Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Łał, te z linku wyglądają koszmarnie :) Jakby ktoś kupił to bardzo proszę o krótki opis

 

Ja Ci mogę dać opis ze zdjęcia - płytkie i ceratkowe, która to ceratka rozpierzchnie się w max kilka miesięcy. Prawdopodobnie mocno zmienią brzmienie, bo sporo jednak różnią się od oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba jednak kupić oryginał. Używam już chwilę i żadnego śladu użytkowania. Pierwsze pady ze słuchawek już dawno się kruszyły.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Lepiej chyba jednak kupić oryginał. Używam już chwilę i żadnego śladu użytkowania. Pierwsze pady ze słuchawek już dawno się kruszyły.

 

 

A jak u Ciebie z pałąkiem ? Trzyma się ?

A kupił ktoś może takie pady z AliExpress ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i pady powoli oddają ducha. Waham się między tymi z oppodigital za 200 zł albo z Allegro za 99 zł .

https://allegro.pl/oferta/oppo-pm-3-pady-nauszniki-gabki-jakosc-9056710535

 

A tu portfel osłabiony po zakupie Kann Alpha

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Już 200? Jak ostatnim razem sprawdzałem kosztowały 149. Chyba to coraz bardziej deficytowy towar się robi.

 

No to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 10:47, timecage napisał:

 

No to chyba oczywiste.

Równocześnie tony zamienników na AliEx i Allegro. 

 

Panowie z Oppodigital.pl mają też jeszcze czerwone i niebieskie PM3 (idiotyczne białe pady i wewnętrzne części pałąka) nadal w zaporowej cenie 2385 zł. 

 

Edit : niestety Oppodigital.pl na moje zapytanie, odpowiedziało, że rabatów dla mnie nie ma. Nawet na BF.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje dostały nowy sweterek na zimę. Trochę się fałduje na dole. W tych opaskach poliuretanowych to mi powodowało hotpointy na głowie, tutaj jest bardziej miękko, więc zobaczymy. Miałem kupować coś nowego, ale jak będzie dobrze to może jeszcze z jedne pady zużyję :)

PXL_20220909_094019492.jpg

PXL_20220909_094055689.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden nie mogłem znaleźć w rozmiarze, a szukanie na Amazonie/ali takich rzeczy doprowadza mnie do białej gorączki. Za dużo tam tego i burdel straszny. Ten niebieski na żywo jest bardziej przygaszony i nawet mi się podoba to zestawienie.

 

Tak, kupiłem oryginalne jakieś pół roku temu czyli mam jeszcze pół roku spokoju ;) próbowałem wielu zamienników, niestety jak dla mnie zmieniają dźwięk na minus. Nie jakoś bardzo, ale na tyle że czuć regres. Coś w tych oryginalnych jest że słuchawki brzmią lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę i ja swoje obdartusy zmienić  na nowe, które już rok leżą w szafie, jeszcze oryginalnie zamknięte (i oryginalne :)). Może już też oblazły bo rok od zakupu minął. Macie jakiś bezpieczny patent jak ściągnąć stare pady z PM3, ja nigdy tego nie robiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego musisz włożyć coś cienkiego w tą szparę między tym srebrnym paskiem i padem, ja zazwyczaj używam karty do bankomatu i lekko podważyć. Jeśli nie zadziała to przesunąć trochę kartę i powtórzyć. Tam jest sześć zatrzasków, jak już jeden wyskoczy to z resztą idzie gładko. Trochę się bałem, że jak będę tak odpinał i zakładał to się wykruszą, ale robiłem już to wiele razy i na razie jest ok. Plastik Oppo dobry zastosowało.

 

Polecam zostawić ze starych padów te plastikowe ringi. Mogą się przydać jak zabraknie oryginałów.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja zwlekałem z zakupem nowych padów dosyć długo, słuchawki przeleżały kilka długich miesięcy ze zniszczonymi poduszkami, no i ostatnio okazało się, że zapas się wyczerpał na oppodigital.pl. Nie sprawdzałem, czy jest jakieś inne miejsce, gdzie można jeszcze zamówić oryginalne pady. Poza tym cena zrobiła się z deka zaporowa - 250PLN. Rzeczywiście trzeba było kupować, gdy były jeszcze po 90PLN.

Kupiłem więc zamienniki na Allegro (od pejzaż111 - chyba takiego nicka miał sprzedawca) w cenie ok. 70PLN. Do montażu wykorzystałem plastikowe obręcze z oryginalnych padów, bo zamienniki nie posiadają swoich zaczepów. Dźwięk rzeczywiście okazał się inny, twardszy i chyba bardziej dociążony. Wydaje mi się, że jest więcej basu, ale wrażenie to może być spowodowane tym, że w oryginalnych padach doszło z czasem do "rozszczelnienia" z powodu nadmiernego zużycia i przez to "ucieczkę" basu. Na szczęście zmiany są jeszcze do zaakceptowania, chociaż może też będę szukał innych zamienników (na Allegro są jeszcze jakieś inne pady powyżej 100PLN). A może gdzie indziej jeszcze szukać?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Joseph_k78 napisał(a):

A może gdzie indziej jeszcze szukać?

Ze swojej strony polecam te pady (skóra naturalna) :

https://www.aliexpress.com/item/1005003966230431.html

Solidne na 30 lat, a nie jak te oryginalne na kilka. Przy moich PM-2 były już całkiem obsypane i w takim stanie jak porównywałem to różnica dźwięku na granicy percepcji. Delikatny przyrost i utwardzenie basu również mogło być efektem dodanym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 09:59, x86 napisał(a):

Ze swojej strony polecam te pady (skóra naturalna) :

https://www.aliexpress.com/item/1005003966230431.html

Solidne na 30 lat, a nie jak te oryginalne na kilka. Przy moich PM-2 były już całkiem obsypane i w takim stanie jak porównywałem to różnica dźwięku na granicy percepcji. Delikatny przyrost i utwardzenie basu również mogło być efektem dodanym.

Na próbe bym brał. Który rodzaj ? Velur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Na próbe bym brał. Który rodzaj ? Velur ?

Ja wziąłem ze skóry naturalnej bo oryginalne nie miały w środku perforacji tylko na zewnątrz. Do tego welur na bank będzie grał inaczej. Skóra proteinowa może być (nie musi) najbliższa oryginałowi ale pytanie jak z trwałością. 

Wiadome, że ze starych padów trzeba odzyskać pierścienie montażowe. Oberwać stare i oczyścić z grubsza by grudki nie wpadły do przetwornika.

EDIT: Teraz widzę że moje PM-2 miały perforację na zewnątrz. PM-3 miały już "pełną skórę".

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, x86 napisał(a):

Ja wziąłem ze skóry naturalnej bo oryginalne nie miały w środku perforacji tylko na zewnątrz. Do tego welur na bank będzie grał inaczej. Skóra proteinowa może być (nie musi) najbliższa oryginałowi ale pytanie jak z trwałością. 

Wiadome, że ze starych padów trzeba odzyskać pierścienie montażowe. Oberwać stare i oczyścić z grubsza by grudki nie wpadły do przetwornika.

EDIT: Teraz widzę że moje PM-2 miały perforację na zewnątrz. PM-3 miały już "pełną skórę".

A czyli brałeś "sheepskin" ? Te koło 80 zł 

Tak PM3 mialy pełną skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

A czyli brałeś "sheepskin" ? Te koło 80 zł 

Tak dokładnie :) W środku pianka pamięciowa. Ładnie wykonane. Powłoka skóry błyszczy się bo pewno nasączona w jakimś preparacie ochronnym ale jedne z lepiej wykonanych padów jakie dane mi było zamówić z Ali a może w ogóle. Cena/jakość 👍

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 21:09, x86 napisał(a):

Tak dokładnie :) W środku pianka pamięciowa. Ładnie wykonane. Powłoka skóry błyszczy się bo pewno nasączona w jakimś preparacie ochronnym ale jedne z lepiej wykonanych padów jakie dane mi było zamówić z Ali a może w ogóle. Cena/jakość 👍

Zamówiłem. Długo będą szły, do marca (do 5). co nałożyłeś na pałąk PM-2 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Zamówiłem. Długo będą szły, do marca (do 5)

W praktyce 2-3 tygodnie.

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

co nałożyłeś na pałąk PM-2 ?

Sweterek 🙂 

https://www.aliexpress.com/item/1005002312963192.html

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.01.2023 o 21:09, x86 napisał(a):

Tak dokładnie :) W środku pianka pamięciowa. Ładnie wykonane. Powłoka skóry błyszczy się bo pewno nasączona w jakimś preparacie ochronnym ale jedne z lepiej wykonanych padów jakie dane mi było zamówić z Ali a może w ogóle. Cena/jakość 👍

Doszły ! Wygląd bdb, nakłada się nieco trudniej niż poprzednie zamienniki. I pierwsze odsłuchy wskazują, że to fajnie grają ! Lepiej niż te kupione na Allegro 

Wielkie dzięki za polecenie !

Specjalne podziękowania dla mojej Żony , która widząc jak się męczę, założyła je na Oppo w 5 minut. 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności