Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Oraz usłyszysz wszystko co się w domu dzieje ;) . Żona, Mama, telewizor, czajnik...

Wczoraj (mając kłopoty żołądkowe) "kanapowałem" z PM-2 i AK300. No i oprócz muzyki, słyszałem resztę. To nie zarzut w stosunku do Dwójek, ale mimo ich kompaktowości i w sumie mobilności, na ulicę w nich nie warto wychodzić.

No ale jak jest w pomieszczeniu cicho to jest swietnie w Dwójkach :) . Tak, że fajnie, że dołączasz Adamie do fanów duźych Oppo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Oppo PM-3 i zmieniłem je na PM-2. Bezpośrednio ich porównać nie mogę bo między jednymi a drugimi był kilkumiesięczny odstęp - PM-3 pchnąłem bodajże we wrześniu 2015 a PM-2 zakupiłem w styczniu 2016. Z pamięci mogę jednak powiedzieć, że bas bardziej podobał mi się w PM-3, ale soprany na PM-2 są zdecydowanie lepsze. Słuchałem na Aune S16, ale jeśli dobierzesz bardziej basowe źródło to niskich tonów będziesz miał pod dostatkiem. Brzmienie możesz też podyfikować padami ze skóry do PM-1. Sam chcę zakupić dla lepszego komfortu. Ogólnie słuchawki bardzo polecam.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WojtL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być tylko wrażenie, ale wydaje mi się, że w PM-3 przynajmniej średni bas fajnie sprężynował, np. szybka stopa w perce bardziej kopała, a w PM-2 wydaje się być bardziej wyrównany, mniej podbity. Lord ma chyba teraz PM-3 i PM-2 jednocześnie - na pewno mógłby je ze sobą dokładnie porównać. Ja przejścia na PM-2 nie żałuję, ponieważ mobilnie w zasadzie nie słucham, a jeśli już to wystarczają mi stare Ety ER6i. Rożnica w cenie tych słuchawek jest prawie dwukrotna a PM-2 jak wiadomo nie grają 2x lepiej od PM-3 :-), zresztą co to miałoby oznaczać i dla kogo, że są lepsze i w czym? Właśnie Lordzie - jak Tobie grają PM-2 w porównaniu do PM-3? Czy nie można by pisać o PM1/PM2 w osobnym temacie żeby tu nie śmiecić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad fajny, tylko jak dla mnie za dużo tego naj., naj., naj., trochę taki marketingowy bełkot.

 

Dla mnie OPPO jako całościowo firma reprezentuje bardzo dobre sprzęty bez większych słabych punktów. Odtwarzacze, DAC, przenośne audio, słuchawki. Teraz jakieś głośniki bezprzewodowe wypuszczają ale tego rynek się domaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez szukam czegos rownie fajnego brzmieniowo jak pm3 tylko bez takiego docisku palaka i chyba bede musial zwiekszyc budzet wyraznie powyzej 2 kzl. zeby cos znalezc. Ten srodek z pm3 okrutnie rozprawia sie z konkurencja... i jak raz oczarowal to siedzi w lepetynie caly czas, niestety potezny bol glowy od ucisku tez pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez szukam czegos rownie fajnego brzmieniowo jak pm3 tylko bez takiego docisku palaka i chyba bede musial zwiekszyc budzet wyraznie powyzej 2 kzl. zeby cos znalezc. Ten srodek z pm3 okrutnie rozprawia sie z konkurencja... i jak raz oczarowal to siedzi w lepetynie caly czas, niestety potezny bol glowy od ucisku tez pamietam...

http://headfonics.com/2016/09/the-sonorous-iii-by-final/2/ może Ci pomoże; porównanie PM3 do Sonorous III.

 

Docisk pałąka jest zdecydowanie z tych słabych.

Ale; basu więcej, ma mniej faktury. Góra lepsza. Scena dużo większa. Średnica bliska. Ciężkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posłuchałem sobie dzisiaj w spokoju PM-3 podłączonych do QP1R. Super rozdzielczość, generalnie pozytywne wrażenie, technikalia nie najgorsze ale czegoś jakby brakowało. Myślę, że po jakimś czasie po prostu by mi się znudziły. Cena IMO nieadekwatna, można taniej i lepiej. Za 1400zł kupiłbym aby spróbować się zaprzyjaźnić, za 2k nie. Docisk pałąka też wyklucza je z użytkowania domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie dzisiaj w spokoju PM-3 podłączonych do QP1R. Super rozdzielczość, generalnie pozytywne wrażenie, technikalia nie najgorsze ale czegoś jakby brakowało. Myślę, że po jakimś czasie po prostu by mi się znudziły. Cena IMO nieadekwatna, można taniej i lepiej. Za 1400zł kupiłbym aby spróbować się zaprzyjaźnić, za 2k nie. Docisk pałąka też wyklucza je z użytkowania domowego.

Pisałeś wcześniej o Fostex TH-610, że zrobił dobre wrażenie. Dla mnie Fostex zagrał bardzo przyjaźnie ale myśłałem jeszcze o PM-3, dltego Twoja opinia wzbudziła trochę watpliwości co do PM-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posłuchałem sobie dzisiaj w spokoju PM-3 podłączonych do QP1R. Super rozdzielczość, generalnie pozytywne wrażenie, technikalia nie najgorsze ale czegoś jakby brakowało. Myślę, że po jakimś czasie po prostu by mi się znudziły. Cena IMO nieadekwatna, można taniej i lepiej. Za 1400zł kupiłbym aby spróbować się zaprzyjaźnić, za 2k nie. Docisk pałąka też wyklucza je z użytkowania domowego.

Pisałeś wcześniej o Fostex TH-610, że zrobił dobre wrażenie. Dla mnie Fostex zagrał bardzo przyjaźnie ale myśłałem jeszcze o PM-3, dltego Twoja opinia wzbudziła trochę watpliwości co do PM-3

 

Pomyliłeś mnie z kimś. Jedyne Fostexy jakie znam to TH-X00.

 

Moja wypowiedź może być trochę naciągnięta, bo słuchawki grają ze stacjonarnego toru czterokrotnie droższego niż one same, ale to przynajmniej pokazuje skale ich możliwości.

Fajna słuchawka i synergia z Bursonem niesamowita.

Dobre źródło to podstawa, bo wyciska ze słuchawek wszystko co najlepsze a czasem i koryguje wady. Nie wiem dlaczego kiedyś po lekturze forum uznałem, że lepiej inwestować w lepsze słuchawki niż w lepszego grajka. Bzdura.

 

Co do PM-3, to fajne słuchawki ale jednak nie tego chyba szukam. W tej cenie wymagam więcej niż one oferują.

 

 

Edytka: zlinczujcie mnie ale z Qperkiem wolę MDR-1A od PM-3. :)

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Bracie IC/TC (skojrzenie z zespołem braci Young) wolisz słuchawki agresywniejsze. Ja po założeniu dziś PM-3 po HD-50 czuję, że Oppo są łagodniejsze i zaokrąglają dźwięk od góry. Trochę słodzą. Ciężej się rozpędzają na AK300 (bo to planary, choć po balansie).

 

Nacisk większy ale w normie. Poduchy miękkie go łagodzą.

Zauważam, że czasem faktycznie potrzeba nam przekazu agresywniejszego, zwłaazcza jeśli ktoś lubi/ma zmiany nastroju .

 

A umnie w tej chwili elektroniczny analogowy Redshift ze swoją mroczną muzyką Szkoły Berlińskiej. Na Oppo daje to fajny efekt.

 

Nie znam wersji A Sony. Wersja R przy Oppo to plastikowy badziew . Może R gra już lepiej choć pewnie izoluje słabo.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie od technikalii ważniejsza jest muzykalność. Każdy inaczej ją określa, dla mnie musi być z przytupem, "ciepło i słodko".

 

Przykładowo ten kawałek na PM-3 brzmiał nijako:

Na MDR-1A czysty fun.

 

W tej piosence PM-3 brakowało mięsa. ;)

 

Edytka: plastikowy badziew? Bez przesady, MDR-1A są dobrze wykonane (fakt plastik fantastik ale niezłej jakości) i miażdżą PM-3 wygodą. Zresztą MRSP 800zł a 2400 to jednak spora różnica.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Perul mi zrobił do AK300.

 

Właściwa cena dla mnie fana Oppo to 1600 do 1400 zł. Te 2400 zł to za dużo.

 

Plastik wersji R którą miałem przypominał trochę ATH MSR7. Nie trzeszczał co prawda i mniej ściskał głowę.

Ale bardziej dźwięk miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mamy inne oczekiwania i inne gusta. :) Za 1400zł chętnie bym kupił nówkę. Za tyle sprzedawał valuebasket.pl i jeszcze na tym zarabiali. ;) Za 2.4k to można mieć MDR-Z7, w sumie kupiłem kiedyś dużo taniej. Dla mnie 2500zł jest kwotą nieprzekraczalną za słuchawki i przy tej cenie oczekuję już wodotrysków. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz słuchawki za kilkanaście tysięcy, więc jest to zrozumiałe. Co do PM3 to przecież napisałem, że są fajnymi słuchawkami i gdyby nie absurdalna cena w Europie chętnie bym je kupił. Pierwszą piosenką jaką na nich odsłuchałem był:

pomyślałem sobie "kurde jestem w plecy 2k" i sprawdziłem czy zabrałem kartę płatniczą. :D Potem jednak im dalej w las tym więcej drzew, jeśli wiecie co mam na myśli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności