Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już skończycie się podniecać fps'ami, gigahertzami i ramem :P to napiszcie mi jak skutecznie pokonać Starego Grota (misja gdzie Geralt i Lambert śmigają po jaskini). Wkurza mnie ten gościu - dosłownie dwa strzały i po mnie, ja natomiast uszkodzonym mieczem i tępą magią zabieram mu milimetrowe ilości życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już skończycie się podniecać fps'ami, gigahertzami i ramem :P to napiszcie mi jak skutecznie pokonać Starego Grota (misja gdzie Geralt i Lambert śmigają po jaskini). Wkurza mnie ten gościu - dosłownie dwa strzały i po mnie, ja natomiast uszkodzonym mieczem i tępą magią zabieram mu milimetrowe ilości życia.

Takie sytuacje występują, gdy mamy słaby ekwipunek, za niski level lub siepiemy mieczem bez żadnej taktyki. Do tego questa jeszcze nie doszedłem, ale bardzo dużo daje stosowanie odpowiedniego oleju na miecz oraz eliksirów.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie DLC z fryzurami. Dodatek mam zainstalowany, ale wybór fryzur u balwierza bardzo skromny raptem 5 czy 6. Tylko tyle tego jest?

 

A jeszcze jedno. Przy każdym nowo odkrytym miejscu mocy dostajemy punkt umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie sytuacje występują, gdy mamy słaby ekwipunek, za niski level lub siepiemy mieczem bez żadnej taktyki.

Brawo! wygrałeś wiadro internetów :P

Z tymi olejami i eliksirami to już prędzej, chyba w alchemii coś pokombinuje, bo metody konwencjonalne łupania szczerbcem się nie powiodły. Zapomniałam o tym, bo misja docelowo nie narzucała wypicia żadnego eliksiru (pamiętam w cz. 2 pierwszegoi bossa -Kejrana, gdzie w misji konieczne było wypicie jakiegoś eliksiru, żeby stanąć z nim do walki.) Tutaj o eliksirach nie było mowy więc całkowicie o nich zapomniałam. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta igni jest wyborne a rozwijałem go tylko ze względu że we wszystkim co się da gram magiem ognia.

 

PS. Dawno nie siedziałem w żadnej grze po nocy nawet w WoW-ie a tu się tak wciągnąłem że zaraz świta :D Czas na medytację do południa ...

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie można kupić recepturę na ulepszoną Jaskółkę? Na wyśmienitą mam ale tej cholery nie mogę dorwać.

 

Swoją drogą tak sobie gram i stwierdzam, że kilka rzeczy potrafi wkurzyć, choćby koń, mogliby nad nim popracować bo to debil jest ;)

Zachowanie Geralta w łodzi oraz responsywność na wciskanie klawiszy też pozostawia wiele do życzenia.

 

Kolejna sprawa, Skellige... niby fajne, itp. ale pływanie między wysepkami i zbieranie kontrabandy to typowe przeciąganie na siłę, nic ciekawego tam nie ma a napływać się trzeba.

Wątek Jaskra w Novigradzie też uważam za słaby, bezsensowne bieganie w te i z powrotem.

 

No nic, teraz trzeba poszukać jakieś dodatkowe zadania, co by w końcu wbić na 26 level i zacząć się lansować w wyśmienitej zbroi którejś ze szkół wiedźmińskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pod wodą też bywa tragicznie, raz się nawet utopiłem bo kretyn zblokował się o skałę i w żaden sposób nie chciał się odblokować.

 

Kolejny zarzut, to trochę drętwe dialogi w wersji PL, samo otoczenie i odzywki ludzi w tle są genialne ale dialogi potrafią lekko skwasić klimat - szczególnie irytują mnie słodko pierdzące gadki z Yennefer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna nie miałem żadnych bugów, potem zdarzały się drobiazgi, a teraz pojawiają się cholernie irytujące. Wskakuję na coś i wiedźmin zawiesza się na spadaniu. Potem zepsuły mi się znaki - nie mogłem ich zmienić. Trzeba popływać i wyjść na brzeg, wyłączanie gry nie pomaga... Wiesza mi się co jakiś czas, czasami zawiesza całego kompa. Koń jest dureń, prawda. Udało mi się podjeżdżając pod górę wbić się w ziemię, że tylko jego zad wystawał. Podskoczyłem Geraltem w piwnicy i wyszedł przez grunt na powierzchnię. Pochodnie są super, strażnicy rzucają je na ziemię, a płomień wisi w powietrzu. Jest tego od cholery...

 

Ogólnie ratuje ich tylko grywalność, świat. Bardzo niedopracowana gra, przeciętna optymalizacja, z grafiką bez szału (tekstury, animacje, ruch postaci), niektóre wątki fabularne słabe (zgadzam się co do nudnego wątku Jaskra).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez 150 godzin gry nie miałem ani jednej ścinki, krytycznego błędu lub bugu wpływającego na grywalność. Na domiar złego, gram na archaicznym sprzęcie, cud w ogóle że mi chodzi, ale jak chodzi - to praktycznie idealnie, bez zastrzeżeń. Wg mnie gra jest dopracowana, a fabuła, immersja ze światem ogromna. Gra przez tydzień mnie wciągnęła i nie chciała wypluć, zaś do końcówki przygotowywałem się emocjonalnie, żeby potem nie chodzić smutny przez 3 dni - bo to już koniec.

 

Słabe dialogi? Teksty z W3 mają objętość 4 książek, pewnie, że trafi się coś gorszego, ale wspaniała większość jest doskonała.

 

@Mihu

 

Ulepszoną jaskółkę kupisz w południowej cześci Novigradu, od zielarza (tego w budynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz ponad 9h dziennie od premiery? Studenckie czasy... ^_^

 

Ja mam niecałe 50h gry za sobą, gdy mam czas to gram. Jest sporo małych błędów ale i tak grę oceniam na 9/10. Niezrozumiałe posunięcie jeżeli chodzi o exp, mogli to rozwiązać jak w każdym normalnym rpgu a nie (prawie) stałe progi expa wymagane do awansu na kolejny poziom. Teraz wielu graczy spotyka problem z naliczaniem doświadczenia, pomijam fakt zerowego expa za zadania z wymaganym poziomem o 6 lv niższym nisz naszego bohatera - podobno niektórzy nie dostają doświadczenia za wykonanie zadań przeznaczonych dla postaci ze sporo wyższym poziomem. Głupie rozwiązanie...

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś do końcówki przygotowywałem się emocjonalnie, żeby potem nie chodzić smutny przez 3 dni - bo to już koniec.

 

 

@Mihu

 

Ulepszoną jaskółkę kupisz w południowej cześci Novigradu, od zielarza (tego w budynku).

Heh, wielkimi krokami zbliżam się do końca rozgrywki i też muszę się jakoś emocjonalnie przygotować - gra obudziła trochę sentymentów i oczekiwań, wprowadzili do uniwersum gry Ciri a to podnosi poprzeczkę... mam nadzieję że tego nie skopali.

Pojawiło się kilka fajnych postaci z książki(choćby Dijkstra) a to robi klimat i jedynie szkoda, że nie będziemy mieli okazji zobaczyć w grze takich postaci jak Regis, Cahir, Milva czy badassów jak Bonhart albo Vilgefortz... no ale cóż, ich losy Sapek jednoznacznie przypieczętował w sadze.

 

p.s.

Ulepszoną Jaskółkę udało mi się dorwać u któregoś z Druidów na Skellige.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojawia mi się taki komunikat, gdy próbuje zainstalować Wiedźmina, dodam, że próbowałem zainstalować z wyłączonym antywirusem. Wolnej pamięci na dysku, na którym instaluje grę mam ponad 700GB, więc napewno wystarczająco. Napisałem do wsparcia CD Projekt Red, lecz odpiszą dopiero w poniedziałek najwcześniej, a ja chciałem sobie w weekend pograć. Wiecie jak rozwiązać ten problem?

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup kompa do Wiedźmaka, myślę o swobodnym graniu na high na 1680x1050, konfiguaracja miała by 8 gb ramu, rekomendowany procek AMD FX-8350 X8 4.0 GHz i grafikę z serii GTX960, co myślicie o takiej kombinacji? O procesorach AMD? Do tej pory zawsze miałem Intela, ale widzę, że na procesorze można sporo oszczędzić, a do gier i tak grafika wydaje się istotniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup kompa do Wiedźmaka, myślę o swobodnym graniu na high na 1680x1050, konfiguaracja miała by 8 gb ramu, rekomendowany procek AMD FX-8350 X8 4.0 GHz i grafikę z serii GTX960, co myślicie o takiej kombinacji? O procesorach AMD? Do tej pory zawsze miałem Intela, ale widzę, że na procesorze można sporo oszczędzić, a do gier i tak grafika wydaje się istotniejsza...

ten gtx spokojnie daje radę ja mam 770 a to podobny poziom, ale jakoś nie oddał bym nigdy swojego intela za amd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn
Nie mam nic do konsol. Generalnie wolałbym bym peceta, opisana przeze mnie konfiguracja i tak pociągnie grę w ładniejszej oprawie i chyba szybciej (bliżej 60fpsów) od PS4. Sama konfiguracja nie jest zbyt droga - 2,5 tys z przyzwoitą porządną obudową i zacnym zasilaczem.

Konsole były dobrym rozwiązaniem w poprzedniej generacji, kiedy to każda gra w certyfikacji musiała spełniać warunek 60fpsów, wszystko szybko i ładnie chodziło... Teraz te cyrki z rozdzielczością na XONE albo FPSami na obu konsolach nie są okolicznością sprzyjającą zakupowi konsoli.

 

@hakuri

Ale co jest nie tak z tymi AMD? W czym Intel jest lepszy? Przecież i tak liczy się taktowanie i ilość rdzeni, prawda?

Edytowane przez marab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności