Skocz do zawartości

Jaki DAC do połączenia komputera z wzmacniaczem (stereo)?


Szuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Poszukuję DACa (lub odpowiadającego użytecznością sprzętu), który pozwoli mi podłączyć komputer (wyjścia USB i Toslink) do wzmacniacz Onkyo Integra A-8015 (wejścia RCA), który gra z Kefami Q500.

 

Zastanawiałem się głównie nad Audiotrak Prodigy Cube oraz nad SMSL Sanskrit – taki właśnie mam budżet – 350 zł. Trochę obawiam się wewnętrznych kart z uwagi na opowieści o zakłóceniach...

 

W związku z tym mam pytanie do doświadczonych kolegów – co wybrać? ;)

 

Rozumiem, że Audiotracka trzeba będzie zmodyfikować koniecznie Opa1612 (przy okazji dziękuję wszystkim osobom udzielającym się w wątku o Audiotracku i opiniach o Opampach – świetna lektura.)... czy SMSL umożliwia także łatwe modyfikacje?

 

Słucham głównie jazzu z płyt winylowych i cd oraz w ramach odstresowania się Pogodno – chcę aktywnie skorzystać z Wimp Hifi.

Nie wiem jeszcze tylko, czy lepiej podpiąć DAC poprzez USB czy wyjście interfejsu S/PDIF (koncentryczne)?

Uprzejmie proszę o sugestie i wskazówki – co lepiej się nada (np jeśli jest jakiś 100zł tańczy DAC, który przeniesie audio do wzmacniacza tak samo albo lepiej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podstawową modyfikacją Sanskrit'a jest wymiana stockowego zasilacza na jakieś trafo. Opampy można wymienić, jednak jest pewne ograniczenie ze względu na specyfikę zasilania układu. Najlepiej zastosować wzmacniacze o analogicznych parametrach prądowych co fabryczne. Ja osobiście zamieniłem OPA 275 (x2) na OPA2111KP (x2), a JRC 5532DD na Muses 8820 (ten ma trochę wyższy prąd pracy ale nie ma na razie z tym problemów), jednak ja wykorzystuję SMSL do zasilania wzmaka do słuchawek. Nie wiem, jaką charakterystykę ma Twój zestaw.

W kwestii podłączenia to osobiście korzystam z USB i nie słyszę żadnych zakłóceń, ale jak możesz skorzystać ze S/PDiF to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedź. Czy mógłby kolega podzielić się jakimś wątkiem jak tego dokonać i jakie to są koszta? (Mam nadzieję, że nie mówimy o zakupie zasilacza Tomanek, bo to już spory dodatkowy koszt. ;) )

Czy na forum jest może ktoś kto miał przyjemność korzystać zarówno z Audiotracka Cube i SMSL i podzieli się poróbnaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ABASCO - link, jest dosyć duży, ale sprawuje się bez zarzutu (sam używam). Ma zgodną polaryzację, ale niestety trzeba mu wymienić wtyk na ten ze stockowego zasilacza (średnica wewnętrzna).

 

Zasilacz Tomanek - link, wpinany do gniazdka, więc bardziej poręczny. Tomanek to wyższa jakość, ale czy odczujesz różnicę w odsłuchu to nie wiem. Przy zamawianiu trzeba zwrócić uwagę na polaryzację (standardowo jest odwrócona względem standardowej). Zapewne wymagana będzie wymiana końcówki wtyku (jak powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo również stoję przed podobnym wyborem.

 

Obok Sanskrita zainteresował mnie również DAC SU1 oparty na AK4399

 

http://www.aliexpress.com/item/Finished-DAC-SU1-Pure-USB-XOMS-AK4399-DAC-USB-192K-24bit-Flagship-Decoder/32230249547.html

 

Są w podobnej kategorii cenowej. Tylko nie wiem czy nie będzie gryzł z telefonem oraz jak ze sterownikami.

 

Podłączałeś może do tego Sanskrita telefon po przez OTG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem. Zapewne nikt na forum nie testował tego jeszcze. Jak chcesz być pionierem to próbuj. Powiem tak, Sanskrit nie jest może wyrafinowany, to typowy "chińczyk" wymagający poprawy, ale najważniejsze jest już znany.

Na zdjęciach tego DAC'a nawet nie widać oznaczeń co to za kość. Szkoda ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności