Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Moja teoria co do kabli jest podobna do @grubbbego. Nie ma sensu rozjaśniać ciemnych słuchawek np. srebrem. To wprowada dla mnie więcej zła niż korzyści, Jak nam nie pasują ciemne słuchawki, to trzeba je zmienić na jasne. Wiekszy szum tła, mniej nasycona barwa, mniejsze dociążenie. Nie po to się kupuje takie słuchawki, aby je prostować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-3 nie trzeba prostować ale "dopieszczać" .

Kiedyś, po tym dopieszczniu, obudzisz się z ręką w nocniku - po co mi to było, trza było je sprzedać i kupić inne, a nie marnować kasę na kable.

Zeby nie było - kable Kuby sa bardzo dobre i z serca je rekomenduję. Ale polecam miedź lub srebro aby uwypuklić zalety słuchawek a nie maskować ich wady. That's It. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PM-3 nie trzeba prostować ale "dopieszczać" .

Kiedyś, po tym dopieszczniu, obudzisz się z ręką w nocniku - po co mi to było, trza było je sprzedać i kupić inne, a nie marnować kasę na kable.

Zeby nie było - kable Kuby sa bardzo dobre i z serca je rekomenduję. Ale polecam miedź lub srebro aby uwypuklić zalety słuchawek a nie maskować ich wady. That's It. ;)

 

 

A ja lubię mieć pod ręką trochę dostosowywaczy i sobie modelować dźwięk tak, jak w danym momencie mam ochotę. Mam 3 komplety lamp do DACa, 3 różne kable do słuchawek i dwa różne zestawy padów. Jak dobrze znasz swój tor i wpływ poszczególnych elementów na odbiór, to takie konfigurowanie pod konkretną płytę, nastrój, ochotę, daje dużo frajdy. Nie jestem natomiast zwolennikiem "poprawiania" i "lepszości". Wymieniąjąc po kolei elementy na lepsze można zapędzić sie w ślepą uliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM3 podeszły mi na AVS z Cowonem P1. Nie było tej duszności, którą pamiętałem. Co ciekawe potem z X5ii tez grały całkiem dobrze i wcale nie ciasno. Ciekawe, czy mózg się przyzwyczaił do sposobu kreowania sceny, czy poprzedni model był jakiś felerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj żesz Ty Mojżesz.... PM3 i P1 ? Trochę sobie nie wyobrażam...po doświadczeniach z P1. No ale wtedy nie miałem Oppo tylko Momki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Barthuss

Miałem i ja przelotem - aby się z nimi zapoznać - przedmiotowe PM3. I są to bardzo dobre słuchawki. Wyróżniają się szczególnie niskim poziomem zniekształceń, ogólną rozdzielczością przy braku ostrości. Scena nie jest duża ale gradacja planów na niej już dużo lepsza. Grają monitorowo w pełni - równo i wiernie. Ale moim zdaniem dobór elektroniki do nich jest kluczowy. Nie może to być tor podkreślający skraje pasma lub grający za sucho. Chyba dlatego firmowy HA-2 jest ponoć bardzo dobry. Poziom wykonania to prawie perfekcja, wszystko przemyślane w detalach. Szacunek dla Oppo - dobrze przemyślany projekt i super wykonanie.

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z HA-2, ale za Lordem: B1 to świetny kompan dla PM3 - właśnie słucham.

Źródło: Ibasso dx90.

Właśnie miałem o to pytać jak to gra z dx90 + b1. Słuchałem też HA-2 i brzmienie było bardzo podobne do dx'a, do bólu, chyba w środku siedzi ten sam dac, może bas był nieco bardziej sprężysty w oppo, ale to pewnie kwestia trochę większej mocy. Marceli, jak byś porównał brzmienie PM-3 na samym DX90 (tylko powiedz czy stockowy system czy rockbox) do dx90 + B1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy dx90 na mid gain wysterowuje odpowiednio te słuchawki?

Mam wrażenie, że na mid gain dźwięk jest lepiej napowietrzony, za to na high gain bardziej żwawy i sprężysty, ale jednocześnie gęsty. Nie mam odniesienia do innych sprzętów grających z tymi słuchawkami dlatego ciężko mi to samemu stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic, wiem. Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jeden zaakceptuje takie granie, drugi inne.

 

Co jeszcze zauważyłem, to że na high gain dźwięki są większe, dlatego jest wrażenie mniejszej ilości powietrza. Słucham na high i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dx90 na mid gain wysterowuje odpowiednio te słuchawki?

Mam wrażenie, że na mid gain dźwięk jest lepiej napowietrzony, za to na high gain bardziej żwawy i sprężysty, ale jednocześnie gęsty. Nie mam odniesienia do innych sprzętów grających z tymi słuchawkami dlatego ciężko mi to samemu stwierdzić.

Generalnie nawet na najnjższym gainie słuchawki grają przyzwoicie - aczkolwiek może jest lekka tendencja do zbijania dźwięku. Niższych gainów używam do odsłuchu przedynamizowanych nagrań (np. Lunatic Soul), ale na midgainie już nie odczuwam żadnych deficytów. Zestaw PM3 + dx90 to naprawdę synergiczne ustrojstwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności