Skocz do zawartości

Fiio X5 II


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja kupiłem zestaw x5 2nd z Soundmagic hp150 z mp3store na allegro. Za kupienie zestawu oszczędzasz 200zł.

Konsultowałem jak się ma hp150 do x5 ll i się dowiedziałem,że bardzo dobrze. A poza tym to że hp150 bije na głowę wszystkie słuchawki do 1000zł

 

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem zestaw x5 2nd z Soundmagic hp150 z mp3store na allegro. Za kupienie zestawu oszczędzasz 200zł.

Konsultowałem jak się ma hp150 do x5 ll i się dowiedziałem,że bardzo dobrze. A poza tym to że hp150 bije na głowę wszystkie słuchawki do 1000zł

 

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Wystarczy podpiąć nawet takie dt 990 pro do fiio, to hp150 zamiecie pod dywan, lub z zamkniętych AKG k545. Hp150 są dobre, trochę lepsze od hp100, ale bez przesady, że bije wszystkie słuchawki do 1k zł. W rublach to może tak. :)

Edytowane przez fafanculen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayerdynamic DT 990 Pro

 

 

Czy ktoś ma problem z kółkiem na tym sofcie beta 1,3?

 

Jesteś nowy na forum i jeszcze nie wyrobiłeś sobie własnego gustu jak chodzi o słuchawki. To co dla jednej osoby jest gorsze dla innej jest lepsze.

HP150 to są dobre słuchawki i są ciekawą propozycją do tysiąca złotych jak chodzi o słuchawki zamknięte, ale jeżeli bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe konstrukcje to bez problemu możemy znaleźć lepiej grające słuchawki.

Pamietaj jednak, że to co dla mnie jest lepsze nie musisz być lepsze dla Ciebie.

Jedyne na czym możesz opierać swoje zdanie to tylko Twoje własne odsłuchy, no chyba, że posłuchasz paru par co dany recenzent i przez pryzmat swoich wrażeń będziesz patrzył na to co on piszę. Wtedy będziesz miał jakiś obraz konkretnego modelu.

 

Dla mnie takie DT990 Pro są zdecydowanie za ostre jak chodzi o górne rejestry.

Preferuje AKG Q701 nawet wprost z Fiio x5 II. Tylko problem jest taki, że jeżeli masz słuchawki o ostrych wysokich tonach to musisz bardzo dbać o jakość nagrań, bo pliki stratne tracą kontrolę i nie da się ich słuchać bez krwawienia uszu :)

 

Sądzę, że do Twojego gatunku HP150 to jest dobry wybór. Jeżeli bardzo chcesz coś kupić to do słuchania w cichym otoczeniu możesz pomyśleć o słuchawkach otwartych.

 

Ale jeżeli nie masz takich warunków to daj sobie spokój.

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wfmsiekierka, jak będziesz miał możliwość to wpadnij do jakiegoś sklepu audio i potestuj sobie słuchawki na X5tce. Gust każdy ma inny, czasami trafia się podobny. Każdy coś tam poleca. Ja napisałem swoje subiektywne typy tylko odnośnie modelu X5. Zależy jaką szkołę grania lubisz, niektórzy lubią płasko, naturalnie, V, U, średnicowe, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam dwa pytanka do posiadaczy:

- czy jest opcja zmiany balansu głośności L/R? ze specyfikacji wynika mi, że tak, ale wolę się upewnić

- czy on faktycznie obsługuje tylko 2x128GB, czy większe karty też działają? bo 256GB to mało trochę...

 

Z góry dzięki za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zmiana balansu.

Jak chodzi o karty to nie wiem, bo sam ograniczam się do 64Gb. Z tego co kojarzę istniała funkcja OTG, więc jest duża szansa, że obsłuży więcej niż 256Gb.

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wyłączyli. A ja się zastanawiam nad zakupem i mnie owe (przypuszczalne) ograniczenie pojemności kart odpycha :(. Niby na forum Fiio twierdzi w kilku miejscach, że jak się pojawiają wyższe pojemności, to wydają nowy firmware i obsługa jest, ale tu z kolei sugerują, że 2.0 będzie ostatnim firmware dla X5ii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak mieściłem i żonglowałem przez kilka lat na kilku różnych iriverach, więc teraz chciałbym przestać i mieć wszystko stale przy sobie. Może już skończmy offtop? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dapa z 2gb jaki i 200gb, jaki problem widzicie?? Każdy jest do czego innego ... większość słucha z PC ja tego nie lubię wole się odłączyć i słuchać z DAPa. A ograniczenie do 100gb to tak trochę mało na dzisiejsze gęste formaty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile z tego słuchasz? Moja cała kolekcja z pc jest też na xduoo - 140GB. Nawet nie śmiem zgadywać ile to albumów. W jakości CD to dla mnie optymalne flaczki, bo 24 bit itp to słyszę albo i nie słyszę na X1s. A ponad niego.nie zamierzam już inwestować :)

X5 za to mnie kusi ergonomią - o ile brzmieniowo minimalnie wygrywa z xduoo, to ergonomią go kładzie na łopatki. I wybaczyłbym mu nawet "marne" 128GB. Chociaż jak wiemy, wciąga więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś jeszcze problemy z kółkiem?

Od początku mi przeskakuje, gdy przewijam listę np. na dół, to przeskakuje mi do góry i odwrotnie.

Robi się to irytujące.

Jest tak również na najnowszym firmware 2.1.

Chyba, że u Was jest dobrze, to w takim razie moje kółko do wymiany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze problemy z kółkiem?

Od początku mi przeskakuje, gdy przewijam listę np. na dół, to przeskakuje mi do góry i odwrotnie.

Robi się to irytujące.

Jest tak również na najnowszym firmware 2.1.

Chyba, że u Was jest dobrze, to w takim razie moje kółko do wymiany :(

No u mnie bez problemu. Soft też 2.1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli trzeba będzie odesłać do naprawy.

Szkoda, że nie chodzi to kółeczko tak jak w poprzedniej generacji. Tam chodziło bardzo płynnie, bez jakichkolwiek zacięć, a tu nie mogę przewinąć listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności