Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AIM SC808 - z czym to się je?


FeX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jestem na laptopie ale jeśli chodzi o moduł to CMI8888 używa snd-hda-codec-cmedia

 

EDIT: Prawdopodobnie można uruchomić też line out przez program hda-verb ale niestety coś u mnie nie bangla. Z tego co widzę w dmesg sterownik ustawia karcie na line-out jakieś zerowe wartości.

a nie hda-codec-intel ? Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie przeczytałem prawie cały wątek i te wszystkie pochwały, że zacząłem rozważać zmianę swojego Audinst HUD-MX1 na SC808. Jak myślicie będzie to upgrade czy raczej zamienił stryjek siekierkę na kijek? :) Głownie za SC808 przemawia do mnie możliwość żonglowania 3 opampami, w aktualnym DAC/AMP mam możliwość tylko wymiany jednego na filtrze.

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pewnie spojrzałeś na integrę.

Karta używa kodeka HDA ale to inne urządzenie. Czy tam odwrotnie

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

description: Intel HDA driver

index: Index value for Intel HD audio interface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma porównanie AIM SC808 do Audiotrak Prodigy 7.1?

Konkretnie chodzi mi o AUDIOTRAK PRODIGY 7.1 +MUSES 8920 w cenie 100$ więc podobnie jak AIM SC808.

Aktualnie posiadam Audiotrak Prodigy HD2, ale zmieniam platforma i nowa płyta główna nie będzie posiadała już slotu PCI, muszę kupić coś na PIC-E i jak na razie zastanawiam się nad tymi dwoma kartami.

Edytowane przez Mane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem opampy w AIM SC808.

 

Wyciągnąłem ekstraktorem standardowe opki i w to miejsce tj. w standardowe stoliki zamontowane na karcie włożyłem 2x LME49720NA/NOPB DIP 8 + 1x LM6172IN/NOPB DIP 8

Tak to wygląda - http://i.imgur.com/75RV9kK.jpg?1 - mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć czy tak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Evila zainstalowałem OPA301 na buforze słuchawkowym. Szczerze mówią najlepiej zainwestowana stówa jeśli chodzi o modyfikacje audio. Nawet stare AKG K141 (srebrne z opisem "4-600ohm") potrafią pokazać pazur i to, że potrafią wydobyć z siebie bas o który je nie podejrzewałem, a stateczne Sennki HD545 po włączeniu dodatkowo EQ w sterownikach walą takim basem (jednocześnie nie zagłuszając reszty), że nie potrzeba mi basowych słuchawek :D

 

Na ten moment w AIM siedzą: 2x OPA2227P => LM4562 => dyskretny OPA301

Moje wyczynowe EQ, którym kiedyś próbowałem pobudzić do życia Beyery DT990 600ohm (vintage): https://imgur.com/a/fNeyB

 

Jak ktoś jeszcze chce się nausznie przekonać, a nie chce zamawiać z ebay, to na allegro gość ma jeszcze dwie sztuki. Dostałem spakowane w oryginalną puszkę z siankiem, więc nie ma lipy. Należy jednak pamiętać, że to duży układ, więc trzeba mieć miejsce w obudowie, trzeba też zapomnieć o obudowie EMI karty (trzeba odkręcić blachę). Do tego w podstawkę na opamp trzeba zasadzić ze dwie podstawki precyzyjne DIP8, żeby podnieść gniazdo, bo układ się nie zmieści, albo zaopatrzyć się w ekstender.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd podbijam temat.

 

Czy ktoś się orientuje jak zachowa się taki OPA na buforze RCA, który standardowo jest w AIM niewymienny (ale wymienny jak się wlutuje stolik albo w Xonarze STX)? Jak wiadomo dla RCA dźwięk idzie przez bufory kanałowe i bufor RCA, a przy złączu słuchawkowym przez kanałowe, RCA i słuchawkowe. Myślałem zamienić LM4562 z RCA i OPA301 ze słuchawkowego miejscami, żeby RCA też miało benefity z tego opampa, ale czy to zagra? Czy kolejność dla słuchawkowego będzie miała znaczenie i czy na RCA odczuję poprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej. A mógłby ktoś podpowiedzieć jakie kostki wrzucic na tor RCA żeby dodać basu, zwłaszcza tego niższego? Ma być moc ale i kontrola :) trochę więcej detali też nie zaszkodzi, ale bez ostrej góry.

 

Podłączone to mam po NADa 3020e i dość egzotyczne angielskie kolumienki. Brakuje mi w sumie głównie zejścia.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A mógłby ktoś podpowiedzieć jakie kostki wrzucic na tor RCA żeby dodać basu, zwłaszcza tego niższego? Ma być moc ale i kontrola :) trochę więcej detali też nie zaszkodzi, ale bez ostrej góry.

 

Podłączone to mam po NADa 3020e i dość egzotyczne angielskie kolumienki. Brakuje mi w sumie głównie zejścia.

 

Cześć,

 

W SC808 używam tylko wyjść RCA, dlatego dla zwiększenia możliwości bawienia się opkami mam wlutowany stolik na bufor RCA. W sumie mam układ podobny do Twojego - końcówkę mocy NAD 272 (jako preamp kiepski muzycznie wzmacniacz kina domowego Sony) i "angielskie" kolumny B&W684. Najwyraźniej różnimy się preferencjami jeżeli chodzi o barwę dźwięku - nie lubię zbyt "dużego" basu. Poszukując swojego ideału (w miarę równe granie z detaliczną górą, lekko ocieploną i dociążoną średnicą, ale nieprzesadzonym dołem) przetestowałem jakieś dziesięć różnych opków w około dwudziestu konfiguracjach.

 

Co do basu - zdecydowanie najładniejsze, najbardziej rozdzielcze, z najlepiej wyróżnialnymi detalami było połączenie Muses8820 na buforze RCA i 2xMuses01 jako kanałowe. Góra też dość szczegółowa, średnica nieco wycofana (za sprawą Muses8820, który gra V-ką). Zestaw grał bardzo fajnie, efektownie i przez chwilę u mnie gościł (mimo, że to nie moja stylistyka), ale że ilościowo tego basu było jak dla mnie zbyt dużo, a średnica była jak dla mnie zbyt schowana, to szukałem dalej.

 

Teraz gra u mnie Burson V4 na buforze RCA i dalej 2xMuses01 jako kanałowe - bas jest wciąż bardzo fajny, choć mniej efektowny niż z 8820, za to średnica jest w końcu bliższa, lekko ocieplona, detali w całym zakresie całkiem sporo. Jak dla mnie bas dalej nieco zbyt dociążony, będę szukał dalej.

 

Jak toś lubi ciepłe granie, to według mnie Muses01 są warte wypróbowania, choć trzeba uważać, z niektórymi opkami na buforze może zrobić się klucha. O sparowaniu z Muses8820 przeczytałem na innym forum i potwierdzam, że to bardzo fajne połączenie, choć nie w moim goście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź.

 

Granie jasne przerabiałem, miałem jakiś czas fazę na słuchawki monitorowe, jednak okazało się że najbardziej lubię ciepełko. Ale klucha odpada. Bas ma być mocny ale szybki.

 

Obawiam sie, że ostatecznie skończy sie na: "przetestowałem dziesięć różnych opków w dwudziestu konfiguracjach", ale zacznę od tych musesów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie. Mam 2 sprawy.

1. Moja SC808 po włączeniu komputera działa bez zarzutów, jednak po restercie ginie (z menedżera urządzeni i w ogóle). Muszę wyłączyć i włączyć komputer (czasami kilka razy) wtedy się pojawia.

2. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam programator i mogę zczytać wsad z pamięci i udostępnić. Chętnie też wrzucę jakiś inny (np. aktualizacje) który może naprawi mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności