Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

C4 świetny dla Senków jako źródło. Gdyby trochę nad nim popracowali...

Chyba tylko z CA Harmony 8 lepiej miałem z F886. A tak to każde słuchawki mi sie z niego podobają. No i JohnyS wolał Spiral Earsów tez F886 słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem okazje sluchac tego cuda zwacego sie ak380.

I powiem ze na tle dx90 to ja wole dx90 na RB.

AK380 idzie w strone srednicowego brzmienia (podobnie jak AK JR). Uszczuplony bas, wypchnieta srednica, zwlaszcza jej gorne zakresy i troszke gora dla mnie wskazuje na to ze probuja odmulic swoje cudowne sluchawki AKR ktore wlasnie takiego grania potrzebuja aby jakios zabrzmiec.

Co ciekawe pomimo odchudzonego olu wcale nie jest on lepiej kontrolowany. Nie schodzi dodatkowo tak nisko jak dx90. Czasem mialem wrazenie nieco wiekszej dynamiki. Ale na pewno nie bylo to nic jednoznacznie wskazujacego na WOW.

Scena troche wezsza, ale z racji wypchacnia wokalu i odchudzenia instrumentow wydaje sie bardziej roznicujaca glebie.

 

Dodatkowo zawieszal mi sie 2 razy na godzine. O ile interfejs fajny to straaasznie wolny. Wlacza tez sie dlugo. Oby to poprawili softem bo jest slabo, a w tej cenie to tragedia posejdona.

 

To tyle... AK240 zrobil na mnie swego czasu lepsze wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem okazje sluchac tego cuda zwacego sie ak380.

I powiem ze na tle dx90 to ja wole dx90 na RB.

AK380 idzie w strone srednicowego brzmienia (podobnie jak AK JR). Uszczuplony bas, wypchnieta srednica, zwlaszcza jej gorne zakresy i troszke gora dla mnie wskazuje na to ze probuja odmulic swoje cudowne sluchawki AKR ktore wlasnie takiego grania potrzebuja aby jakios zabrzmiec.

Co ciekawe pomimo odchudzonego olu wcale nie jest on lepiej kontrolowany. Nie schodzi dodatkowo tak nisko jak dx90. Czasem mialem wrazenie nieco wiekszej dynamiki. Ale na pewno nie bylo to nic jednoznacznie wskazujacego na WOW.

Scena troche wezsza, ale z racji wypchacnia wokalu i odchudzenia instrumentow wydaje sie bardziej roznicujaca glebie.

 

Dodatkowo zawieszal mi sie 2 razy na godzine. O ile interfejs fajny to straaasznie wolny. Wlacza tez sie dlugo. Oby to poprawili softem bo jest slabo, a w tej cenie to tragedia posejdona.

 

To tyle... AK240 zrobil na mnie swego czasu lepsze wrazenie.

 

Interesujące spostrzeżenia.

Na jakich słuchawkach słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkan - ak360 wprawdzie nie. Ale ak240 sluchalem z roksanami laylami i angiami... Juz nie pamietam ktore ale tylko jedne byly fajne. Roksany i te drugie nie dosc ze uznalem za nie fajne to jeszcze slabe zwlaszcza te drugi. Kiedys pisalem ktore, juz nie pamietam. Wiec kupe ze sluchawek potrafie rozpoznac :)

 

CA ei.3 natomiast uwazam za bardzo dobre sluchawki. Wiec nie... To kalach okazal sie taki se, a na swoja cene slaby. Jak mowie wyszlo ze jest strojony pod niezbyt dopracowane sluchawki AKR... Takie moje zdanie. Poza tym gra fajnie... Ale do mnie bardiej ak240 przemowil a na dzisiejszym pojedynku stawiam ak360 rowno jakosciowo z dx90 a po prostu kwestia synergii pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ta pewność ? Jak na razie nie wiemy jak oceniać CA Ei.3 .... Biorąc przykład z programu telwizyjnego - "Jak Oni śpiewają ? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej negatywnej opinii o nich, część opisów jest od bardzo doświadczonych ludzi, a i Piotr nie zwykł wypuszczać lipnych słuchawek. Tak więc można zakładać, że to solidny kawał dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad pewnosc ze je caly czas oslu****e. Mam je krotko i konkretnie nie napisze jescze "recenzji" ale e jest to dobre granie juz zdazylem zauwazyc.

 

Poza tym porownywalem ak360 w testach AB z dx90 i w kombo z e12a. Wiec slychac co oferuje kazde z tych zrodel wzgledem siebie. Jakby kalach gral wieksza scena to by nie zagral mi nagle najmniejsza... Itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem okazje sluchac tego cuda zwacego sie ak380.

I powiem ze na tle dx90 to ja wole dx90 na RB.

AK380 idzie w strone srednicowego brzmienia (podobnie jak AK JR). Uszczuplony bas, wypchnieta srednica, zwlaszcza jej gorne zakresy i troszke gora dla mnie wskazuje na to ze probuja odmulic swoje cudowne sluchawki AKR ktore wlasnie takiego grania potrzebuja aby jakios zabrzmiec.

Co ciekawe pomimo odchudzonego olu wcale nie jest on lepiej kontrolowany. Nie schodzi dodatkowo tak nisko jak dx90. Czasem mialem wrazenie nieco wiekszej dynamiki. Ale na pewno nie bylo to nic jednoznacznie wskazujacego na WOW.

Scena troche wezsza, ale z racji wypchacnia wokalu i odchudzenia instrumentow wydaje sie bardziej roznicujaca glebie.

 

Dodatkowo zawieszal mi sie 2 razy na godzine. O ile interfejs fajny to straaasznie wolny. Wlacza tez sie dlugo. Oby to poprawili softem bo jest slabo, a w tej cenie to tragedia posejdona.

 

To tyle... AK240 zrobil na mnie swego czasu lepsze wrazenie.

Sorry ale nie wierzę. To tak jakby napisać ze super bryki są be wolę swoje tico. Ak380 jest najlepszy można przyczepić się do brzmienia bo komus może podobać się inne, ale nie zmieni to faktu.

Stad pewnosc ze je caly czas oslu****e. Mam je krotko i konkretnie nie napisze jescze "recenzji" ale e jest to dobre granie juz zdazylem zauwazyc.

 

Poza tym porownywalem ak360 w testach AB z dx90 i w kombo z e12a. Wiec slychac co oferuje kazde z tych zrodel wzgledem siebie. Jakby kalach gral wieksza scena to by nie zagral mi nagle najmniejsza... Itp.

Nie rozumiem do Ak380 podłączyłeś Fiio? Po co to miało co pokazać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest najlepszy bo.. ?

- Gra najdłużej na jednym ładowaniu ?..Chyba nie..

- Ma najlepsze/najszybsze UI ?...Chyba nie...

- Ma coś czego nie mają inne grajki np: obudowę z tytanu i szafirowe szło na wyświetlaczu ?...Chyba tez nie....

 

Jedne co z całą pewnością można stwierdzić to, że jest najdroższy i pewnie najbezpieczniej się tego trzymać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Sorry, ale mamy zupełnie inne wyobrażenie o dźwięku.

AK380 (przynajmniej na AKR03 RoXanne) jest moim zdaniem znacznie fajniejszy od AK240. Bas (jego barwa, atak, podtrzymanie i wygaszenie), rytm, dynamika i namacalność wokali to, póki co, z tego co słyszałem, mistrzostwo świata (mówię naturalnie o konfiguracji AKR03 RoXanne plus AK380 plus pliki z karty pamięci Sandisk 128GB).

DX90 w swojej cenie jest naprawdę fajny. Sam miałem go kiedyś kupić, ale tego ostatecznie nie zrobiłem i nie żałuję.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności