Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

czesto zauwazylem tez roznica jest spowodowana muzyka jakiej sluchamy.

ja slucham praktycznie wszystkiego poza elekotrnika i disco... i czesto mam zupelnie inne zdanie niz wlasnie osoby co gustuja przede wszystkim w elektronice. Taka wlasciwosc ostatnio spostrzeglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słowo "elektronika" oznacza rock elektroniczny i Szkołę Berlińską. Klasyka i tradycja z lat 70-90 ( długie sekwencje , pulsacje, kosmiczne pejzaże, analogowe syntezatory, wzbogacone riffami gitar). Oraz jej klony. O nowej elektronice raczej nie mam pojęcia.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie elektronika to wszystko praktycznie gdzie mam przewage elektroniki nad zywymi instrumentami :)

 

co do zrodel to moja opinia o PM3 i fajnego skalowania przy przesiadce z DAPa na stacjonarke wypracowana na: x5 ii, dx90, ha2, ak380, aune b1, smsl sd650, agd nfb28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na nich głównie jazzu i metalu. Z X5ii, ha-2 i przez chwilę nfb28. Na audio-gd oczywiście było najwięcej powietrza, ale ten DAC dodaje od siebie sporo głębi, więc nie wiązałbym tego akurat z Oppo. Ortega i mój kolega spoza forum też zwrócili uwagę na ich ciasnotę. Nie potrafię wyjaśnić tych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na nich głównie jazzu i metalu. Z X5ii, ha-2 i przez chwilę nfb28. Na audio-gd oczywiście było najwięcej powietrza, ale ten DAC dodaje od siebie sporo głębi, więc nie wiązałbym tego akurat z Oppo. Ortega i mój kolega spoza forum też zwrócili uwagę na ich ciasnotę. Nie potrafię wyjaśnić tych różnic.

Z tym ze z sd650 tez jest duzo przestrzenniej niz na dx90/ak380. Stacjonarka po prostu jest lepszym zrodlem co te sluchawki doceniaja.

Natomiast na x5 ii mi sie srednio podobaly. Brakowalo mi troche szerokosci wlasnie, a subiektywnie niezbyt pasuje mi barwa fiio x5 oraz wlasnie x5 ii - ale to juz preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma się co spierać. Tobie bardzo podobają się PM-3, mi podobają się średnio. Przecież nie przekonasz mnie, że grają szeroko i z powietrzem, bo Tobie tak się wydaje :) Każdy ma inne preferencje i - jak widać - nawet całkowicie inny odbiór tych samych cech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie, tak, nie, tak, nie - jak w przedszkolu ;)

 

Na koniec powiedziałem kumplowi, że jakbym je miał, to bym się nimi cieszył i pewnie by mi wystarczyły, także ogólnie musiało nie być źle. Na tym skończmy ten ciasny i wąski temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie one zupełnie nie podeszły, może na jakimś zlocie albo Show ktoś je jeszcze będzie miał. Wezmę wtedy domowe Focale Spirit Pro do porównania.

będę (mam nadzieję) miał sposobność porównać je na mecie w chorzowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszy sposób to odsłuch u siebie w domu, trochę gorzej wypada odsłuch u kogoś w domu, ale jest ok. Odsłuchy na AS, meetach itd. moim zdaniem mogą posłużyć, żeby zobaczyć, jak sprzęt wygląda i czy słuchawki dobrze na głowie leżą :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ogólny charakter słuchawek wyłapiesz. ;)

 

Wysłane z telefonu

a w domu upewniasz siebie co do wydanej kasy ;), wszystko brzmi lepiej

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, ale ogólny charakter słuchawek wyłapiesz. ;)

 

Wysłane z telefonu

a w domu upewniasz siebie co do wydanej kasy ;), wszystko brzmi lepiej

 

 

Dlatego najlepiej posłuchać w domu sprzętu kogoś innego :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak, ale ogólny charakter słuchawek wyłapiesz. ;)

 

Wysłane z telefonu

a w domu upewniasz siebie co do wydanej kasy ;), wszystko brzmi lepiej

 

 

Dlatego najlepiej posłuchać w domu sprzętu kogoś innego :)

 

coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum nie udało mi się znaleźć żadnego większego porównania PM-3 w stosunku do PM-2 (tak wiem, nie porównujmy słuchawek otwartych i zamkniętych :) ). Nie mniej jednak, z tego co piszą w internetach można wywnioskować, że pod względem brzmienia to zupełnie coś innego (oczywiście abstrahując już od samej konstrukcji słuchawek). PM-2 to podobno zdecydowanie więcej góry. Czy miał ktoś okazję odsłuchu PM-2 razem z HA-2? A jeśli tak, to czy dopłata rzędu ok. 1800 zł do PM-3 (pomijając kwestię czy to portable czy granie stacjonarne), faktycznie byłaby w tym przypadku opłacalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HA-2 nie słuchałem PM-2, ale prawda to, że dwójki to zdecydowanie więcej góry od trójek. Słuchawki są chudsze, bardziej rozdzielcze i kreują specyficzną przestrzeń, taką 3D kulę, ale małą - wszystko bardzo blisko i bezpośrednio. Chyba najjaśniejsze planary, jakich słuchałem, te PM-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HA-2 nie słuchałem PM-2, ale prawda to, że dwójki to zdecydowanie więcej góry od trójek. Słuchawki są chudsze, bardziej rozdzielcze i kreują specyficzną przestrzeń, taką 3D kulę, ale małą - wszystko bardzo blisko i bezpośrednio. Chyba najjaśniejsze planary, jakich słuchałem, te PM-2.

 

Nie mam porównania (jeszcze) do PM3, ale chciałem wtrącić, że na DX90 OPPO PM2 gra bardzo ładnym zbalansowanym dźwiękiem (w porównaniu do K550). To połączenie bardzo mi się spodobało. Troszkę się teraz niepokoję, że PM3 będą się bardzo różnić w sygnaturze, tak bardzo, że mi się nie spodobają. Niestety w żadnym sklepie warszawskim nie udało mi się ich odsłuchać. Strasznie się popularne zrobiły te PM3.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiadomo dlaczego takie popularne, poczekamy trochę to będzie sporo w komisie;)

Dla mnie są to dobre równe słuchawki tylko tyle i aż tyle, bez rewelacji. Także warto sprawdzić samemu.

 

No owszem warto, tylko że mnie się jakoś nie udało (ani w warszawskim mp3store, ani u sprzedawcy dystrybutora oppo - na ul.Morcinka).

 

Generalnie jednak sądzę, że ludzie się nieco gubią się w swoich oczekiwaniach co do tych słuchawek, po zapoznaniu się ze zbyt emfatycznymi treściowo recenzjami (w stylu: "nowy król słuchawek zamkniętych", lub coś w ten deseń). Potem okazuje się, że to po prostu dobre słuchawki, ale nie przystające do wygórowanych oczekiwań. Moje oczekiwania są proste: PM3 nie muszą grać jak Orfeusze, wystarczy, że zagrają lepiej od K550 ("lepiej" - to znaczy bardziej muzykalnie i bardziej rozdzielczo).

 

No, ale recenzje Maciuxa (w jego recenzji są porówniania do PM2) i Fatso generalnie są wyhamowane w emocjach: są konkretne i na tyle szczegółowe, na ile szczegółowo się da opisać dźwięk. Dlatego, mimo nieracjonalnych obaw (które u mnie też występują), mam nadzieję, że sprzęt zagra jednak fajnie. Opinia Maciuxa (Fatso czytywałem mniej) zawsze odpowiadała prawdzie, tzn. tej mojej prawdzie, więc mam nadzieję, że i tym razem skuchy nie będzie.

 

PS. Gdyby PM2 były zamknięte i miały taką sygnaturę dźwięku jaką usłyszałem w połączeniu z dx90, to brałbym je w ciemno (cena na valuebasket jest bardzo zachęcająca). Jeżeli chodzi o ergonomię - są bardzo portable. Niestety mają tę cholerną perforację na deklach; PM2 bardzo "wyciekają" na zewnątrz. A mnie są potrzebne słuchawki zamknięte - nie lubię, żeby zgromadzeni w środowisku lokalnym rodacy słuchali razem ze mną. Poza tym też nie wiadomo, czy PM2 w wersji zamkniętej nie zagrałyby po prostu podobnie do PM3. Takie to gdybanie bez sensu.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westberg: Teraz czuję presję :C

 

;)

 

PM-3 będą na pewno ciemniejsze od PM-2. Faworyzują raczej niższe pasma, przy czym PM-2 są dla mnie bliżej równowagi, jasności. Nie zabrzmią jak PM2, to z pewnością. Jeśli liczysz na takie brzmienie, to się zawiedziesz. Może Ci się jednak spodobać bardziej gęstsza, klimatyczna sygnatura PM-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westberg: Teraz czuję presję :C

 

;)

 

PM-3 będą na pewno ciemniejsze od PM-2. Faworyzują raczej niższe pasma, przy czym PM-2 są dla mnie bliżej równowagi, jasności. Nie zabrzmią jak PM2, to z pewnością. Jeśli liczysz na takie brzmienie, to się zawiedziesz. Może Ci się jednak spodobać bardziej gęstsza, klimatyczna sygnatura PM-3.

 

Na pewno nie chcę już tej sygnatury dźwiękowej z K550. Z tego wychodzi, że szukam brzmienia bardziej ciepłego. Natomiast słuchając PM2 nie odniosłem wrażenia, żeby były jaśniejsze od K550. Góra PM2 nawet przy maksymalnym podbiciu w eq (mango) wcale uszu nie cięła, nadal było kulturalnie, że tak powiem. ;o) Generalnie nie odczuwałem, że balans dźwięku tych słuchawek jest przesunięty. W każdym razie średnica i bas też były ok.

 

Obecnie słucham na xba40. Wydaje mi się, że bardziej "ciemno i duszno" niż na nich to chyba nie będzie po przesiadce na OPPO PM3. ;o) A ja i tak lubię te xba 40, więc może polubię te najmniejsze OPPO.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności