Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

"Zastosowanie miedzianej obudowy nie jest nowością w wypadku urządzeń o czysto audiofilskim przeznaczeniu. Najlepszym przykładem wydają się być w tym względzie wzmacniacze legendarnego japońskiego Kondo Audio Note, których podzespoły są montowane na grubych miedzianych podstawach, dzięki czemu dźwięk tych bardzo zaawansowanych konstrukcji zyskuje na naturalności, zwłaszcza w niższych i średnich częściach pasma. Podobne rozwiązanie w aplikacji mobilnej wykorzystało także niedawno Sony w swoim flagowym odtwarzaczu ZX2, w którym zastosowano wewnętrzny stelaż montażowy wykonany z pozłacanej miedzi."

 

W opisie na HPhil (prasowym czy nie) próbuje się właśnie sugerować związek obudowy z miedzi z SQ. Za pomoca analogii do wzmacniaczy HiEnd i Sony ZX-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać o konstrukcji zx2 dla samego zrozumienia wyższości miedzi nad resztą. Rama tak, obudowa nie bo źle ekranuje dla tych co się nie chce szukać.

 

Sent from my PRO 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z powyższego wynika, że mogą być stwierdzone zależności ramy, obudowy i brzmienia. Zatem przyjmuję, że są słyszalne różnice w A&K 380. Osobiście mi się podoba Cooper, a zwłaszcza waga tej miedzianej sztaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary urządzeń są identyczne także ..

THD+N 0.0008%/ 0.0007%(1kHz)
IMD 0.0007% 800Hz 10kHz(4:1) / 0.0006% 800Hz 10kHz(4:1)

 

dokładność pomiarów raczej spora

 

waga dużo większa, kolor inny także mając go w ręku i oglądając musi grać inaczej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z ciekawości i bez przekąsu - czy mi się wydaje, że jakoś często wychodzą aktualizacje firmware? Dlaczego? A może to normalne w przypadku sprzętów portable, a ja zwyczajnie wypadłem z obiegu.

 

Swoją drogą, to nie wiem, czy pisałem, ale bardzo ładne są te urządzenia. Choć niektóre to i dziwne, i ładne zarazem. Taki AK380 to wygląda, jakby chciał wyjść z siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości i bez przekąsu - czy mi się wydaje, że jakoś często wychodzą aktualizacje firmware? Dlaczego? A może to normalne w przypadku sprzętów portable, a ja zwyczajnie wypadłem z obiegu.

 

Swoją drogą, to nie wiem, czy pisałem, ale bardzo ładne są te urządzenia. Choć niektóre to i dziwne, i ładne zarazem. Taki AK380 to wygląda, jakby chciał wyjść z siebie :D

Normalne. Zawsze znajdzie się coś do poprawienia, jakaś funkcja do dodania, czcionka do zmiany itd. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ciekawości i bez przekąsu - czy mi się wydaje, że jakoś często wychodzą aktualizacje firmware? Dlaczego? A może to normalne w przypadku sprzętów portable, a ja zwyczajnie wypadłem z obiegu.

 

Swoją drogą, to nie wiem, czy pisałem, ale bardzo ładne są te urządzenia. Choć niektóre to i dziwne, i ładne zarazem. Taki AK380 to wygląda, jakby chciał wyjść z siebie :D

Normalne. Zawsze znajdzie się coś do poprawienia, jakaś funkcja do dodania, czcionka do zmiany itd. ;)

 

Szkoda tylko, że przeciętny użytkownik (jak np. ja) nie zawsze zauważy tego rodzaju różnicy (nazwę to "pierdnięcia ciszy" ;))...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tidal nie ?

Tidala brak. Bez przerwy ktoś się pyta Alex-a An na FB o Tidala, ale nie sądzę, żeby się z tym udało.

 

Dziś wyszła kolejna aktualizacja do AK3xx - 1.31, stabilizująca pracę AK Recordera. Rozpędzają się Chłopaki... ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Moov ?

 

Alex nie dał sobie rady z odczytem CUE (pisałem o tym do niego) toz Tidalem tym bardziek

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Po długich poszukiwaniach, w końcu natrafiłem na prawdziwe cudo. Chyba najlepsze słuchawki jakie do tej pory słyszałem.

Focal Utopia -bo o nich piszę. W Polsce niestety jeszcze za bardzo nie można kupić.

 

Z AK380 zgrywają się niesamowicie.

Takiego dźwięku ciężko gdzieś indziej szukać. Nawet ze starym Ak100 jest pięknie i jeszcze zostaje dużo mocy. Tak , te Focale są bardzo łatwe do napędzenia.

 

Sprawdzałem również z Questyle QP1R - rewelacja.

 

Jednak najlepiej z AK380. Miodzio. Jak zacząłem słuchać to słuchałem wszystkiego po kolei, wszystko brzmiało jakby na nowo. Można się zakochać od pierwszej chwili. Niesamowita naturalność i dobrze wyprowadzone oraz słyszalne obydwa skrajne pasma.

B. Dobra dynamika. Nie zauważyłem aby te słuchawki dodawały coś od siebie, po prostu grają jak trzeba.

 

Jestem ciekaw jaka różnica pomiędzy Utopia a Elear, bo wygląd ten sam a cena 4 razy niższa. Wykonanie obłędne. Wygodne. Konkretny kabelek, ale mogliby dać dwa w komplecie (jeden krótszy), bo standardowo jest 3metrowy.

 

Ja już czekam żeby je kupić jak tylko się pojawią, ale dla tych z mniejszym budżetem radzę się przyjrzeć FOCAL ELEAR - może nie być dużo gorzej, a cena już bardziej przystępna. Może MP3Store zrobi też jakąś fajną ofertę bo widzę teraz jest nawet na Focala jakieś promo.

 

W tej chwili FOCAL UTOPIA to dla mnie numer jeden, szczególnie świetnie spisują się z AK380, ale podejrzewam, że na wszystkim potrafią zronić wrażenie.

 

Nie omieszkałem zrobić też prónby porównawczej z Astell7kern T8ie MKII - mój jakby nie było faworyt - a druga wersja jest dużo lepsza od pierwszej, no i z AK380 chodzi rewelacyjnie.

 

Powiem tak, FOCALE potrafią zagrać jak słuchawki dokanałowe. Bardzo dużo się słyszy i wyraźnie.Jest bas, jest góra , jest środek. Scena - nie wiem co powiedzieć. No taka jak powinna być.

Wogóle cieżko się do czegokolwiek przyczepić w tych słuchawkach.

 

No , ale oczywiście nie są w stanie zagrać jak T8ie , co jest oczywiste no bo raczej ciężko osiągnąć takie efekty w przypadku słuchawek nausznych. A T8ie drugiej generacji pomimo wysokiej ceny są znakomite. No i na dodatek lekkie i małe. Jeśli ktoś nie słuchał i jeszcze naczytał się krytycznych uwag o pierwszej generacji, która też została poprawiona, to trzeba koniecznie pójść do sklepu i posłuchać.

 

Wrzucam kilka fotek poniżej:

 

IMG_5451.JPG

IMG_5457.JPG

IMG_5464.JPG

IMG_5471.JPG

IMG_5465.JPG

IMG_5456.JPG

IMG_5458.JPG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności