Skocz do zawartości

Fiio X5 II


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie tak :) podziękowania dla Warszawskiego sklepu MP3store :)

 

Po odsłuchu powiem że x5-2 ma lekko więcej góry i mniej wyższego dołu. Dźwięk klarowniejszy i lekko chudszy "zimniejszy" w pasmie miedzy basem a średnicą.

Po LO zmian nie słyszałem (amp C5), po HO tak jak wyżej słuchane na hd600 dt880#250.

Co radził bym wybierać ? to co pasuje bardziej pod słuchawki czy v1 czy v2.

 

gallery_39810_429_250999.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5II jest bardziej elegancki, x5 zdecydowanie wygodniejszy

 

X5II radzi sobie podobnie tak jak x5 czyli tak sobie a nawet jeszcze gorzej jeśli mowa o basie bo x5ii jest ciapkę chłodniejszy i tonalnie jest mniej basu. Dlatego ja od roku używam ampa z bas bostem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tak.

 

Miałem X5 1gen, oraz X3 2gen.

I oba się nie umywają do nowego X5.

 

Właśnie mam Oppo PM-3 na głowie i X5 II na kolanach i jest naprawdę klasa.

Dużo wad starego X5 i nowego X3 zostało poprawione w dokładnie taki sposób w jaki bym chciał.

 

Choć nadal sporo rzeczy mnie wkurza, ale to już wina oprogramowania samego w sobie, a nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babeo

 

No jasne że bez EQ.

 

 

Hmmm

 

Jak dla mnie tak.

 

Miałem X5 1gen, oraz X3 2gen.

I oba się nie umywają do nowego X5.

 

Właśnie mam Oppo PM-3 na głowie i X5 II na kolanach i jest naprawdę klasa.

Dużo wad starego X5 i nowego X3 zostało poprawione w dokładnie taki sposób w jaki bym chciał.

 

Choć nadal sporo rzeczy mnie wkurza, ale to już wina oprogramowania samego w sobie, a nie sprzętu.

To chyba coś dużo chyba im powiedziałeś co ci nie pasuje :P

Ma otwieraną obudowę to fakt lepiej, ma nie wypchnięty ekran dla mnie bez znaczenia rok używania i nadal fabryczna folia.

 

Co lepiej brać ? patrząc na gwarę czy aku x5ii patrząc na dźwięk do ceny x5. Ale ostatecznie najlepiej brać to co pasuje pod nasze słuchawki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X5 1gen nie pasował mi design, wielkość, brak DSD, kiepska dioda powiadomień, kółko żyjące własnym życiem, brak CTIA i pewnie jeszcze mógłbym wymieniać.

Tutaj te problemy są bdb rozwiązane.

 

Aaa i nie podobało mi się w X5 też to, że tył był przyklejony bardzo mocno, gdzie w X5 II można sobie tył odkręcić.

Konstrukcyjnie (elektronicznie) nowe X5 jest o znaczny krok do przodu względem starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja majac nowy X5 pierwszej generacji nie mialem klopotow z kółeczkiem.Pewnie sie wyrabia z czasem a wiec wszystko przed nami w wersji 2.

Sama forma koleczka i przyciskow (w wersji II nadal podobna zasada) byla w Fiio X5 niezbyt poreczna w sterowaniu - w porownaniu z grajkiem jakimkolwiek od Sony wrecz uciazliwa

DSD to plus.

Mnie interesuje jesli mozesz napisac wiecej jaka jest roznica w barwie oraz w charaterystyce samego dzwieku miedzy ver I a II?

Jesli jest takowa.

Ktos wspomnial ze wersja II gra jasniej i ma mniej basu nizeli wersja I ... wiec jaki jest postep bo dla mnie basu i wypelnienia bylo za malo.

X5 dla mnie pokazal sie jako szczegolowy bezemocjonalny grajek grajacy "sztywnym i garniturowym" dzwiekiem.Dlatego tez zachwycil mnie ale nie urzekl.

A ja szukam szczegolow + muzykalnosc.

Wiec jesli X5 II jest jeszcze odchudzony w brzmieniu to chyba nie jest dla mnie.

A liczylem ze kupie X7 choc z "plotek" wynika ze moze grac jasno/neutralnie.Chyba slusznie odnosze wrazenie ze Fiio wypracowuje zasade ze im wyzszy model tym jasniejszy dzwiek ?

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

Ciężko mi się odnieść do X5 1gen bo nie mam go kilka miechów.

Ale mogę się odnieść do X3 II, gdzie nowy X5 gra mniej sztywno, bardziej muzykalnie, jest przyjemniej, szerzej, detal jest zdecydowanie lepszy, bas też jest z tych normalnych, bo w X3 II bas był lekko mówiąc ułomny (choć czasem na swój fajny sposóB) nie rzuca się tak w uszy jak w przypadku nowego X3 cyfrowa, nienaturalna góra.

 

Mi nowy X5 podpasował bo słucham go od godziny 16 niemalże bez przerwy ;)

Z pamięci to wydaje mi się, że X5 II gra przyjemniej i barwniej niż stary X5, że wszystkie te zmiany techniczne to nie była sztuka dla sztuki.

 

Z Oppo PM-3 jest naprawdę sam miód a i z Audeo nie brakuje mi niczego, to się chwali.

Super też jest wykonanie, zdecydowanie lepiej niż w X3 II gdzie tył był delikatny.

 

Jak dla mnie to X5 II nie podpada pod chude/analityczne/rzadkie źródło, ale też nie jest to przegięcie w drugą stronę.

W sumie opis, który tutaj kilka dni temu był z zagranicznej strony dość dobrze obrazuje to co sam słyszę obecnie.

 

BTW ekranik względem tego z X3 II to niebo a ziemia na korzyść oczywiście nowego X5, widoczność w słońcu bdb (robiłem testy na dworze).

Obraz tez jest całkiem ostry (nie ma pikselozy) w X3 II wyglądało to gorzej.

 

To co mnie cieszy to, że względem X3 II przyciski pracują lepiej, czuć coś pod palcem.

Generalnie za cenę z przedsprzedaży było w ciul warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje z wczoraj kolege @ retter'a : ...Po odsłuchu powiem że x5-2 ma lekko więcej góry i mniej wyższego dołu. Dźwięk klarowniejszy i lekko chudszy "zimniejszy" w pasmie miedzy basem a średnicą...

 

Nie daje to kompletnego rozeznania tylko w czesci brzmienia ale jednak wniosek ze cos jest chudsze i zimniejsze.

Ja akurat nie jestem zwolennikiem gory.Wiec jak jest wiecej to niekoniecznie mnie to cieszy.

Ja bym "dolozyl" do szczegolowego i rozdzielczego i troche bezemocjonalnego charakteru wypelnienia i gestosci i bylo by (dla mnie) idealnie.

 

Widzac na foto II generacja ma mniej fajny wyglad.Dla mnie wyswietlacz to mniej istotna sprawa gdyz filmow na nim nie bede/bylbym ogladal a jakosc wyswietlacza byla ok w ver I.Gorzej bylo z samym menu troche malo lotnym i ergonomicznym.Niby X5 to nie jest drogi grajek ale trzeba bylo troche poswiecic czasu aby znalesc utwor ktory chce posluchac.Menu moze zmienili ale przyciski prawie tak samo rozstawione wiec tu roznica albo jest ( dzieki menu nowszemu) bo po ukladzie samych przyciskow rewolucji ja nie widze.

To ze ver I byla ciut wieksza tez nie ma znaczenia bo roznica i tak duza nie jest.

 

Istotne jest dzwiek, sprawnosc obslugi i dlugosc korzystania z baterii ;)

 

Z opinii w tym linku:

http://soundnews.ro/2015/06/21/fiio-x5-ii-new-generation/

widze ze choc wielu i tu tez pisze ze roznice nie sa duze ale widac ze sa i sa znaczace.

W nowej wersji dzwiek zywszy, wiecej basu i srednicy.Dzwiek o wiekszej przestrzeni i bardziej wielowymiarowy.

 

Jesli dzwiek ma wiecej "warstw" to juz jest na plus gdyz w X51gen dla mnie dzwiek byl oszczedny malowymiarowy o ze tak nazwe "jednej przetrzennosci" nie majacy warstw.

Jesli jest "grubszy" dzwiek to istotna i znaczaca zmiana.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje jako DAC? Chciałbym zrezygnować z iFi iDSD w polstacjonarnym zestawie z dodatkowym wzmacniaczem (ZENek Uno) i HD600.

DSD po USB nie działa, poza tym działa świetnie.

 

Dodając, największa , poza brzmieniem, zmiana na + to ekran, który ma po prostu wszystkie parametry lepsze. Klasa i tyle.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się sprawuje jako DAC? Chciałbym zrezygnować z iFi iDSD w polstacjonarnym zestawie z dodatkowym wzmacniaczem (ZENek Uno) i HD600.

DSD po USB nie działa, poza tym działa świetnie.

 

Dodając, największa , poza brzmieniem, zmiana na + to ekran, który ma po prostu wszystkie parametry lepsze. Klasa i tyle.

 

Fatso, kiedy recka? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Art-S dla ciebie to x5-1 + amp z bas bostem typu e18 ? c5 jds i wtedy nawet hd580 zagrają znacznie znacznie przyjemniej a detali będzie masa. Mówiłem ci to dawno ale ty swoje ... załatw sobie zestaw taki choćby na odsłuch a sam się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się sprawuje jako DAC? Chciałbym zrezygnować z iFi iDSD w polstacjonarnym zestawie z dodatkowym wzmacniaczem (ZENek Uno) i HD600.

DSD po USB nie działa, poza tym działa świetnie.

 

Dodając, największa , poza brzmieniem, zmiana na + to ekran, który ma po prostu wszystkie parametry lepsze. Klasa i tyle.

DSD po USB działa w X5 II bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności