Skocz do zawartości

Zestaw do pokoju do 500 złotych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wygrzebałem jakiś czas temu z piwnicy stary wzmacniacz wraz z kolumnami.

Wzmacniacz Unitra Diora aws-303.

Kolumny Unitra Tonsil ZG mocy na plakietce nie było (ale mają 40 albo 50 watt) i nie pamiętam czy były 2 czy 3 drożne. Możecie podpowiedzieć co to za model.

 

Teraz sprawa ma się następująco. Pokój ok 13-14mkw i 500 złotych.
W kolumnach trzeba wymienić głośniki niskotonowe, bo są wstawione nieoryginalne (w poprzednich membrany zaniemogły, głośniki jednak gdzieś powinny być). Pytanie brzmi: wymieniać głośniki na oryginalne po renowacji czy kupować inne (nowe? używane? JAKIE?)

 

Co do wzmacniacza. Kupić nowy (używany oczywiście) czy próbować z tym? Nie wiem jak to brzmi. Do tego wymienić trzeba gniazda głośnikowe na jacka 6,3.
Co polecacie z tym zrobić? Odnośnie głośników i wzmacniacza. Łączny budżet 500 złotych.

Byłbym zapomniał, gatunek muzyki hardcore, od czasu do czasu rap.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak wydasz te 5 stówek na edifier r2600 albo microlaby solo 6c. A wzmak bym sprzedał - na alledrogo chodzą całkiem nieźle z sentymentu do prl. Będziesz miał nowe i nieźle grające stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem jednak trochę zdanie. Za te pieniądze nie będę się jednak bawił w szrot...

Mam za to inny dylemat.

 

Microlab 6c - 470 złotych,

Microlab 7c - 590 złotych,

Edifier R2600 - 630 złotych.

 

Teraz kilka pytań, na które nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.

1. Czy jest sens dokładać te 150 złotych do 7c lub R2600? To jednak znaczna różnica w cenie, a czy będzie słyszalna? Szczególnie chodzi mi o tony niskie w tym momencie, bo to one rodzą najwięcej wątpliwości.

2. Jeżeli jednak zdecydowałbym się na droższe zestawy, to który z nich wybrać? Pokój nie jest jednak duży. 12mkw, a podobno 7c potrzebują sporo przestrzeni żeby wypluć z siebie to co powinny. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnej wielkości pokoju mam solo6c i muszę powiedzieć że nic wiekszego nie trzeba. Mam troszkę starszy model (z czarnym pilotem) ale ostatnio testowałem te najnowsze (z pokrętłami z boku) w wiekszym pomieszczeniu i grały moim zdaniem jaszcze fajniej. Więc po co przepłacać?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. R2600 wg mnie dają jeszcze więcej basu od 6c. Ale z 6c jest naprawdę dobrze. To fajne głośniki. Ja mam edifier r1600tiii w sypialni, z których jestem zadowolony. Jeśli będzie mało niskich to można podkręcić. A cenowo killery :) W tych pieniądzach za nówki ciężko przebić microlaba albo edifiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mam aktualnie 15 letnią mini wieżę JVC. Model jest chyba mniej ważny, bo nie będę komentował dźwięku, a głośność. Zestaw ma 50 watt i jest to zdecydowanie za mało...

A jednak 24 watty to spora to raczej wyczuwalna różnica mocy. Nie chciałbym nadwyrężać sprzętu

Edytowane przez AjLajkBubs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo7C moim zdaniem najlepsze z tej trójki, kwestia tylko tego czy masz je gdzie rozstawić, przynajmniej 1,5 metra od siebie.

 

Jeśli chcesz to mogę jakieś nagranie podrzucić, kolega chciał to mu jakąś elektronikę na nich nagrałem

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń między nimi nie będzie stanowiła problemu. Pokój ma 12mkw i nie wiem czy to im wystarczy żeby się "rozwinąć". Poza tym ile potrzeba im miejsca przed i za kolumną?

Ostatnie pytanie dotyczy trwałości...Nie trzeba będzie jakoś szybko tego zmieniać? O Edkach słyszałem przychylniejsze opinie co do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9 metrów pokój (220x410cm około) i wygląda to tak:

http://www.mpcforum.pl/uploads/images/644741430943590364911.jpeg

Jakość wykonania w obu przypadkach dobra, są drobne niedociągnięcia ale to w końcu sprzęt za kilka setek.

 

W większym pokoju bas jest nieco niższy, głębszy, aczkolwiek jest to różnica subtelna i nie ma żadnych problemów z basem etc.

 

Masz tu nagranie z kiedyś, głośność na 50%, niskie i wysokie tony +0 (czyli standardowo, ustawiasz od -8 do +8)

http://speedy.sh/rbhkx/Bez-nazwy.wma

Mikrofon niestety złapał przester no i jego umiejscowienie nie było idealne, ale z takiego nagrania czegoś tam o sprzęcie się można dowiedzieć (przynajmniej tym budżetowym)

Basu tyle ile w zwykłych podłogówkach, charakterystyka dość równa, scena dość głęboka i uporządkowana

 

@EDIT

Wybacz za nietypowe dźwięki podczas nagrania, bawiłem się nożem motylkowym i czasami właziłem do pokoju

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biurku średnio z nimi, miałem, za blisko uszu, chyba że masz bardzo szerokie biurko tego typu:

https://annamboland.files.wordpress.com/2014/03/3875480244_f8153d21c8_o.jpg?w=634

Ale i tak powinny stać nieco niżej, chodzi o głośniki wysokotonowe na wysokości uszu.

 

Z tym że różnic nie ma to bardziej o jakość wykonania mi chodziło, Edifiery mają bardziej przymulony nieco bardziej rozrywkowy charakter można powiedzieć, średnica jest słyszalnie słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności