi stacjonarni bracia. Na Final Audio Pandorach Hope IV bas się wyrównał i nie było słychać tego podbicia na wysokim basie, zresztą jest to jedna z oznak dobrego napędzenia ich. Na wszystkich przetestowanych słuchawkach, czyli Audeze, oprócz EL-8, FAD Pandora Hopa IV i Custom Art Pro330v2 ukazywał różne plany basu.
Średnica jest neutralna, nie jest wogóle podkoroloryzowana i ma też bardzo dobrą strukturę, tak samo wokale. Co akurat jest dobre, gdyż to jak zagra na średnicy czy wokalach zależy wyłącznie od słuchawek. Tak nawiasem mówiąć jestem za tym żeby źrodła, dacki i wzmacniacze grały liniowo oraz naturalnie, nie dodająć nić od siebie, ani też nie ujmujać nić. Audeze LCD-XC, FAD Pandora Hope IV oraz CA Pro330v2 grają na średnicy i wokalach tak jak lubię, a zwłaszcza na wokalach, gdyż tekstura oraz trasjenty dokładnie pokazą, wyrażą emocje przy śpiewaniu i nie ważne czy to będzie żeński wokal czy męski, sopran czy bas, czy człowiek czy vocaloid, LCD-2 i LCD-3 tutaj też jest dobrze, brakuje tylko głębszej analizy w wokalch, natomiast LCD-X nie pokazują zróżnicowanego śpiewu dobrze, naogół wokale ukazują suche, nie umieją szybko zmieniać tonu, barwy wokalistki, czy oddać słodkości, jeśli wokalistka chwilowo tak śpiewa i za to właśnie nie lubię LCD-X, ale zgadzam się z tym że do rocka, nu-rocka i pokrewnych gatunków się nadają doskonale, zwłaszcza do męskich wokali, które dla mnie są nijakie i zawsze wolę słuchać instrumentalne nagrania.
Wysokich wzmacniacz daje dużo, oj bardzo dużo. Na takich słuchawkach jak Pandory potrafi zakłuć. Audezem LCD-2 i LCD-3 wyrównuje balans tonalny, już nie są wysokie w cieniu basu i średnicy, a na równi z nimi. Natomiast na LCD-X tak jakby posiadał border, gdyż nie uświadczyłem żadnego zakłucia czy nieprzyjemnych wysokich, już bardziej zakłucie uświadczyłem na LCD-XC.
Scena i holografia
Holografia jest bardzo dobra, pokazuje różne plamy, jak słuchawki pozwolą to grają wokół głowy, a nei tylko na szerokość czy głębokość. Scena zwłaszcza na Audezach trochę się powiększa, zwłaszcza na LCD-2 i LCD-3.
Szczegółowość i rozdzielczość
Nie należy szukać tego co daje Hugo Chord jako DAC, jest to poziom urządzeń za 3-5 tysięcy złotych. Czyli wszystko jest dobrze podane, wszelkie mikrowybrzmienia słuchać, jeśli słuchawki potrafią je pokazać, dźwięki też są od siebie dobrze odseparowane.
Podsumowanie
Jest to dobre urządzenie kombo do Audeze dla ludzi, którzy nie chcą wydać ponad 10 tysięcy za DAC i wzmacniacz i szukają równe balansu tonalnego w ciemnych słuchawkach jak np. Audeze. Jest to poziom np. Schiit Bifrosta z Schiit Mjonlir, czylu urządzeń, które w sumie są dwa razy droższe. Deckard z poszczególnymi Audezami gra w sposób następujący:
LCD-2 - wyrównuje im balans tonalny, przez co wysokie już nie będą w cieniu, będzie je słychać, zachowująć jednocześnie bas ich. Nadal nie staną się szybkie i dobre do szybkiej muzyki elektronicznej, ale do wolnego jazzu czy wolnych utworów jak najabrdziej.
LCD-3 - to samo co z dwójkami, ale wykończenia dźwięków jak i rozdzielczość i szczegółowość jest na wiele wyższym poziomie
LCD-X - nie ograniczy szybkości ich orz transjentów, nadal są wspaniałe do rocka, muzyki elektronicznej, ale nie doda im klimatu oraz słodkości w barwie, zwłaszcza na wokalach jak mają pozostałe Audeze. Góra jest tak jakby posiadała granicę do tego co nie jest przyjemne.
LCD-XC - tutaj słuchawki nadal prezentują swoją uniwersalność, gdyż są dokładnie pośrodku, jeśli chodzi o barwę dźwięku LCD-3 a szybkość, detaliczność i transjenty znane z LCD-X.
Natomiast Final Audio Design Pandora Hope IV na Deckardzie stają się jasne, aż za jasne na utworach rockowych czy pokrewnych, zadużo wysokich tonów podawanych agresywnie, a zamało wypełnienia na basie czy niskiej średnicy. Również pokazały że są bardziej szczegółowsze niż LCD-2.

IMAG0031.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go jeszcze masz u siebie to zdejmij śrubki, zobacz co jest w środku, a najlepiej zrób zdjęcie i wrzuć na forum. Urządzenie ma grać, ale w niektórych przypadkach wzmacniacz zbudowany jest o jeden oamp, a wszystko jest posklejane i połączone drucikami i dla mnie wtedy zakup czegos takiego, zwłaszcza gdy jest wycenione na kilka tysięcy stanowczo odpada.

p.s. jest do kupienia w Polsce; skąd żeś go kolego nabył?


900x900px-LL-ffd3b710_cmoy2_15.jpeg


zdjęcie było podpisane cmoy2 - ktoś ma poczucie humoru


źródło: http://www.head-fi.org/g/a/941585/audeze-deckard-class-a-amp-usb-dac/flat/1/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest do nabycia u dystrybutora Audeze, czyli Audiomagic.pl. Też mnie ciekawi co jest w środku, ale nauczony życiem że się nie liczy co jest w środku, że jest np. powietrze, tylko jak to gra, popatrzmy na inne bardzo dobre wzmacniacze czy daci od środka i też zobaczymy że jest w nich pustka. A dwa że rozkręcenie powoduje utratę gwarancji.

Czy lekkie nadużycie, ja bym tego tak nie nazwał, sygnatura brzmieniowa, rozdzielczość jest bardzo podobna do Mjolnira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lekkie nadużycie, ja bym tego tak nie nazwał, sygnatura brzmieniowa, rozdzielczość jest bardzo podobna do Mjolnira.

Co do sygnatury, to być może. Natomiast pisałem odnośnie zwrotu, który był użyty w tekscie:

"Jest to poziom np. Schiit Bifrosta z Schiit Mjonlir, czyli urządzeń, które w sumie są dwa razy droższe".

Jeżeli jest tak dobrze, to Schiit ze swoim zbalansowanym wzmakiem o mocy 8W/32Ohm może zwijać manatki :P

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest do nabycia u dystrybutora Audeze, czyli Audiomagic.pl. Też mnie ciekawi co jest w środku, ale nauczony życiem że się nie liczy co jest w środku, że jest np. powietrze, tylko jak to gra, popatrzmy na inne bardzo dobre wzmacniacze czy daci od środka i też zobaczymy że jest w nich pustka. A dwa że rozkręcenie powoduje utratę gwarancji.

 

Czy lekkie nadużycie, ja bym tego tak nie nazwał, sygnatura brzmieniowa, rozdzielczość jest bardzo podobna do Mjolnira.

nie zrozumieliśmy się. Ja wolę sprawdzić co jest w środku i jak to wszystko wygląda i "oszacować" na ile cena produktu jest pod względem inżynierskim i jakości użytych komponentów uzasadniona, żeby najnormalniej w świeci nie czuć, że producent sprzętu adudiofilskiego zrobił ze mnie frajera. Ja już widziałem różne takie sztuczki producentów, że podchodzę do tego bardzo ostrożnie. Widziałem różne podkładki i meble audiofilskie, o których producent i recenzenci piszą cuda, a to, co usłyszałem było na granicy autosugestii, a koszt takiego mebla, platformy czy podkładek jest bardzo wysoki. Podobnie jest z listwami, kablami sieciowymi i w ogóle kablami. Słuchałem interkonektów za paredziesiąt tysięcy złotych, podobnie jak kabli słuchawkowych za 10 tyś zł (mowa o entrequ atlantis) - za każdym razem różnica była przeze mnie słyszalna i odczuwalna na plus kabla audiofilskiego, ale chodzi w ogóle o co innego; po pierwsze ta rożnica miała się nijak do ceny, jaką miałbym za nie zapłacić; po drugie różnica ta miała się nijak do różnicy, którą wprowadzała zmiana słuchawek czy wzmacniacza za te same pieniądze; po trzecie patrząc na ten fakt oraz na stopień skomplikowania, użytych materiałów, wiedzy, które "zawierały" w sobie te kable to wychodzi na to, że słuchawki sennheisera hd 800, do których kabel entreqa był podpiety powinny kosztować 100tyś zł, a wzmacniacz, do którego poprowadzony był interkonekt powinien kosztować ze 2mln zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel rozumiem Cię tutaj, sam się bardzo często śmieję z niektórych cen, tak jak wspomniałeś kabli, czy innych akcesoriów audio, jak mebli, stojaków na słuchawki czy worków z piaskiem i ich cen. To o czym napisałeś jest prawdą. Owszem mnie też interesuje co jest w środku w Deckardzie z czystej ciekawości, gdyż widziałem droższe sprzęty, które mają biedę w środku, a grają fajnie, albo też odwrotnie. A to jak zagra wszystko zależy od naszych gustów, to czego oczekujemy i jakiej muzyki słuchamy.

 

Owszem Mjolnir ze swoim zbalansowanym wyjściem czy może zwijać manatki hmm, ciężko odpowiedzieć, ale to też będzie na poziomie własnych oczekiwań, gdyż niektóre rzeczy będą owiele lepiej brzmiały na tym Schiicie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę LCD-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności