Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem podobną, bo ta raczej nie wejdzie na PM-3. Być może trzeba by coś takiego zamówić pod wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odpowiedź z Oppodigital : "Ze względu na zmianę lokalizacji centralnego serwisu oraz dystrybutora OPPO w Europie, nie jesteśmy w tej chwili w stanie wycenić takiej naprawy. Musimy poczekać, aż zakończy się wdrożenie nowej centrali. Prosimy o kontakt w drugiej połowie lipca – wtedy powinniśmy być w stanie określić koszt naprawy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj tak. Kiedy uszy spocone szczelność jest jeszcze lepsza ?

 

Zgaduję, że żaden z posiadaczy PM-3 nie słuchał ich jeszcze z iBasso DX150???

Ciekawi mnie jaka tam wyjdzie synergia, bo jest to DAP kompletny i cena nie wzięta z kosmosu. Moja kanapeczka już nieco archaiczna jest. Co prawda synergia perfekcja, ale trzeba iść z duchem czasu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.06.2018 o 09:27, Lord Rayden napisał:

Odpowiedź z Oppodigital : "Ze względu na zmianę lokalizacji centralnego serwisu oraz dystrybutora OPPO w Europie, nie jesteśmy w tej chwili w stanie wycenić takiej naprawy. Musimy poczekać, aż zakończy się wdrożenie nowej centrali. Prosimy o kontakt w drugiej połowie lipca – wtedy powinniśmy być w stanie określić koszt naprawy."

Cena naprawy pałąka w serwisie w Niemczech - 970 zł.

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Odkopuję temat bo mam pytanie.

 

Czy grając Oppo PM-3 na LG V30 i Onkyo DP-X1 (także po balansie) jest sens zakupu dedykowanego DAC/AMP'a? Czy HA-2 (SE) coś mi da? Inne brzmienie? Wysteruje jeszcze lepiej? Mocowo jest chyba mocniejszy niż Onkyo po balansie.

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2018 o 12:28, Joseph_k78 napisał:

Witam. Odkopuję temat bo mam pytanie.

 

Czy grając Oppo PM-3 na LG V30 i Onkyo DP-X1 (także po balansie) jest sens zakupu dedykowanego DAC/AMP'a? Czy HA-2 (SE) coś mi da? Inne brzmienie? Wysteruje jeszcze lepiej? Mocowo jest chyba mocniejszy niż Onkyo po balansie.

 

Kupując HA-2 masz gwarancję świetnej synergii i mocy jest pod dostatkiem, aby PM-3 rozwinęły skrzydła. Onkyo to już dobrej jakości player, więc tam myślę, że Aune B1 rozwiązałby problem niedostatków mocy, bo DAC już masz konkret. Dźwięk zyska na szybkości, bas stanie się bardziej punktowy, a brzmienie bardziej energiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Kupując HA-2 masz gwarancję świetnej synergii i mocy jest pod dostatkiem, aby PM-3 rozwinęły skrzydła(...) 


Dzięki za odpowiedź, chociaż sam nausznie się już o tym przekonałem. Mam od czterech dni w domu wersję SE i gram głównie z Onkyo. Już po analogu jest bardzo dobrze, słuchawki rzeczywiście zyskały i to na ustawieniu Low Gain. Z lapka też wreszcie można słuchać porządnego dźwięku po USB.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Możemy zastosować dla pałąka Oppo nowe rozwiązanie - lepiej wygląda niż włóczka (jest z neoprenu). Zrobione dla HD50 ale pasuje do Oppo PM-3. No może jest ciut za długie.Ale to nie problem.

 

Na AliEx jest sporo takich opasek do różnych słuchawek (do Oppo akurat nie ma) - AudioTechniki, Bose itp. Może można by dobrać jeszcze lepiej pasujące.

 

https://m.pl.aliexpress.com/item/32981691084.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.9042311.0.0.29725c0fWwhYrT

Zestaw-s-uchawkowy-z-pa-kiem-na-g-ow-poduszki-podk-adki-zderzak-pokrywa-na-zamek.jpg_640x640q70.jpg_.webp Zestaw-s-uchawkowy-z-pa-kiem-na-g-ow-poduszki-podk-adki-zderzak-pokrywa-na-zamek.jpg_640x640q70.jpg_-1.webp

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.07.2018 o 21:29, adriano2510 napisał:

Oj tak. Kiedy uszy spocone szczelność jest jeszcze lepsza ?

 

Zgaduję, że żaden z posiadaczy PM-3 nie słuchał ich jeszcze z iBasso DX150???

Ciekawi mnie jaka tam wyjdzie synergia, bo jest to DAP kompletny i cena nie wzięta z kosmosu. Moja kanapeczka już nieco archaiczna jest. Co prawda synergia perfekcja, ale trzeba iść z duchem czasu ;) 

Mogę Ci powiedzieć jak gra z PM-2 (dzięki @Lord Raydenza wypożyczenie) ... Bajecznie, kompletnie, jak na dapa, wysokoklasowo. Na Amp8 oczywiście. W sumie rok czekania na odpowiedź 😁😁😁

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Spotkałem się z takim wątkiem naprawy Oppo PM-3

https://www.head-fi.org/threads/oppo-pm-3-the-portable-planar-impressions.756828/page-387

Niestety jest to USA. A tam wszystko jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Lorda R słucham sobie właśnie Opposów. Baaardzo ciekawe słuchawki. Jednocześnie ciemne i fantastycznie detaliczne. Scena mała, ale separacja wzorowa. Do wygody mam trochę zastrzeżeń - nacisk spory, dość ciężkie, pady niby otaczają ucho, ale lekko dotykają go ze wszystkich stron.

Nie usypiają mnie - jedyny gatunek, w którym sprawdzają się zaledwie poprawnie to metal. Legendarna średnica jest taka jak wszyscy opisują. Wokale są jak miód spadziowy :)

Do tego nie wiem też jak to możliwe, ze tylu ludzi pisze że one nie maja basu??? Raz, że mruczą jak kociaki, dwa potrafią uderzyć, trzy schodzą bardzo nisko.

Najfajniejsze jednak, są diabelsko muzykalne. Naprawdę, czysty fun i relaks. Na dynamikę tez jakoś specjalnie nie narzekam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Dzięki uprzejmości Lorda R słucham sobie właśnie Opposów. Baaardzo ciekawe słuchawki. Jednocześnie ciemne i fantastycznie detaliczne. Scena mała, ale separacja wzorowa. Do wygody mam trochę zastrzeżeń - nacisk spory, dość ciężkie, pady niby otaczają ucho, ale lekko dotykają go ze wszystkich stron.

Nie usypiają mnie - jedyny gatunek, w którym sprawdzają się zaledwie poprawnie to metal. Legendarna średnica jest taka jak wszyscy opisują. Wokale są jak miód spadziowy :)

Do tego nie wiem też jak to możliwe, ze tylu ludzi pisze że one nie maja basu??? Raz, że mruczą jak kociaki, dwa potrafią uderzyć, trzy schodzą bardzo nisko.

Najfajniejsze jednak, są diabelsko muzykalne. Naprawdę, czysty fun i relaks. Na dynamikę tez jakoś specjalnie nie narzekam.

mądrego to i przyjemnie posłuchać

Jaki wzmak je napędza?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę zacytuję Aufiofanatyka :

"Fostexy grają czyściej i słyszalnie klarowniej oraz w zakresie separacji od np. bardzo blisko się ich znajdujących OPPO PM3, aczkolwiek za cenę znacznie niższej poręczności i trochę też izolacji. Z OPPO zawsze czułem się pewniej gdy miałem je na głowie, ale z TH610 musiałem na ogół uważać, aby przez delikatny docisk nie zsunęły się z niej. "

Jak dla mnie to czyściej oznacza trochę chudziej i bez tej gęstości Oppo.

I z tymi wysokimi w Fostexach to Kolega @zdzichon ma raczej rację. W Oppo łagodniej. Fani wysokich brali do PM3 srebrne kable. Można i tak. 

 

Co do Fostex 610 to wychodzi mi że dużo prawdy gada o nich @KaszaWspraju w recenzji :

 

Fostexy to tak bliżej tych nowych SM HP1000.

 

Oppo mogą służyć mobilnie. Fostexy gorzej.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że są momenty, w których brakuje mi powietrza i efektów przestrzennych z Fostexów. Wygoda przy długich posiedzeniach też trochę lepsza. No ale co zrobić? Tak już w tym słuchawkowym hobby jest, że zawsze coś.

 

Do tego uszy mi się ostatnio popsuły i cos strasznie protestują na podbicia na wyższej średnicy i sopranach. Efektem jest fizyczne i psychiczne zmęczenie po nawet dwóch godzinach słuchania na zbyt ostrych  słuchawkach. Od zbyt dużej sceny z kolei błędnik mi warjuje. Nie miało na kogo trafić ;)

 

Oppo wskakują na kandydata na następne słuchawki, tylko ta ekoskóra. Musze zapolować na jakiś w miarę świeży egzemplarz w dobrej cenie, bo jak po dwóch latach mnie najdzie na zmianę, to ciężko będzie je odsprzedać bez duuuużej straty z obłażącym pałąkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zdzichon napisał:

Dzięki uprzejmości Lorda R słucham sobie właśnie Opposów. Baaardzo ciekawe słuchawki. Jednocześnie ciemne i fantastycznie detaliczne. Scena mała, ale separacja wzorowa. Do wygody mam trochę zastrzeżeń - nacisk spory, dość ciężkie, pady niby otaczają ucho, ale lekko dotykają go ze wszystkich stron.

Nie usypiają mnie - jedyny gatunek, w którym sprawdzają się zaledwie poprawnie to metal. Legendarna średnica jest taka jak wszyscy opisują. Wokale są jak miód spadziowy :)

Do tego nie wiem też jak to możliwe, ze tylu ludzi pisze że one nie maja basu??? Raz, że mruczą jak kociaki, dwa potrafią uderzyć, trzy schodzą bardzo nisko.

Najfajniejsze jednak, są diabelsko muzykalne. Naprawdę, czysty fun i relaks. Na dynamikę tez jakoś specjalnie nie narzekam.

Jakieś porównanie do TH610 byś skrobnął? Jakie są różnice na twoje ucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 610 - no masz rację. Może być, że jak dłużej się posłucha to może i zmęczą. Jeszcze tsk długo nie słuchałem. Oppo takie bardziej "intymne" przy nich. Dobrze robi im dawka Mocy ale niekoniecznie ze stacjonarki. Raczej mocny DAP jak dla mnie.

 

Do PM3 można od razu kupić ten neopren. Pytanie tylko czy po 2-3 latach ekoskóra sama z siebie nie zacznie się łuszczyć. Pady na pewno zepsują się szybciej ale jeszcze są do nabycia w oppodigital i na AliEx. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jot R napisał:

Jakieś porównanie do TH610 byś skrobnął? Jakie są różnice na twoje ucho?

 

To dwie różne szkoły dźwięku - Fostexy są bardziej monumentalne, duża scena i przestrzenie między dźwiękami. Bas robi mocniejsze wrażenie i jest lepiej odgraniczony od reszty pasma , za to faktura lepsza w Oppo, bardziej zróżnicowany. Średnica jest bardzo w porządku, dynamika dużo lepsza. W ogóle podoba mi się to granie, ale nie mogę go znieść ;) No ale to moje osobnicze ograniczenia. Oppo czarują barwą (to powinien być ich reklamowy tagline), i można się grzać w ich ciepełku, a przy okazji mają bardzo wysokie SQ. Czasem jednak jest aż ZA gęsto i część informacji się gubi.

 

Generalnie dobrze różnicę pokazuje to jak testowałem obie pary. Przy Fostexach skaczę po utworach, szukając który na mnie zrobi jeszcze większe wrażenie niż poprzedni, przy Oppo leca sobie po kolei a ja sobie ich z przyjemnością słucham :)

 

 

Morphine Oppo grają fenomenalnie. Przydymiona knajpa, saksofony barytonowe, bas dwustrunowy i niski męski wokal. To sa klimaty Oppo :)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności