Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Następca hd380pro


El Cajon

Pytanie

Sprawa jest taka. 380tki to są moje pierwsze "poważniejsze" słuchawki i bardzo je lubię używam na mieście i w studiu. I potrzeba mi następcy... Bo używając ich, po długim czasie w końcu zaczynam słyszeć wady które inni im zarzucają, których wcześniej nie odczuwałem. Potrzebuje kroku do przodu... Jednak fundusz który sobie planuje na kiedyś niestety wielki nie jest, czyli ok. 500/600 zł. Co polecacie?

Edytowane przez El Cajon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HD380 PRO grają na tyle specyficznie, że wszystko będziesz w stanie za krok w bok uznać. Z pamięci Sennki znam, M50x mam, grają fajniej wg mnie, na pewno góra jest mocniej zaakcentowana, grają żywiej.

 

Mają mniejsze nausznice, ale 380-tki mają ogromne nie ma ucisku na żuchwę w ATH, a to czułem po pół godziny na Senkach.

 

Wycięte na frezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może jeszcze dodam czego i z czego słucham. Slucgsm niestety dużo i prawie wszystkiego. Jazz, rock, folk, pop. A z cowona i9+ podpiętego do e07k. W domu przez focusrite 2i2

Mnie w 380 właśnie góra zaczyna irytować zwłaszcza w mocniejszym gitarowym graniu, blachy i gitary zlewają się w jeden jazgot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W M50x masz czasem takie metaliczne sykniecie, ale daleko mu do nieprzyjemnych sybilantów. Separacja spoko, te "syczace" głoski nie zlewają się z talerzami. W 80% metalu słucham, dają radę.

 

Wycięte na frezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moi drodzy, sam stoję przed wyborem słuchawek po HD380.

Sposób prezentacji w HD380 pasuje mi jak najbardziej, szukam więc raczej rozwinięcia tego brzmienia, dlatego kieruję wzrok znowu w stronę segmentu profesjonalnego.

Od nowych słuchawek oczekiwałbym na pewno rozwiniętego basu, równie energicznego ale z lepszym wypełnieniem w górnych pasmach. Bardziej rozwinięta góra też byłaby mile widziana.

Nie muszą to być koniecznie słuchawki zamknięte, choć raczej w tym kierunku będę patrzył, portability będzie dodatkowym plusem :)

 

W chwili obecnej zastanawiam się nad HD25-II, M50X i sam nie wiem czym jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżam stary temat, ponieważ również stoję przed podobnym dylematem. Moje hd380 są już nieco zmęczone życiem, zastanawiam się gdzie iść teraz - czy wymieniać połowę części i je reaktywować, czy raczej szukać kroku dalej. Kusi mnie opcja numer 2.

Brzmienie 380 bardzo mi odpowiada, chcę się też trzymać zamkniętej budowy. Słucham głównie rocka i metalu ale zdarza mi się w zasadzie sięgać po wszystko. I wszędzie - senki służą mi zarówno na miejscu jak i jako słuchawki przenośne (nie przeszkadza mi ich rozmiar).

W kwestii budżetu cena może spokojnie przekroczyć koszt hd380.

 

Po przeczytaniu kilku opinii odnośnie ATH-M50x nie czuję stuprocentowego przekonania - oczywiście przejdę się na dniach gdzieś ich posłuchać, aczkolwiek szukam czegoś, co byłoby naprawdę godnym następcą, tak żeby senki mogły wreszcie przejść na zasłużoną emeryturę.

 

Macie może jakieś pomysły?

Edytowane przez Vampiirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności