Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A ja po ślubie to mam więcej sprzętu niż przed.

Brzuszek urósł? Mnie też. Taki syndrkm poślubny

A na poważnie - moja wie, że to nagroda za rzucenie palenia. Niestety już powoli przebąkuje żebym przestał się nagradzać :)

Za tego kałacha to bym chyba spał pod mostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Ja po ślubie jestem chudszy znacznie niż przed. Po prostu moja Żona uznaje moje hobby za ważne dla mnie. A nigdy nie paliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na specyfikację i cenę która w Polsce będzie pewnie ze 20 kPLN, to chyba nikt tego nie kupi w Polsce teraz, bo:

- zaraz wyjdzie wersja SS :) (no bo skoro obudowa SS jest taka super, to czemu teraz nie zastosować)

- 256 GB - liczyłem na co najmniej 512

- "okrojony" Android cały czas

- bateria znowu wystarczy na 5 godzin słuchania DSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I tak juz dawno padł ostatni bastion uczciwie wycenianego segmentu audio.. Za dobre granie przenosne bedzie za chwile trzeba zaplacic tyle co za kilkuletni samochod albo za stacjonarny hiendowy system. Ani troche sie nie jaram takimi premierami. Przypomina mi to wyscig zbrojen w segmencie hifi zakonczony w polowie lat 90tych kiedy to koncerny odkryly ze nie ma co stroic sprzetu skoro polowa klientow jest glucha jak pien i zaplaca za marke nawet jak do srodka napchaja platkow owsianych albo wrecz audio luftu. Ciekawe kiedy ta pompowana bańka wreszcie pęknie.

Edytowane przez HorvaTT
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak juz dawno padł ostatni bastion uczciwie wycenianego segmentu audio.. Za dobre granie przenosne bedzie za chwile trzeba zaplacic tyle co za kilkuletni samochod albo za stacjonarny hiendowy system. Ani troche sie nie jaram takimi premierami. Przypomina mi to wyscig zbrojen w segmencie hifi zakonczony w polowie lat 90tych kiedy to koncerny odkryly ze nie ma co stroic sprzetu skoro polowa klientow jest glucha jak pien i zaplaca za marke nawet jak do srodka napchaja platkow owsianych albo wrecz audio luftu. Ciekawe kiedy ta pompowana bańka wreszcie pęknie.

dlaczego ma pęknąć? co bogatych ubywa?

jest odwrotnie także ten segment będzie miał się tylko lepiej

i nie ważne ile kosztuje ważne jak gra nawet gdyby były to trociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, nie zwróciłem uwagi na stronę 4. (bo przez przypadek wyłączyłem powiadomienia o odpowiedziach) - dziękuję Wam Wszystkim za życzenia!

 

P.S. Szkoda Wojtku, że Cię nie było na ślubie. Spotkałbyś się z Mistrzem Jackiem P. ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dzieci dały mi czadu.

 

Wracając do AK380 - nie potrafię go określić/ocenić. Jest świetny, ale już AK120MK2 i AK240 takie były. W tej chwili u mnie ubogo w słuchawkach z wyżej pułki. To co mam teraz to poziom w ok 500/800 pln. W tym przedziale nic ponad to co pokazali poprzednicy nie zauważyłem, ale mam wrażenie, że on może więcej. Na razie wszystko zganiam na problemy z uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję zapoznać się z flagowcem Astell & Kerna - tajną bronią firmy - AK380 .

 

Mamy do czynienia z dość ciężką maszyną, choć moim zdaniem zgrabną - pasuje do ręki. Czy taki design jest lepszy czy gorszy od 120 II i 100 II - to już kwestia gustu. Wykonany dobrze, ma atrakcyjny ekran dotykowy (skojarzył mi się kolorystyką z AMOLED Samsunga). Slot na kartę, WE słuchawkowe, WY Liniowe. No cóż nie jest to taki sprzęt "techniczny" - z tym słowem kojarzy mi się iBasso DX100 (pozdrawiam Crysisa), który ma sporo WE i WY. Krawędzie obudowy choć niezbyt ostre, trochę "drapią" w rękę.

 

Muzyki słuchałem na moich prywatnych słuchawkach ATH MSR 7 oraz Beyerdynamic BD T70 (kabel SWS Audio Black od Fatso). Przyznam,że jestem trochę zaskoczony. W obu przypadkach, 380tka gra dość podobnie do posiadanego przeze mnie AK120. W przypadku Juniora czy AK100 II wyraźnie słyszałem różnice. Tutaj oczywiście mam więcej przestrzeni, swobody, trochę mniej "analogowego" grania (ale nie w stronę suchej cyfrowości), niemniej nie było to aż tak różne od poczciwego SuperKałacha. Który to wspólnie z kablem od Fatso w T70 zaskoczył mnie na plus - poprawiło się napędzanie BD T70. Dół stał się mocniejszy, góra lekko łagodniejsza. Nadal kręcić trzeba potencjometrem więcej niż przy MSR7, L2 czy Momentum ale tu mamy 250 omów i poważne domowe nauszniki. Byłem zdziwiony - Dobra robota Miłoszu !!!. Znaczy nie powinienem być zdziwiony bo Miłosz wie co robi.

 

Granie 380tki podobało mi się na moich słuchawkach. Przy okazji - tak drogi sprzęt nadal nie czyta plików CUE, czego nie możemy doprosić się od Astella (iRivera). Prawie już wychodząc, zahaczyłem o AK240. Oj, oj... ten trochę tańszy player też fajnie gra i na MSR7 wydał mi się nawet...lepszy ! Nie porównywałem łeb w łeb, więc to tylko takie wrażenie, ale dzielę się nim bo może coś jest na rzeczy.

 

W przypadku obu playerów miałem wrażenie, że są to maszyny, które "sobie dobrze radzą" i jak dla mnie nie grały kontrowersyjnie (jak Plenue P1, który po zastanowieniu był dla mnie zbyt ciepły i ciemniejszy). Oczywiście należałoby zbadać, czy 380tka dałaby radę AKG Q701, może również Oppo PM-3 (tu na pewno dałby rade, pytanie tylko jak by to brzmiało) , HE400i... i tak można by próbować i próbować.

20150727_110315.jpg

Kałach2.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję zapoznać się z flagowcem Astell & Kerna - tajną bronią firmy - AK380 .

 

Mamy do czynienia z dość ciężką maszyną, choć moim zdaniem zgrabną - pasuje do ręki. Czy taki design jest lepszy czy gorszy od 120 II i 100 II - to już kwestia gustu. Wykonany dobrze, ma atrakcyjny ekran dotykowy (skojarzył mi się kolorystyką z AMOLED Samsunga). Slot na kartę, WE słuchawkowe, WY Liniowe. No cóż nie jest to taki sprzęt "techniczny" - z tym słowem kojarzy mi się iBasso DX100 (pozdrawiam Crysisa), który ma sporo WE i WY. Krawędzie obudowy choć niezbyt ostre, trochę "drapią" w rękę.

 

Muzyki słuchałem na moich prywatnych słuchawkach ATH MSR 7 oraz Beyerdynamic BD T70 (kabel SWS Audio Black od Fatso). Przyznam,że jestem trochę zaskoczony. W obu przypadkach, 380tka gra dość podobnie do posiadanego przeze mnie AK120. W przypadku Juniora czy AK100 II wyraźnie słyszałem różnice. Tutaj oczywiście mam więcej przestrzeni, swobody, trochę mniej "analogowego" grania (ale nie w stronę suchej cyfrowości), niemniej nie było to aż tak różne od poczciwego SuperKałacha. Który to wspólnie z kablem od Fatso w T70 zaskoczył mnie na plus - poprawiło się napędzanie BD T70. Dół stał się mocniejszy, góra lekko łagodniejsza. Nadal kręcić trzeba potencjometrem więcej niż przy MSR7, L2 czy Momentum ale tu mamy 250 omów i poważne domowe nauszniki. Byłem zdziwiony - Dobra robota Miłoszu !!!. Znaczy nie powinienem być zdziwiony bo Miłosz wie co robi.

 

Granie 380tki podobało mi się na moich słuchawkach. Przy okazji - tak drogi sprzęt nadal nie czyta plików CUE, czego nie możemy doprosić się od Astella (iRivera). Prawie już wychodząc, zahaczyłem o AK240. Oj, oj... ten trochę tańszy player też fajnie gra i na MSR7 wydał mi się nawet...lepszy ! Nie porównywałem łeb w łeb, więc to tylko takie wrażenie, ale dzielę się nim bo może coś jest na rzeczy.

 

W przypadku obu playerów miałem wrażenie, że są to maszyny, które "sobie dobrze radzą" i jak dla mnie nie grały kontrowersyjnie (jak Plenue P1, który po zastanowieniu był dla mnie zbyt ciepły i ciemniejszy). Oczywiście należałoby zbadać, czy 380tka dałaby radę AKG Q701, może również Oppo PM-3 (tu na pewno dałby rade, pytanie tylko jak by to brzmiało) , HE400i... i tak można by próbować i próbować.

 

L.R.

Dzieki. Z tego wynika, ze szkoda tracic czasu na to ustrojstwo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baele-> Ostatnio miałem styczności z kablem głośnikowym X (za kwotę pięciocyfrową), który kosztuje 2,5 raza drożej, niż kabel Y (również za kwotę pięciocyfrową :) ) i o którym mógłbym napisać, że na pierwszy rzut ucha (X) jest praktycznie identyczny w charakterze brzmienia w stosunku do kabla Y i w ślepym teście bym przepadł.

A jednak po dłuższym odsłuchu i na lepiej nagranych płytach ewidentnie wychodzi, za co się płaci. Tak samo podejrzewam (w związku z tym, co powyżej napisał Lord Rayden - AK120 "dość podobny" do AK380), że jest z AK380 ;) Potrzeba czasu, żeby docenić to urządzenie. Ale na razie tak tylko gdybam... ;)

Pozdrawiam!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem profi testu tylko odsłuch na moich sluchawkach. Może 380 trzeba sparować z nausznikami czy dokami Astella?

 

Natomiast nie zamierzam go hejtować. Gra fajnie, kupić nie kupię bo kasy nie mam takiej.

Warto aby obadali go Maciux czu Fatso. Maciek odniósłby się może do testu 240tki , którą fajnie porównał ze 120 MK I.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności