Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Uważaj na Nvidię, w W3 strasznie słabo wypada wydajność kart z serii 700, taki gtx960 ma w Wiedźminie 3 wydajność zbliżoną do gtx780! Wybuchła wielka afera w związku z tym. Za jakiś czas Nvidia wyda nowe karty na Pascalu i to samo może być z Maxwellem w nowszych grach - sztuczne zaniżanie wydajności aby popchać sprzedaż nowych sprzętów. Trzeba mieć to na uwadze.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie gdzieś słyszałem na YT o nowych sterownikach obniżających wydajność tych kart + analizowałem ostatnio benchmarki Wiedźmina i nie tylko. Wkurza mnie zarówno Nvidia i AMD, nie mam już pojęcia co wybrać.

 

Planowałem R9 290, ale większość gier lepiej z Nvidią. Myślałem o GTX970, ale wkurza mnie ten problem z 3,5 GB RAMu + spadki wydajności po przekroczeniu. Wystarczyłaby mi pewnie GTX 960 4 GB, ale w syntetykach dużo słabiej niż R9 290 lub 280x. Myślałem o Crossfire 270 i OC, ale wymiana zasilacza (potrzeba 700 W, a mam 630 W) + kupę ciepła + kupę prądu, więc też kiepsko.

 

Ale to temat na inny wątek.

 

W sumie trochę mnie zaczyna Wiesiek wciągać, ale staram się unikać, bo zły moment żeby teraz wsiąknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, 970GTX. Te 3,5GB Ramu olej. I mówi Ci to posiadacz Radeona 7950 na pokładzie stacjonarki.

 

Odpaliłem dzisiaj Wieśka. Pograłem może z 10 minut. I nawet nie zdążyłem wyjść z komnaty Yennefer. Wylotka do windy. Odpalam kolejny raz. 5 minut i to samo. Tak, gra spatchowana ostatnią łatką.Jeśli Redzi coś z tym nie zrobią to... Poza tym AMD tak "często" optymalizuje/wydaje drivery pod swoje karty, że szkoda gadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomm, chyba tak wybiorę.

 

U mnie po godzinie gry również się wywalił, ale podejrzewam że to za wysokie OC :P GTA V też woli trochę mniej. Zmniejszyłem taktowanie GPU, zobaczymy teraz, bo oczywiście się wciągnąłem na dobre...

 

U mnie aktualizacje od AMD psują YT/Vessel, czasami coś dziwnego dzieje się z obrazem + wiesza Chrome'a. To też argument za zielonymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to, co piszą w Read Me. IMHO bez problemu powinna się odpalić na 560Ti i hulać na nim na detalach takich, jakie wyszczególniłem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo wysokie OC karty (1500MHz\4001Mhz na gtx960) i w ciągu około 15h gry miałem tylko jedną zawiechę przy czytaniu jakiegoś dziennika. Gtx960 4GB to mniej więcej podobna wydajność do 280x, raz jedna karta jest lepsza, raz druga. W samym wiedźminie 3 w 100% wystarczy karta z 2GB vram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę - sami PeCetowcy ;/

bo konsole są dla kidów i kobiet :D

 

btw - wszystkie Wiedźminy to mają już w standardzie te 16dlc z których na razie kilka jest aktywnych? Bo w niektórych aukcjach nie wszyscy sprzedający o tym piszą? Czy może są też wersje bez tych dlc?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę - sami PeCetowcy ;/

 

 

Malinko, bo prawdziwy facet to PCtowiec B)

 

:P

 

@NuBreed

 

U mnie instalacja trwała jakieś pół godziny.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo konsole są dla kidów i kobiet :D

 

 

 

Takiej teorii jeszcze nie słyszałam.... sama pogrywam na ps4

 

 

czyli spełniasz przynajmniej jeden warunek :D

 

 

Ja bym bez mrugnięcia brał wersje na ps4 ale skoro mam pieca który to ciagnie wieska na fullu to czemu nie ;) Te DLC mają wychodzić systematycznie co jakiś czas dla każdego a potem mają wyjść jeszcze 2 duże dodatki płatne bodaj w październiku i na początku przyszłego roku.

 

ok, dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności