Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jest recka bezposredniego cenowo i przeznaczeniem konkurenta na zakupek.pl, oczywiscie mowa o aduzeze sine. Cena w kraju nie tak podbita w kosmos jak przy oppo pm3, a do tego recenzent wytknal wszystkie wady pm3 o ktorych wczesniej pisalem, one nie sprawdzaja sie w rocku, sa ewidentnie zgaszone na gorze a ich mocna strona jest srodek pasma. Kolejny recenzent, tym razem krajowy, nie mial zadnych watpliwosci, ktore sluchawki by wybral, pm3 zdetronizowane... A dobre jest to, ze oppo pm3 ma w koncu konkurenta i moze nasz dystrybutor zejdzie z tej niebotycznej marzy jaka narzucil i cena zejdzie do 2 kzl. a wtedy sam je nabede. Prawie 3 kzl. to zdzierstwo w najczystszej postaci i moze sine to zmieni, oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je po prostu posłuchać. Polubić albo nie. Komisowe ceny są ok.

 

Jak komuś mało to dobiera kabel z odpowiedniego materiału, srebro na przykład, bawi się balansem. Dostosowuje DAPa. Albo idzie w inne nauszniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 na rockbox + B1 z interkonektem ze srebra + PM3 na srebrnym kablu i nie będziesz marudził na brak góry. Mi na moim zestawieniu pięknie cyka i iskrzy, przy czym średnica nie jest jakoś specjalnie odchudzona, a dalej nasycona. Ja mam kabelki ze srebrzonej miedzi. Świetne do rocka, w sumie to w każdym gatunku mi się sprawdzają i nie czuję parcia na zmianę, jeszcze jak się dowiedziałem że Sine takie niewygodne.. a ja w swoich siedzę po kilka godzin i zapominam że je mam na głowie.. jest dobrze. Myślę że bez osłuchania obu modeli się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie kurna bo wokalami zwlaszcza zenskimi mnie kupily ale nie samymi zawodzeniami plci pieknej czlowiek zyje... Moze oppo wypusci niedlugo kolejne pm x i wtedy bedzie w nich wszystko hehehe. A cena na value jescze 3 miesiace temu wynosila 1500zl i ...dalem ciala i nie kupilem.... Koledzy mozecie mowic, ze da sie na nich otrzynac rockowe granie ale one tak samo zagraja rocka jak moje dynaudio x 14 czyli gladko, milo i... slabiutko no ale nie broncie pazernego dystrybutora bo tym szkodzicie nam wszystkim. Jak value sprzedawalo je 1000 zl taniej jeszcze na tym zarabiajac to ile idzie do kieszeni naszego dystrybutora??? Kazdy umie podzielic 2600zl przez dwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, poza dzwiekiem komfort to najwieksza zaleta tych sluchawek, bez problemu moge w nich siedziec wiele godzin. Mi sie wydaje, ze one celowo zostaly zestrojone z mniejsza iloscia gory. Sa przez to mniej meczace/angazujace i lepiej nadaja sie do dlugich odsluchow "przy okazji" tj. w trakcie pracy, podrozy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, poza dzwiekiem komfort to najwieksza zaleta tych sluchawek, bez problemu moge w nich siedziec wiele godzin. Mi sie wydaje, ze one celowo zostaly zestrojone z mniejsza iloscia gory. Sa przez to mniej meczace/angazujace i lepiej nadaja sie do dlugich odsluchow "przy okazji" tj. w trakcie pracy, podrozy etc.

Tylko po co wydawac taka kwote na malo angazujace do sluchania w tle przy okazji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co racja to racja, poza dzwiekiem komfort to najwieksza zaleta tych sluchawek, bez problemu moge w nich siedziec wiele godzin. Mi sie wydaje, ze one celowo zostaly zestrojone z mniejsza iloscia gory. Sa przez to mniej meczace/angazujace i lepiej nadaja sie do dlugich odsluchow "przy okazji" tj. w trakcie pracy, podrozy etc.

Tylko po co wydawac taka kwote na malo angazujace do sluchania w tle przy okazji? :)

 

 

Zalezy o jakiej kwocie mowa... Poza tym, ze sa nie angazajuace sa tez niemeczace, a to dosyc wazne przy dlugich odsluchach. Planary sa zawsze dwozsze od dynamikow - taka technologia, a co za tym idzie i jakosc. Strojenie moze sie podobac, albo nie, ale nie mozna nie zgodzic sie z faktem, ze graja bardzo czysto i ja dla nizszych znieksztalcen jest sklonny wydac wiecej.

 

Z damskimi wokalami to prawda... Mikromusic brzmi na nich jak marzenie, tutaj nawet holki nie daja rady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie kurna bo wokalami zwlaszcza zenskimi mnie kupily ale nie samymi zawodzeniami plci pieknej czlowiek zyje... Moze oppo wypusci niedlugo kolejne pm x i wtedy bedzie w nich wszystko hehehe. A cena na value jescze 3 miesiace temu wynosila 1500zl i ...dalem ciala i nie kupilem.... Koledzy mozecie mowic, ze da sie na nich otrzynac rockowe granie ale one tak samo zagraja rocka jak moje dynaudio x 14 czyli gladko, milo i... slabiutko no ale nie broncie pazernego dystrybutora bo tym szkodzicie nam wszystkim. Jak value sprzedawalo je 1000 zl taniej jeszcze na tym zarabiajac to ile idzie do kieszeni naszego dystrybutora??? Kazdy umie podzielic 2600zl przez dwa....

na allegro były dziś za 1400 plus ship. Dalej wiszą.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uparlem sie kurna bo wokalami zwlaszcza zenskimi mnie kupily ale nie samymi zawodzeniami plci pieknej czlowiek zyje... Moze oppo wypusci niedlugo kolejne pm x i wtedy bedzie w nich wszystko hehehe. A cena na value jescze 3 miesiace temu wynosila 1500zl i ...dalem ciala i nie kupilem.... Koledzy mozecie mowic, ze da sie na nich otrzynac rockowe granie ale one tak samo zagraja rocka jak moje dynaudio x 14 czyli gladko, milo i... slabiutko no ale nie broncie pazernego dystrybutora bo tym szkodzicie nam wszystkim. Jak value sprzedawalo je 1000 zl taniej jeszcze na tym zarabiajac to ile idzie do kieszeni naszego dystrybutora??? Kazdy umie podzielic 2600zl przez dwa....

na allegro były dziś za 1400 plus ship. Dalej wiszą.
I to jest cena, za którą warto je wziąć.

 

Czekam jeszcze na balans hybryde od jimmiego, ciekawe jak to im podbije górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka. PM2. jeden sklep ze szczecina sprzedaje za 3999 zł. pewnie można negocjować. inni są znacznie drożsi. ciekawe jak Trójki by mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje sie heh aleeeee... do rocka, nie, nie i jeszcze raz nie, nuuuuda Panie.

 

To znaczy tak - rzeczywiście w mikrodynamice OPPO PM2 są lepsze (ale to chyba jednak inne słuchawki, nieprawdaż). Ale z drugiej strony nie jest to jakiś specjalnie wielki deficyt w przypadku dynamiki PM 3. Natomiast są innego rodzaju bonusy dźwiękowe, które są nie do przecenienia. Metalu nie słucham, ale np. Tool brzmi na PM3 bardzo dobrze. Ale to jak brzmi zależy przede wszystkim od jakości nagrania. Qpa brzmi jak qpa.

 

Natomiast odnośnie zgaszenia góry, to się nie zgadzam. One grają naturalnym dźwiękiem, nie występuje brak tonów wysokich, one są i są rozdzielcze, natomiast nie ma przegięcia z ich prezentacją, jak w przypadku rozmaitych dynamików.

Jest recka bezposredniego cenowo i przeznaczeniem konkurenta na zakupek.pl, oczywiscie mowa o aduzeze sine. Cena w kraju nie tak podbita w kosmos jak przy oppo pm3, a do tego recenzent wytknal wszystkie wady pm3 o ktorych wczesniej pisalem,

 

No nie, nie. W recenzji Audeze Sine Maciux opisał cechy PM3 dość rzetelnie, ale nie przedstawił ich jako wad.Nie naciągajmy rzeczywistości, silwuple.

 

Oppo PM-3 to bezpośredni konkurent Sine, ale oba modele stawiają na inne aspekty. Odebrałem PM-3 jako brzmienie ciemniejsze, cieplejsze, łagodniejsze, z mocniej wypchniętą średnicą i większym dołem. PM-3 brzmiały dla mnie również szerzej, a ich scenę odebrałem jako niższą, bardziej eliptyczną, w porównaniu do kolistej przestrzeni z Sine. Tym samym propozycja Audeze to brzmienie chudsze, wierniejsze, bardziej studyjne, ale również muzykalne, z punktowym, zwartym i sprężystym basem, płaską średnicą i wyraźnie klarowniejszym sopranem. PM-3 były dla mnie trochę zgaszone, łagodne, przyjemne. Może bliżej im było do analogowości i naturalności, ale to Sine odbieram jako brzmiące wierniej, z wyższą rozdzielczością i bez wątpienia wybrałbym właśnie je. Dużo będzie zależeć od gustu, sprzętu towarzyszącego, ale dla mnie to bardziej satysfakcjonujące, czystsze i bezpośrednie brzmienie, które określiłbym mianem bardziej uniwersalnego.

 

O dynamice PM3 nie napisał nic; odnosił się tylko do bardziej sprężystego i punktowego basu w Sine. Nie słuchałem Sine, więc nie wiem jak wypadają, natomiast subiektywnie do kontroli basu w PM3 nie mam żadnych zastrzeżeń.

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma inny gust i ... na tym można by zakończyć rozmowę no ale po to jest forum, żeby dzielić się swoimi wrażeniami, pm 3 to bardzo dobrze brzmiące nauszniki gdy chodzi o żeńskie wokale i ....granie rocka :Pyyyy, ale ... mają swoje "za uszami" - co widać po różnych "mykach" , które stosują ich użytkownicy, żeby ta ich wycofana góra tak nie doskwierała (o cenie w kraju ponownie nie będę pisał). Co ciekawe zagraniczne recenzje (spostrzeżenia) pokrywają się z tym co napisał Maciux, w każdej recenzji sine jest " jechane" za wygodę a raczej jej brak i wychwalane za brzmienie - i praktycznie wszędzie pojawia się wzmianka - porównanie z pm 3 (co oczywiste) i sine bez żadnych wątpliwości wygrywa brzmieniowo za uniwersalność, lepszy jakościowo a nie większy bas!, lepszą rozdzielczość, neutralne brzmienie! ale z zachowaniem MUZYKALNOŚCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyciągnąć górę wystarczy założyć wyższe pady, albo nawet zrobić podkładki pod fabryczne. Niestety trochę ucierpi na tym nasycenie średnich, za to scena zyska dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma inny gust i ... na tym można by zakończyć rozmowę no ale po to jest forum, żeby dzielić się swoimi wrażeniami, pm 3 to bardzo dobrze brzmiące nauszniki gdy chodzi o żeńskie wokale i ....granie rocka :Pyyyy, ale ... mają swoje "za uszami" - co widać po różnych "mykach" , które stosują ich użytkownicy, żeby ta ich wycofana góra tak nie doskwierała (o cenie w kraju ponownie nie będę pisał). Co ciekawe zagraniczne recenzje (spostrzeżenia) pokrywają się z tym co napisał Maciux, w każdej recenzji sine jest " jechane" za wygodę a raczej jej brak i wychwalane za brzmienie - i praktycznie wszędzie pojawia się wzmianka - porównanie z pm 3 (co oczywiste) i sine bez żadnych wątpliwości wygrywa brzmieniowo za uniwersalność, lepszy jakościowo a nie większy bas!, lepszą rozdzielczość, neutralne brzmienie! ale z zachowaniem MUZYKALNOŚCI.

Mnie akurat guzik obchodzi co tam piszą w prasie jamajskiej na temat PM3. Słucham od długiego czasu rocka na tych słuchawkach, inni słuchają również i sobie chwalimy.Co z tym bracie zrobisz? Tobie nie pasują i ok, ale tylko tyle. Szukanie na siłę argumentu z autorytetu nie jest konieczne. Maciuxowi wierzę, ale on akurat o rocku i metalu na PM3 nic nie pisał. :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Maciek zwykle sie sklanial do neutralnosci ktora dla mnie osobiscie jest wnstrone jasnosci. Wiec znow gusta... bo akurat z jego recki sine wnioskuje ze dla mnie one beda jednoznacznie gorsze.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Żona przyniosła na sesję do szpitala PM3 i AK120. super wrażenia ! EQ Pro. Kabel chyba od Fatso.. Na srebrne szaleństwa przyjdzie czas gdy bede zdrowiał w domu już.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ty ze slabszych stron pm3 uczyniles zalety, lubisz przygaszona gore, brzmienie bez takiej iskry, blysku a bardziej matowe, nudne i w rocku malo angazujace, Ty wlasnie takie brzmienie preferujesz i pm3 sa dla Ciebie stworzone ale zapewniam Cie ze na 10 przypadkowych sluchaczy cala 10 powie, ze pm3 maja zgaszona, wycofana gore co gryzie sie z rockowym brzmieniem. To tak jakby powiedziec ze kolumny paradigma czaruja barwna, nasycona srednica a kopmletnie nie nadaja sie do rocka bo podkreslaja skraje pasma, za to np. dynaudio najlepiej graja rocka bo maja gladka, subtelnie podana gore pasma i gesta, nasycona srednice oraz bas, ktory dynamika nie poraza. Masz bardzo specyficzny gust i tyle ale pm3 z rockowym graniem nie maja nic wspolnego, niestety. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze i ja znajde nauszniki ktore trafia tak idealnie w moje upodobania jak w Twoje trafily pm3.

Widzisz Ty ze slabszych stron pm3 uczyniles zalety, lubisz przygaszona gore, brzmienie bez takiej iskry, blysku a bardziej matowe, nudne i w rocku malo angazujace, Ty wlasnie takie brzmienie preferujesz i pm3 sa dla Ciebie stworzone ale zapewniam Cie ze na 10 przypadkowych sluchaczy cala 10 powie, ze pm3 maja zgaszona, wycofana gore co gryzie sie z rockowym brzmieniem. To tak jakby powiedziec ze kolumny paradigma czaruja barwna, nasycona srednica a kopmletnie nie nadaja sie do rocka bo podkreslaja skraje pasma, za to np. dynaudio najlepiej graja rocka bo maja gladka, subtelnie podana gore pasma i gesta, nasycona srednice oraz bas, ktory dynamika nie poraza. Masz bardzo specyficzny gust i tyle ale pm3 z rockowym graniem nie maja nic wspolnego, niestety. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze i ja znajde nauszniki ktore trafia tak idealnie w moje upodobania jak w Twoje trafily pm3.

Sorry za zdublowanie, cos mi fon szaleje, oczywiscie pisalem do Kolegi Grubby, nooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra nie jest ani matowa, ani przygaszona, ani pozbawiona blasku, ani wycofana. Po prostu masz inne preferencje odnośnie sygnatury dźwięku. Rzeczywiście góra nie jest nachalna, dominująca i krojąca uszy. :)

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra nie jest ani matowa, ani przygaszona, ani pozbawiona blasku, ani wycofana. Po prostu masz inne preferencje odnośnie sygnatury dźwięku. Rzeczywiście góra nie jest nachalna, dominująca i krojąca uszy. :)

 

Ja oczywiście nie neguje że to się może podobać ale jeśli nawet na wykresach widać podbity bas i uciętą góre to jak możesz pisać takie rzeczy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele większe kontrowersje budzą na forum BD 990 w ŕóżnych odmianach i jakoś nadal cieszą się powodzeniem. Jedni klną inni zachwyceni. a my tu mamy niszę PM3 i jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Góra nie jest ani matowa, ani przygaszona, ani pozbawiona blasku, ani wycofana. Po prostu masz inne preferencje odnośnie sygnatury dźwięku. Rzeczywiście góra nie jest nachalna, dominująca i krojąca uszy. :)

 

Ja oczywiście nie neguje że to się może podobać ale jeśli nawet na wykresach widać podbity bas i uciętą góre to jak możesz pisać takie rzeczy?

Normalnie. Słucham, nie oglądam wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności