Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku, 970GTX. Te 3,5GB Ramu olej. I mówi Ci to posiadacz Radeona 7950 na pokładzie stacjonarki.

 

Odpaliłem dzisiaj Wieśka. Pograłem może z 10 minut. I nawet nie zdążyłem wyjść z komnaty Yennefer. Wylotka do windy. Odpalam kolejny raz. 5 minut i to samo. Tak, gra spatchowana ostatnią łatką.Jeśli Redzi coś z tym nie zrobią to... Poza tym AMD tak "często" optymalizuje/wydaje drivery pod swoje karty, że szkoda gadać.

To dziwne. 7950/i5 3570k na pokladzie i crashe co 2-3h w TYLKO w ekwipunku. Po zainstalowaniu 1.03 stabilnie, nic sie nie dzieje. A i na dodatek mam zasyfiony system, niereinstalowany od 2.5 roku : O

 

A co do graficzek to osobiscie bym brał r9 290.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie crashuje ale za to glitchy sporo. Najbardziej irytujące dla mnie że ciężko wjechać na koniu przez brame bo koń staje i niechce jechać. Jak sie podskoczy to jedzie.... Dzisiaj zginąłem podczas questu bo tłuklem się ze maszkarami użyałem znaku i jakiś cudem geralt zaczepił się na kolumnie z animacją spadania i nie mogłem niż zrobić tylko wisieć i czekać aż mnie wykończą :) Gra jest świetna ale poziomem dopracowania to do pięt nie dorasta takiemy GTA5 w którym to też zdarzały się glitche ale to zupełnie inny poziom :)

 

A wracając do rozmowy AMD vs Nvidia jak ja kupowałem swoją karte AMD to miałem dylemat czy dopłacić troche do gtx780 bo 780ti był już dużo droższy. Po takim czasie widze że to że zakupiłem najtańszą karte to były dobrze wydane pieniądze bo mam fabrycznie podkręconego radeona który jest szybszy w w3 od 780ti pomimo tego że nie ma jeszcze sterowników od AMD dedykowanych do tej gry oraz jednak najnowsza seria nvidii radzi sobie świetnie. Śmierdząca sprawa.

 

Jak kupowałem to za podkręconego r9 290 z lepszym chłodzeniem i wydajności stockowego 290x dałem 1500zł

gtx 780 kosztował 1850zł

gtx 780ti 2800zł

 

Patrząc z perspektywy wieśka to 780ti to niezła kasa w błoto.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile AMD zajmie wydanie nowych Beta, w sumie z aktualizacją do GTA V poradzili sobie szybko. Tutaj jednak pewnie skuszą się na próbę optymalizacji HairWorks, co może trochę potrwać.

 

Kuń u mnie nie znika, ale sporo jest pomniejszych pierdół, które często Wiedźmin przypłaca życiem.

 

BTW, po wgraniu patchy spadła mi wydajność. Już mogę zapomnieć o wysokich, jest medium z teksturami na wysokie. Za to jest stabilnie. No i różnice pomiędzy średnie/wysokie/uber nie są wcale tak wyraźne, jakby się mogło wydawać.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z zewnętrznego HDD na USB 3.0 na SSD instalował się przez hmm 20 min.

Na SSD śmiga że aż miło nie ma czegoś takiego jak ładowanie :)

GPU średnie bo MSI GTX 770 po fabrycznym i moim OC ale kupowałem je gdy wyszła 970 ale szkoda mi było 1500 za kartę a 770 kupiłem za 800 używaną miesiąc. I chodzi to płynnie na mieszance wysokie/ultra bez tych bajerów jak nvidia hairworks.

 

Ale jakoś w tej grze grafika to sprawa drugorzędna bo już od dawna się tak nie bawiłem dobrze grając w coś :D

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z konsolowców sie przełamie i skrobnie parę zdań?

 

Co konkretnie? Że wygląda słabiej niż na pc? No tak wygląda, Glitche są? A no są - gdzie ich nie ma <_< Mnie osobiście wkurza obsługa podręcznego menu. To wszystko jest zbyt skomplikowane jak na pada - dwójka pod tym względem była bardziej łaskawsza i intuicyjna. Teraz nie za bardzo mogę się odnaleźć w tym całym tworzeniu eliksirów i innych kombinacji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś z konsolowców sie przełamie i skrobnie parę zdań?

 

Co konkretnie? Że wygląda słabiej niż na pc? No tak wygląda, Glitche są? A no są - gdzie ich nie ma <_< Mnie osobiście wkurza obsługa podręcznego menu. To wszystko jest zbyt skomplikowane jak na pada - dwójka pod tym względem była bardziej łaskawsza i intuicyjna. Teraz nie za bardzo mogę się odnaleźć w tym całym tworzeniu eliksirów i innych kombinacji. :(

 

 

Ja gram na padzie i rzeczywiście niezbyt to intuicyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na PC przy użyciu pada od xboxa 360 (logitech chillstream) i jest bardzo znośnie, jedynie tragicznie wybiera się znaki z menu podręcznego...czemu nie można tego zrobić krzyżakiem tylko analogiem, do tego nie wystarczy ruch gałką w daną stronę, trzeba jeszcze dokładnie nakierować na dany znak, mnie to irytuje bardzo bo w Wiedźminie 2 takich problemów nie było. Generalnie jest dobrze na padzie:) Gierka śmiga mi min 45fps, max powyżej 70, najczęściej ponad 55fps przy ustawieniach średnio-wysokich. Na próbę ustawiłem blokadę na 30 fps - zbyt wali po oczach. Ustawiłem blokadę na sztywno na 45fps (czyli bez skoków fps, niektórzy tak wolą grać) - też gorzej. Wolę grać bez limitu klatek bez V sync, jednak 50+ fps a 30fps dla mnie robi różnicę, pewnie kwestia przyzwyczajenia...

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na PC przy użyciu pada od xboxa 360 (logitech chillstream) i jest bardzo znośnie, jedynie tragicznie wybiera się znaki z menu podręcznego...czemu nie można tego zrobić krzyżakiem tylko analogiem, do tego nie wystarczy ruch gałką w daną stronę, trzeba jeszcze dokładnie nakierować na dany znak, mnie to irytuje bardzo bo w Wiedźminie 2 takich problemów nie było. Generalnie jest dobrze na padzie:) Gierka śmiga mi min 45fps, max powyżej 70, najczęściej ponad 55fps przy ustawieniach średnio-wysokich. Na próbę ustawiłem blokadę na 30 fps - zbyt wali po oczach. Ustawiłem blokadę na sztywno na 45fps (czyli bez skoków fps, niektórzy tak wolą grać) - też gorzej. Wolę grać bez limitu klatek bez V sync, jednak 50+ fps a 30fps dla mnie robi różnicę, pewnie kwestia przyzwyczajenia...

 

Nie razi Cię "rwanie" bez V-Sync? Wzrost klatek zwykle spory, ale mi akurat mocno przeszkadza. Też zależy od gry, w Wiedźminie nie sprawdzałem, może nie widać mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez vsync sie strasznie mapa rwie przy scrollowaniu dlatego gram z włączonym ;)

 

PS:

wersja 1.04

  • Rebinding any key is now available after switching Unlock Bindings option in Options \ Key bindings submenu.
  • Corrects an issue in the dialog system that might rarely cause dialog looping in scenes.
  • Fixes an issue with incorrect behavior of Wild Hunt warriors after they were under the influence of Axii sign.
  • Corrects a bug causing spontaneous combustion of gas clouds.
  • 1280 x 720 resolution is now properly displaying as valid resolution option.
  • Fixes boat stuttering in cutscenes.
  • Texture rendering quality for high / ultra presets improved.
  • Further improvements in NVIDIA Hairworks performance.
  • A few additional Gwent cards are now available in the Prologue area.
  • Fixes an issue where users with usernames using non-latin characters were unable to import saves from Witcher 2.
  • Overall stability and performance improvements.
  • Fixes related to alt + tabbing and minimizing game window.
  • Game icon updated.
  • Enlarges the size of the loot pop-up window in the UI.
  • Fixes an issue where, in certain circumstances, the comparison window could be displayed outside of game borders in the UI.
  • Upgrading set items no longer destroys sockets.
  • Small UI tweaks for Gwent.
  • Corrects some missing translations in localized versions.
Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi ach te bugi :D

Znajdź klucz Wiedźminie a klucza nima.

Ano, bugów troszkę jest ale niezbyt dokuczliwe - do tej pory miałem tylko problem z aktualizowaniem miejscówek na mapie, odkryłem jakieś miejsce, skopałem cztery litery potworom, zebrałem co mogłem a na mapce pokazuje że... nieodkryte miejsce.

Mnie bardziej irytują crashe - odinstalowałem NV Experience i niby było Ok, aż tu nagle zwiecha i to jeszcze pod koniec walki z jakąś trudniejszą maszkarą... i tak trzy razy z rzędu :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w opcjach coś dotyczącego "automatycznego chowania miecza"? :)

 

Wkurza mnie, że poza walką można miecz wyciągnąć i hasać z nim radośnie po polanach. Gdy tylko oddalisz się trochę od walki, to Wiesiek od razu chowa miecz, po czym zza rogu wyskakuje wróg i Geralt dostaje w mordę, bo w ostatniej chwili wyciągał miecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się mówi o kwestiach grafiki i możliwości jej ulepszenia poprzez pliki konfiguracyjne? Nie śledziłem tych ostatnich zadym wnikliwie, a takie stwierdzenie się przewinęło po ukazaniu sporego downgrade graficznego.

 

Hairworks tragedia - jak już zostało wspomniane...

 

Mimo wszystko gra, a przynajmniej jej początki całkiem pozytywnie mnie zaskoczyły. Nie wiem czy faktycznie można oczekiwać tak ciekawej gry czy jest to spowodowane kiepskimi singlami, głównie dodawanymi na siłę do gier typowo multiplayerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra zadzwia tym bardziej im więcej gram. Wątki poboczne które często gęsto w grach tego typu są w stylu idź przynieś coś, zabij 3 potwory, dostań nagrode i tak 20 razy tutaj są swoimi własnymi historiami (dodam całkiem ciekawymi) z barwnymi postaciami i nie odbiegające poziomem od wątku głównego. Aż żal cokolwiek pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS4 dzisiaj z jakieś 5 godzin bezproblemowo, graficznie lepiej niż DAIII. Nie wiem co chcecie od interfejsu, chwile trzeba pograć i idzie spoko.

Żeby sobie przyjemność przedłużyć gram na najwyższym poziomie trudności, w tej materii DAIII był lepszy, bo taktyczny, co bardziej lubię, tutaj trzeba się przygotować przed walką, a potem turlanie :) No ale na razie obyło się bez walki z bossem, więc może moje odczucia się zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście ten glitch? Chyba przetestuję swojego lapka na nowym "Wieśku". Pewnie pierwszy raz pożałuję, że mam Nvidię Quadro zamiast AMD/ATI FirePro ;)

 

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście ten glitch? Chyba przetestuję swojego lapka na nowym "Wieśku". Pewnie pierwszy raz pożałuję, że mam Nvidię Quadro zamiast AMD/ATI FirePro ;)

http://www.youtube.com/watch?v=NGT4GO0Cn_A

 

No ciekawe :)

 

PS co to masz za kartę?

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności