Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do akg k551/k550 - 800zł (maks - 1000zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zakupiłem słuchawki akg k551 i zaniedługo aby wykorzystać ich pełny potencjał planuje je zrekablować przy pomocy miedzi ośmiożyłowej forumowego kolegi Jimmiego (mam nadzieje, ze sie nie obrazi za wykorzystanie jego danych:P ) i zmodować :) także chciałbym zapytać jakie źródło byście polecili do tych słuchawek (dlatego w temacie k550/k551 bo po rekablingu to podobno jedne i te same sluchawki) aby osiągnąć jak najlepszą synergie? Słucham muzyki z laptopa (w sumie można go traktować jako komputer stacjonarny gdyż raczej cały czas leży na biurku i nie zmienia położenia) także zależałoby mi aby było to na USB :) miłym dodatkiem byłaby możliwość podpięcia głośników (zwykłe głośniki creative z subwooferem, żadne wypasione kolumny), kwota jaka jestem gotów wydać to 800zł (abslolutne maksimum to 1000zł).

Muzyka jaką słucham to rock, pop, akustyczna, klasyczna, a od święta jakaś elektronika, ale to raczej rzadko

 

Czytałem, że Aune t1 jest całkiem sympatycznym kompanem, ale może znacie jeszcze coś godnego uwagi w tym zakresie cenowym (budżet oczywiście nie musi być w całości wykorzystany :P )?

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tanio i dobrze SMSL M2, to DAC+AMP USB, mocy do K551 az nadto, fizyczny potek, ma wyjscie liniowe wiec glosniki tez podepniesz. IMO poziom wyzej od takiego Fiio E07k ktory kosztuje wiecej...

A i duzo "djengow" Ci jeszcze w kieszeni zostanie na inne przyjemnosci :)

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio urządzonko, które też było czysto pod USB i się troche zraziłem bo mi siało zakłóceniami z laptopa i gdzieś czytałem, że to można wyeliminować kupując jakiś DAC/AMP, który ma zasilanie z zewnątrz, a nie z USB.

A poza tym w przyszłości myśle nad dokupieniem bayerdynamic 990 Pro/Edition jako parę słuchawek otwartych także przydałoby się coś bardziej wydajnego :) tej informacji nie bylo w czasie zakladania tematu bo pojawila sie nie dawno w mojej glowie - czyzby dopadla mnie choroba forumowiczow? :P

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

990 Pro/Edt to słuchawki o konstrukcji otwartej (napisałeś, że zamknięte), a poza tym dobór urządzenia do napędzenia K550/551 to inna sprawa, niż dobór sprzętu do Beyerdynamic.

SMSL M2 napędzi wymienione słuchawki AKG, ale z Beyerami to już inna sprawa (tylko wspomniałeś o chęci dokupienia, bez wskazania konkretów).

DAC + AMP to dobra droga do wybrania odpowiednich komponentów. Sanskrit + ZENek spokojnie dają radę BD EDT 990 600 Ohm, więc z wymienionymi AKG spokojnie sobie poradzą, a w przypadku konieczności korekcji brzmienia można wymienić OpAmpy w dac'u lub zmienić DAC'a na coś innego. Jak poczytasz tematy o ZENku, to dowiesz się, że T1( jako amp) trochę odstaje od ZENka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio urządzonko, które też było czysto pod USB i się troche zraziłem bo mi siało zakłóceniami z laptopa i gdzieś czytałem, że to można wyeliminować kupując jakiś DAC/AMP, który ma zasilanie z zewnątrz, a nie z USB.

A poza tym w przyszłości myśle nad dokupieniem bayerdynamic 990 Pro/Edition jako parę słuchawek otwartych także przydałoby się coś bardziej wydajnego :) tej informacji nie bylo w czasie zakladania tematu bo pojawila sie nie dawno w mojej glowie - czyzby dopadla mnie choroba forumowiczow? :P

Nie idz ta droga :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności