Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki otwarte - brzmiące jak AKG K550 lub lepiej


JAFO

Pytanie

Witam.

Od ponad pół roku czytam i skanuje sieć w poszukiwaniu słuchawek, które byłyby otwartym odpowiednikiem AKG K550.

Wiele wskazuje, że wybór powinien być skierowany na AKG Q701 lub Bayerdynamic DT880.

Czy macie jakieś doświadczenia, porównania lub sugestie co mogłoby zagrać jak moje ukochane AKG ale byłoby jednocześnie konstrukcją otwartą?

Napędzał będe je IDSD w wersji micro, a słucham głównie muzyki akustycznej, wokali, piano (Anne Bisson, Diana Krall, Katie Melua i pochodne).

Będę wdzięczny za sugestie. Max. budżet to 1200 pln jeśli coś będzie warte uwagi to może nawet 1500.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Zamiast tylu średniaków, to jednak lepiej kupić jedne słuchawki z wyższej półki :)

Jest to najczęściej pojawiające się zdanie w odpowiedziach do moich pytań więc chyba będę musiał wreszcie tak zrobić. Problem polega na tym, że nadal nie wiem co wybrać. Wydać w ciemno 1000zł, to spore ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, rychubil napisał:

Problem polega na tym, że nadal nie wiem co wybrać. Wydać w ciemno 1000zł, to spore ryzyko.

Jak mawiali także starożytni Rosjanie: żaden recenzent nie powie Ci tyle ile Twoje własne uszy. ☝️

Dlatego powinieneś się uzbroić w kilka weekendów wolnego czasu i udać się osobiście na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Melo2573 napisał:

Jak mawiali także starożytni Rosjanie: żaden recenzent nie powie Ci tyle ile Twoje własne uszy. ☝️

Dlatego powinieneś się uzbroić w kilka weekendów wolnego czasu i udać się osobiście na odsłuchy.

Święta prawda :)

Niestety muszę z tym poczekać na kolejny przyjazd do Polski, bo we wsi Szkocja w sklepach bida straszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co może być przyczyną drgań w postaci delikatnego rezonansu, brzęczenia w jednym kanale, podczas odtwarzania średnio niskich tonów? Od wczoraj wieczora doskwiera ten efekt moim SR80. Miałem kiedyś taki efekt w Koss Porta Pro. Nie umiem zlokalizować dokładnie przyczyny drgań - obudowa drga lub element membrany, czy może jakieś włoski na membranie? Jak się pozbyć takiego brzęczenia?

P.S. Aha! Założyłem wczoraj nowe pady na SR80, są dość sztywne. Czy można w jakiś sposób zmiękczyć takie gąbkowe pady, tak żeby nie straciły swego kształtu ale żeby jednak zmiękły?

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno wróżyć, grado są z grubego plastiku i klejone więc pewnie driver siada albo taka jego uroda zalerzy co tam się dzieje. Rozebrać bardzo trudno dlatego były tamie ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skusiłem się na SR80i, no i jak w kwestii brzmienia fortepianu, to jest jeszcze lepiej, tak w kwestii słuchania muzyki jeszcze nie wiem, bo nie miałem na to czasu ale wkrótce przesłucham swoją żelazną playlistę. Piano w każdym razie brzmi jeszcze bliżej, cieplej i mięsiściej a różnica pomiędzy SR80 a SR80i jest mn.w. podobna i słyszalna jak różnica pomiędzy SR60 a SR80, tak więc warto było kupić, bo zaledwie £48. Jestem jeszcze bardziej zadowolony. 😀

Póki co SR80 jakoś mniej trzeszczą ale w sumie na tym moim tanim pianinie prawie wszystkie słuchawki trzeszczą.

 

P.S. Ktoś coś doradzi w sprawie twardych gąbek? Można je jakoś zmiękczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolejny raz skusiłem się na upgrade słuchawek Grado i tym razem zgarnąłem SR225i. Znowu kolejny schodek lepiej względem SR80i ale nie aż tak żeby pozbywać się 80ek. Zostanę póki co przy obu. Wyżej już nie idę, bo za drogo i za ciężko na głowie w metalowych puszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kolejny raz skusiłem się na upgrade słuchawek Grado i tym razem zgarnąłem SR225i. Znowu kolejny schodek lepiej względem SR80i ale nie aż tak żeby pozbywać się 80ek. Zostanę póki co przy obu. Wyżej już nie idę, bo za drogo i za ciężko na głowie w metalowych puszkach.
Osłuchaj się i opisz róznice miedzy modelami.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak na szybko, pierwsze wrażenia.

SR80i w porównaniu do SR225i grają bardziej środkiem panoramy stereo. SR225i dają więcej przestrzeni i dystansu sceny, co daje większy komfort i są jednak znacznie bardziej selektywne od 80tek.

Jak pasma środkowe w SR80i są nieco uwypuklone, tak w SR225i są bardziej wyrównane. W SR225i skrajne pasma są wyraźniejsze, podkreślone ale bez przesady, bez dudnienia czy zalewani basem i kłucia wysokimi sopranami.

No i chyba pójdą jednak 80tki pod młotek.

 

P.S. Póki co, mam chyba spokój. Kiedyś może porównam sobie DT880Edition i jakieś AKG K701 z moimi SR225i.

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności