Skocz do zawartości

Fiio X5 II


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jak się sprawuje jako DAC? Chciałbym zrezygnować z iFi iDSD w polstacjonarnym zestawie z dodatkowym wzmacniaczem (ZENek Uno) i HD600.

DSD po USB nie działa, poza tym działa świetnie.

 

Dodając, największa , poza brzmieniem, zmiana na + to ekran, który ma po prostu wszystkie parametry lepsze. Klasa i tyle.

DSD po USB działa w X5 II bez problemu.

 

z jakiego playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak się sprawuje jako DAC? Chciałbym zrezygnować z iFi iDSD w polstacjonarnym zestawie z dodatkowym wzmacniaczem (ZENek Uno) i HD600.

DSD po USB nie działa, poza tym działa świetnie.

 

Dodając, największa , poza brzmieniem, zmiana na + to ekran, który ma po prostu wszystkie parametry lepsze. Klasa i tyle.

DSD po USB działa w X5 II bez problemu.

z jakiego playera?

Ja korzystam tylko z Foobara.

DSD działało także na X3 II.

Na starym X5 DSD po USB nie działało wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się udaje.

Z X3 II i X5 II nie mam problemów.

 

Jak masz te stery od FiiO, czyli 1.61 to nie zdziwiłbym się jakby to była ich wina.

To stara wersja nie wiem czy oni wtedy w ogóle dodali wsparcie dla DSD, bo wszystkie wersje 2.xx niemal z wersji na wersję w changelogu miały jakieś poprawki dotyczące właśnie DSD.

 

Działa mi DSD64 bez problemu, niezależnie w jakim formacie pliku zapisane.

Sam ekran w nowym X5 mega pozytywnie mnie zaskoczył, szkoda że nie ma czujnika który automatycznie regulował podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak się sprawuje jako DAC? Chciałbym zrezygnować z iFi iDSD w polstacjonarnym zestawie z dodatkowym wzmacniaczem (ZENek Uno) i HD600.

DSD po USB nie działa, poza tym działa świetnie.

 

Dodając, największa , poza brzmieniem, zmiana na + to ekran, który ma po prostu wszystkie parametry lepsze. Klasa i tyle.

 

Fatso, kiedy recka? :>

 

Jak go miałem, to nie mogłem jej opublikować, bo to była sztuka przedprodukcyjna. Teraz pewnie dostanę drugą i na tej podstawie zrobię recenzję. Może też być, że ta sztuka którą miałem nie obsługiwała DSD po usb właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł i pierwsze wrażenia:

 

a) z HD600 sobie radzi, ale ZENek podpięty za nim poprawia "łupnięcie" - perkusja na samym X5ii jest trochę za łagodna w mocniejszej muzyce

B) jakość wykonania bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła

c) interfejs, na który sporo osób narzekało wydał mi się bardzo intuicyjny

d) dźwięk jest bardzo czysty i szczegółowy, scena z dużą separacją - iFi iDSD Nano traktowane jako DAC straciło moim zdaniem rację bytu w zestawie (jak ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt, bo na dniach wpadnie do Komisu)

e) podłączony jako DAC gra bardzo dobrze niezależnie od kabla USB, jakim jest podpięty

 

Wieczorem sprawdzę jeszcze jako źródło do NFB-28 + LCD-2 - coaxialem i liniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Art-S dla ciebie to x5-1 + amp z bas bostem typu e18 ? c5 jds i wtedy nawet hd580 zagrają znacznie znacznie przyjemniej a detali będzie masa. Mówiłem ci to dawno ale ty swoje ... załatw sobie zestaw taki choćby na odsłuch a sam się przekonasz.

 

Pamietam i mam to zanotowane.

Poczekam jeszcze na X7 i moze wtedy wyklaruje sie sprawa.Co do HD580P to mysle nad zmiana.Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na stronie Fiio Firmware 1.0, ciekawe czy z kolejnymi wersjami będzie również zmiana SQ jak to było X5 v.1


Jest szansa, że grajek pociągnie DSD z pliku .iso ?

 

 

Tak.

Działa no problem ;)

 

Wrzuciłem ISO Genesis - Invisible Touch, grajek pokazuje listę tytułów ale przy próbie odtworzenia pojawia się komunikat : File not supported, dziwnie też pokazuje parametry pliku : 2822,4 kHz/1bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

X5 v2 zajechał do Gdańska, miałem dwie sztuki, jedna poszła już, druga właśnie spoczywa u mnie na kolanach i miota w uszy wściekłe gromy ;) Czyli dowalę swoje pięć groszy odnośnie X5 w nowej odsłonie.

Pierwsze na co zwróciłem uwagę to dość ostra góra, nie wiem na ile jest to nie wygrzany player, na ile właściwość samego grajka, testuję na Takstarkach PRO80 wygrzanych z oryginalnym kablem i mam wrażenie że broda zaraz mi się zacznie sypać od tej ostrej góry, nie słyszę sybilantów ani niczego takiego, ale jest żyletkowo. Porównuję te same kawałki na X5 v2 oraz Dragonfly 1.2. Ważka jest delikatniejsza i gra równiej, mam wrażenie, że ktoś skrzywdził X5 zakładając jej piętno V-ki. Obawiam się i jednocześnie cieszę, że kupiłem tego Dragonfly bo jak na razie bije na głowę większość innych źródełek, chociaż X5 v2 jest niedaleko, ale jak dla mnie troszkę za Ważką.

Średnica jest jakaś dziwna, czasami się pokazuje ale przeważnie się chowa, albo mam dzisiaj kiepski dzień albo niskie tony zalewają mi resztę pasm. A skoro jesteśmy już na dole, basu jest bardzo dużo, za dużo jak na mój gust, preferuję niskie tony głębokie ale nie natarczywe, coś co mi potrafi wybrzmieć przez jakiś czas a nie atakować na połowie słyszalnego pasma.

Wstępnie to tyle, więcej coś napiszę jak już osłucham się bardziej z nowym dzieckiem FIIO, jakbyście mnie zapytali - kupił byś? Pewnie, że bym kupił. Ale pewnie poczekał bym z miesiąc aż FIIO zapoda jakiś upgrade, może to coś zmieni. Do moich Takstarków X5 v2 średnio pasuje, ale ile ludzi tyle gustów. Za chwilkę podepnę do X5 v2 Soundmagic E50, zobaczymy czy z nimi playerek dogada się lepiej.

Zapraszam do Gdańska - można rzucić uchem w X5 v2, polecam przynieść własną kartę pamięci MicroSD, jak by co to dzwońcie wcześniej albo chociaz ssmana puścicie z pytaniem czy jeszcze jest na stanie bo ktoś może go przytulić w tak zwanym międzyczasie. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Daj cynę dzień wcześniej że będziesz to zabiorę swoje zabawki bo nie zawsze dragonfly ze sobą targam ;) jakby co to dzwoń na nr firmowy i mów że z forum jesteś.

Generalnie X5 v2 sobie zostaje podłączony pod ładowarkę na całą noc z E50 i sobie pogra, zobaczymy może to kwestia niedotarcia albo zmęczony jestem i jakoś nie mam nastroju na odsłuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności