Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki z większą ilością basu od hd681 ale mniejszą od hd681 evo.Bu


czlowiekduch

Pytanie

Witam serdecznie.
Szukam słuchawek maksymalnie do 200zł ale fajnie jakby kosztowały ok.150zł.
Słucham głównie rapu/hip hopu, ale także oglądam filmy gram w gry.
Obecnie posiadam wysłużone słuchawki sennheiser hd201-które nie grają źle, ale są już zużyte, mają mało basu małą szczegółowość oraz wąską scenę.

Ostatnio w moich rekach znalazły sie Superluxy hd681 evo mk2-pierwszy odsłuch(podłączone do fiio e10k) za dużo basu. Po 10godzinach słuchania stwierdziłem,że się nie nadają ze względu na to,że bas był na 1 planie zagłuszając wokale(czyli średnicę?)

Dzisiaj w rękach miałem dobrze już wygrzane superluxy hd681-pierwszy odsłuch-znacznie lepiej niż hd681 evo-średnica wyraźniejsza, da się słuchać, niestety bas był dla mnie minimalnie za mały nawet po włączeniu opcji bas boost w fiio. Dodatkowo góra-była bardzo denerwująca, taka kłująca-nie spodobały mi się.

Szukam słuchawek, które będą dobrze współgrały z Fiio e10k.
Budżet to maksymalnie 200zł, dobrze byłoby się zmieścić w 150-160zł.

Oczekuję wyrazistej średnicy(czyli wokale w hip hopie), dobrego basu(ale nie przesadnego i wybijającego się ponad inne partie jak to miało miejsce w HD681 evo. Góra może schodzić na 2 plan. Fajnie jakby te słuchawki były lekko ciepławe a scena była nie taka strasznie mała.

Może oczekuję cudu w tym przedziale cenowym, ale może coś się dla mnie znajdzie:)
Słuchawki mogą być półotwarte lub lepiej jakby były zamknięte.

Wiem,że powinienem przejść się do jakiegoś większego sklepu i przesłuchać kilka modeli wybierając mi odpowidajacy, niestey nie ma takiego w mojej okolicy

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No dość sporo.

HD669 blizej do HD681.

HD330 blizej do HD681 Evo, choć mniej zmulone.

hmmm ale co to oznacza ?? (podepnę się bo dokładnie mój temat rozważań)

Myslę o wymianie hd681 na coś z delikatnie mniejszą ilością wysokich i ewentualnie w bonusie z dodatkiem najniższego basu (aczkolwiek to ma mniejsze znaczenie, byleby nie było go mniej). Kombinowałem z modami (plasterki), ale nie udało mi się tak ich ustawić aby czegoś nie stracić albo żeby nie było innego za dużo. Odrobinę mniej wysokich ale żeby był to spójny, dynamiczny ale i melodyjny dźwięk. Obawiam się, że Evo będą zbyt basowe.

Z takimi założeniami - hd 669 czy hd330 a może takstar hd2000 ??

 

Moje hd681 są po modzie skarpetkowym, poza tym jak fabryka dala. Po modach na wysokie cos nie do końca leżał mi ogólny przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie brakuje, sam nie wiem jak to nazwać. Brat ma jakieś stare, wielkie Sony i tam bas działa prawie fizycznie, nie dudni, nie zlewa się, ale jak trzeba to czuć ciśnienie, prawie fizyczne uderzenie. Tutaj jest tego zdecydowanie mniej, tyle że tamte to słuchawki zamknięte .... .

Ale jak napisałem. Dół jest super, chciałbym odjąć troszeczkę góry ale bez pogarszania czegoklwiek. Bo jeśli miałoby być gorzej to nie ma sensu wymiana.

Edytowane przez Conti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności