Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AIM SC808 - z czym to się je?


FeX

Rekomendowane odpowiedzi

A ja przed chwilą podłączyłem sobie znowu shp 9500 pod AIMA i rzeczywiście fajnie ze sobą się zgrywają. Tylko ja mam AIMA stock.

 

Teraz się zastanawiam czy skorzystać z promocji mp3store i poznać beyery, czy może odkładać na x2. :blink:

A które beyery są w promocji? Jaki dźwięk lubisz? Jak dość jasno (mniej niż SHP9500) to niedługo (w sensie za miesiąc, bo pady muszę jeszcze zamówić) powinny się pojawić moje DIY w atrakcyjnej cenie (względem dźwięku jaki oferują)

 

No to ciekawe, bo ja większych zmian z ZENkiem, ale na DT990 600Ohm nie zauważyłem. Niestety zgubiłem jednego opka, którego otrzymałem z AIMem i nie mogę sprawdzić zmian na SHP9500.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Bo ZENek jest w miarę transparentny, co najwyżej mógł basu dodać dla 600 Ohm, przez wyższe napięcie zasilania. Poza tym DT990 to nie są trudne do napędzenia słuchawki - z dynamików to chyba AKG K/Q701 są najtrudniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... Veguś wrzucił newsa ;)

 

I żeby nie było - Piotrek w audio "siedzi", zna się na tym, dla mnie jest rzetelną osobą, czego nie powiedziałbym o innych muchomorkach zgwałconych ;)

 

A sama karta? Cóż, kolejny klon.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile było tych klonów?

 

 

Pisałem ogólnie.

 

Dla mnie to pierwszy klon AiM808 pojawiający się formalnie na rynku. Ale pewnie inne firmy niedługo pójdą w ślady Powercolora wydając swoje "produkty", sygnowane swoją nazwą ale de facto będące konstrukcją AiM, tyle, że z inną naklejką i w innym opakowaniu :)

 

Ale tak, jak napisał powyżej tybysh: dzięki temu ceny pewnie spadną. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sterowniki pod Win10 wyszly kilka miesiecy temu. Maja drobne bugi, ale dzialaja.

 

Karta nie posiada line-in. Na glownej karcie masz same wyjscia stereo (rca i duze sluchawkowe) i optyka, a na karcie corce masz wyjscia na dzwiek 7.1 i wejscie na mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, na stronach wielu sklepów jest informacja, że karta posiada line in po Jack 3,5mm. W takim razie muszę szukać dalej, jakieś propozycje? Dobre odtwarzanie stereo, co najmniej jedno wyjście cyfrowe i wejście liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosze o porade odnosnie dobrania opampow w celu zlapania najlepszej synergii z Grado RS2i i HD650. Karta poprawiona przez mikolaja, ale generalnie to nie gra, tylko redukuje drobne niedoskonalosci. Pod niewymiennym opampem jest juz stolik wiec nie ma ograniczen.

 

Lista opampow zamknieta, nie planuje dalszych zakupow, ale jest z czego wybierac. Obecny stan posiadania:

2 x lme49720

2 x lm4562na

4 x opa2227p

1 x opa2134pa

1 x muses8820d

2 x njm5532dd

2 x njm4556ad

3 x jrc4580d

 

Pierwotnego brzmienia juz nie pamietam, polecane 2xlme49720 + 2xlm4562 dalo zmiane, mikolaj proponowal 3x opa222p + lm4562, sluchalem jakis czas, ale mimo, ze dalo wiecej szczegolow, to przyciemnilo brzmienie, a teraz chwilowo mam 2x opa2227 => opa2134 => muses8820 i jest ciekawiej i daje wiecej mocy na wyjsciu.

 

Jakies propozycje do hd650 i rs2i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster - w pelni zdaje sobie z tego sprawe, ze to zupelni rozne szkoly grania, choc z drugiej strony to nie sa az tak oddalone. RS2i jak na szkole Grado sa dosyc ciemne, a HD650 sa z kolei jasniejsze niz typowe Sennki. Chcialbym dobrac optymalne konfiguracje pod jedne i drugie z tego co mam, zeby uslyszec na co je stac. Nie zapowiada sie, zeby w torze pojawil sie wzmak (dziecko), ew hybryda z podpisu.

 

Jeszcze jedna sprawa to, ze wiem, ze opampy to nie klocki lego i nie ma pelnej dowolnosci w ich obsadzaniu, dlatego prosilbym o rade, ktore z nich lepiej sprawdza sie jako bufory kanalow, a ktore jako stopien koncowy i wzmocnienie sluchawkowe. Slyszalem, ze z tych niepopularnych 5532 mimo szumow maja niesamowity stosunek jakosci do ceny, a 4556 maja niezle wzmocnienie pod katem wysokoohmowych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster - w pelni zdaje sobie z tego sprawe, ze to zupelni rozne szkoly grania, choc z drugiej strony to nie sa az tak oddalone. RS2i jak na szkole Grado sa dosyc ciemne, a HD650 sa z kolei jasniejsze niz typowe Sennki. Chcialbym dobrac optymalne konfiguracje pod jedne i drugie z tego co mam, zeby uslyszec na co je stac. Nie zapowiada sie, zeby w torze pojawil sie wzmak (dziecko), ew hybryda z podpisu.

 

Jeszcze jedna sprawa to, ze wiem, ze opampy to nie klocki lego i nie ma pelnej dowolnosci w ich obsadzaniu, dlatego prosilbym o rade, ktore z nich lepiej sprawdza sie jako bufory kanalow, a ktore jako stopien koncowy i wzmocnienie sluchawkowe. Slyszalem, ze z tych niepopularnych 5532 mimo szumow maja niesamowity stosunek jakosci do ceny, a 4556 maja niezle wzmocnienie pod katem wysokoohmowych sluchawek.

 

D650 jaśniejsze, niż typowe Senki? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie czuje jakiegos megabasu. Przy moich JVC brzmia jak bezbasie... :D

 

Dobra, ale nie czepiajac sie - jakies propozycje zeby wyciagnac z nich jak najwiecej? O ewentualnym kreceniu korektorem moge pomyslec pozniej jesli mi cos nie podpasuje w propozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie (a wlasciwie czepianie sie do mojego okreslenia i brak odpowiedzi). Zostaje potestowac samemu liczac, ze nic nie usmaze.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Windows 10:

 

20.11.15 na stronie producenta pojawiły się nowe sterowniki pod Win10:

http://www.aimpro21.com/support_download_soundcard.asp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności