Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

[~1000zł] Słuchawki i DAC


Yarpen

Pytanie

Dzień dobry,
Chce kupić słuchawki nauszne zamknięte oraz wzmacniacz, całość do około 1000zł.

Staż "słuchacza"
Obecnie używam wysłużonych Sennheiser HD 201 i w moim odczuciu były dobre. Basu co prawda mało ale środek i góra czyste. Wszystko podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej w PC. Porównanie miałem tylko ze słuchawkami CAL! (przed zmianą kabla) i jak dla mnie bas taki dudniacy, środek i góra wycięta i zbita. Nie jestem fanem basu łamiącego żebra.

Moje propozycje:
- Sennheiser HD 558
- Brainwavz HM5
- AKG K550

DAC:
- FiiO E10K Olympus 2
- FiiO E18 Kunlun (trochę drogawe ale opinie były pozytywne, naprawdę między tymi dwoma modelami jest taki skok jakościowy?)

Słuchawki na rower:
- Sennheiser OCX 686G SPORTS

Do czego będą używane:
- muzyka na telefonie (te sportowe), PC (nauszne)
- gry
- muzyka instrumentalna, wokal, syntezator

Trochę przekraczam budżet ale jeśli będize warto to jestem skłonny zapłacić więcej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Yarpen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli HD 201 były dla ciebie dobre to jesteś na wygranej pozycji bo praktycznie czego byś nie kupił do będzie lepsze od nich :). Takie K550 są od nich lepsze całe lata świetlne... Pisząc o DAC i słuchawkach rozumiem że chodzi ci tak naprawdę o kombo DAC + AMP i słuchawki? Urządzenia Fiio które podałeś to są właśnie kombo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do muzyki instrumentalnej k550 będą świetnym wyborem. W gry nie grałem na nich, ale to słuchawki z wielką scena, wiec nie powinieneś się zawieść. W dodatku łatwo je napędzic, co jest kolejnym plusem. Do tego dochodzi wygoda i fajne wykonanie. Nie jestem tylko pewien co do wokali. Dla mnie mogłyby być trochę lepsze. Mimo to, te słuchawki są takie, że ja się w nich zakochałem na początku. W przeciwieństwie do beyerdynamic, które z czasem do siebie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki serdeczne za porady. Czyli na tą chwilę mam K550 i otwarte SHP9500. O HD558 i Brainwavz HM5 nikt się nie wypowiedział więc na tę chwilę odpadają. W K550 boje sie tylko o to punktowe mocowanie muszli do pałąka. SHP9500 są otwarte czyli będą mień lepsze odwzorowanie przestrzenne ale z tego co znalazłem informacje na forum to jednak słychać je z zewnątrz. Tego się trochę boje bo wolę być odciety od rzeczywistości kiedy słucham lub gram. Skoro piszecie, że po przesiadce z HD201 i tak będę zadowolony to chyba nie ma sensu w moim wypadku aż tak zwracać uwagę na detale gry jeśli i tak będzie to przesiadką z hulajnogi na prom kosmiczny. Macie jeszcze jakieś typy (raczej) zamkniętych słuchawek?

@soulreaver właśnie o to mi chodziło. Podobno wewnętrzna karta dźwiękowa w PC jest narazona na szum elektryczny z innych podzespołów i lepiej mieć zewnętrzny wzmacniacz, prawda czy bujda? Może lepiej kupić jednak kartę dźwiękową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@soulreaver właśnie o to mi chodziło. Podobno wewnętrzna karta dźwiękowa w PC jest narazona na szum elektryczny z innych podzespołów i lepiej mieć zewnętrzny wzmacniacz, prawda czy bujda? Może lepiej kupić jednak kartę dźwiękową?

 

To prawda ale DACe na USB też są narażone na szumy zasilania jak również błędy transmisji. W tej cenie ja osobiście kupiłbym kartę wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja po kilku próbach na sobie i kolegach nie zdecydowałbym się już nigdy więcej na wewnętrzną kartę.

 

W otwartych inni słyszą co słuchasz, ty raczej nie słyszysz niczego poza muzyką/grą. Odwdzięczają się za to bardziej naturalnym dźwiękiem i zupełnie inną przestrzenią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz to mi mętlik zrobiliście :D Ok mimo pewnych obaw zdecyduje się na słuchawki otwarte - Internet podpowiada, że najlepiej się nadają do średnich i wysokich tonów. HD201 były zamknięte więc spróbujemy czegoś innego. Czy z otwartych coś oprócz SHP9500 jeszcze polecacie? Pytanie drugie z czego wynika taki skok cen tych słuchawek? Szukając informacji o nich na forum znalazłem jakiś temat z 2011 gdzie kosztowały ~300zł a obecnie prawie 2 krotnie więcej.

Co do "czegoś lepszego niż integra". Mamy remis jeden za wewnętrzna i jeden za zewnętrzną. Teoretycznie gdybym się zdecydował na FiiO E18 Kunlun czy lepiej wydać 600zł na karte wewnętrzną? Za przenośną opcją jest tez możliwość podpięcia urządzonka do laptopa, telefonu etc. Jakieś porady dla nowicjusza? Generalnie szukam czegoś docelowego, nie super audiofilskiego, ale ten E18 to by była górna granica cenowa za wzmacniacz.

//edit
Ok mała poprawka z Internetu wynika, że E18 jest kompatybliny tylko z pewnymi modelami telefonów. Więc telefon odpada zostaje PC i laptop. Czy AIM SC808 będzie rozsądniejszym wyborem?

Edytowane przez Yarpen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no taki AIM + HM5 i może być fajnie. potem może jakieś OPki dobrać, jak by było delikatnie za ostro czy za mało basu. ewentualnie zamiast HM5 możesz zwrócić uwagę na Beyery DT150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niech się Fex wypowie. Ale mnie się wydaje, że sl hd330 albo takstary ts671 z aimem fajnie by zagrały.

Co do shp9500 - 90% ludzi, którzy je mają na tym forum, sprowadziła je z niemiec za 300-350zł.

Generalnie dzięki takstarowi i superluxowi możesz się za psie pieniàdze osłuchać z naprawdę klasowym brzmieniem. Ja czasami wręcz wolę moje hd668b za 120zł od k551. Ba, wolałem je od dt880 i he400. Najlepiej by było posłuchać, bo różnica wcale nie jest tak spektakularna. Jak zacząłem się w to bawić pół roku temu, to byłem pewien, że zakończę na porządnym haremiku z hd800/k812/stax na szczycie. Po przesłuchaniu hifimanów z podobnej pólki cenowej i hd800(nie jestem pewien czy dobrze napędzonych przez audiogd) - stwoerdzam kategorycznie, że pułap q701 to absolutny maks, który wydam na moją ostatnią parę słuchafonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja natomiast polecam do SHP 9500 Meridiana Explorera- taki zestaw ( nowy)dorwałem za 950 zł, mimo ze jego wartość nominalna to blisko 2k pln. Bardzo fajnie się to zgrywa- na tyle, ze moje poszukiwania zestawu klasy open na ten czas dobiegły końca meridian rewelacyjnie współgra z Philipsami. Na koniec mała rada, mianowicie nie kojarz Philipsow z basowymi dać/ampami typu Fiio, ponieważ Philipsy dostają wtedy muła zwłaszcza na niższej średnicy

 

 

from portable gaschamber.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja HM5 cenię wyżej od K550.

Akg mają jak dla mnie dźwięk tak jakby "skompresowany".

HM5 nie dość, że brzmią jak dla mnie bardziej równo, to jeszcze mają coś z muzykalności.

Dodatkowo są wspaniałe wycenione i bogato wyposażone.

Je również napędzi byle grajek :)

Są za to mniej komfortowe od K550 i trzeba się z nimi napracować, żeby rozciągnąć pady - bo wyjęte z pudełka jednak zbyt mocno uciekają w głowę.

Ale to jest do poprawienia, dlatego całościowo HM5 oceniam wyżej od k550 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje k551 co prawda są modowane, ale ja mam na odwrót - uczucie kompresji mam w hm5, ale tylko w stosunku do k551. Co nie zmienia faktu, że mógłbym mieć jedne albo drugie bez żalu, że nie mam obu na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za tyle opini - jest co porównywać. Co do źródła to Audio In Motion SC808 jak na człowieka, który był zachwycony HD201 chyba będzie ok :) Co do słuchawek - 3 typy: MH5, K550 (K551) i SHP 9500. Co prawda jestem ciekawy tych otwartych ale cóż, opinie o HM5 trochę przyćmiły K550 więc chyba się zdecyduje na HM5. Pytanie do FeX'a jak ze środkiem i górą? Nie są ubite i stłamszone przez bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności