Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AIM SC808 - z czym to się je?


FeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mając chwilę czasu szarpnąłem za pióro i co nieco nagryzmoliłem :)

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/05/05/aim-sc808-z-czym-to-sie-je/

 

Zapowiadam mały update na dniach, człowiek w gorącej wodzie kąpany musi sobie dać jednak więcej czasu :)

Edytowane przez FeX
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem na SC808 :) Pewnie upłynnię Nano iDSD i zainwestuję.

 

Dzięki za opis, szczególnie z AKG i HM5 - wiem teraz czego się spodziewać. U mnie jednak będzie robił raczej jako źródło pod Meier Corda Classic. Równy wzmak, więc pewnie odpadną Shure SRH1440, bo będzie za jasno. Z WM8741 słuchałem tylko Wolfa Projektu Nostromo, jak był podobnie zaaplikowany, to będzie cacy pod K551, Focale, K612.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje wczoraj posłuchać u Janusza posłuchać na AIMie paru słuchawek.

 

Dodam tylko, że na AIMie zestaw opków, który miał zadziałać na DT990/600Ohm czyli 2x LME49720NA + LM6172IN. Mam wrażenie, że ten zestaw opków działa, oj działa! DT990/600 zmieniły nieco swój charakter na tym zestawie, ale te słuchawki same w sobie nie wpisują się w moje upodobania, więc myślałem, że tam naprawdę powyższa "trójca" nie robi wielkiego zamieszania. A jednak!

 

Na pierwszy ogień poszły X2. Tutaj niestety przyszła chwila, której się nie spodziewałem. Duży zawód. Nie brzmi to synergicznie, a X2 dostają sporego muła na basie. Zawiodłem się nieco i nie specjalnie chciało mi się dalej tego słuchać, bo wyraźnie było coś nie tak w tym połączeniu. Z jednej strony zaoszczędzone 1000zł, a z drugiej no cóż...

 

Potem pomyślałem, że skoro X2, które same w sobie posiadają sporo fajnego i bogatego basu mulą to może SHP9500 zagrają dobrze. Zgadnijcie co było dalej :)

 

SHP9500 zostały bardzo przyjemnie dociążone na dole, uzupełnił się przekaz basu. Reszta bardzo przyjemna i czysta. Wiadomo, że z SHP9500 ciężko wydobyć bas, ale AIMowi się to udało. Nie jest to jakiś porażający bas, bo tego raczej nie da się uzyskać z tych słuchawek bez modyfikacji samej konstrukcji. W każdym razie to jest bardzo przyjemne połączenie i takie otwarte już mógłbym mieć :) Bas jest bogatszy niż w HM5, który głównie bazuje na kickbasie, a w SHP9500 mamy też jego dolne rejestry.

 

Wszystko powyższe występuje na wspomnianej trójcy 2x LME49720NA + LM6172IN wiec mam wrażenie, że wystarczy pobawić się opkami, aby dopasować każde słuchawki :) Karta była ustawiana pod zbyt jasne dla mnie DT990/600 co daje o sobie znać na X2 oraz SHP9500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do X2, jakoś bez życia połączenie - u mnie na standardowych opkach. W ogóle spodziewałem się, że to z dziurki AIM będzie lepszy, a jednak jako DAC jest poziom wyżej. W sumie się cieszę, bo u mnie raczej tak będzie służył.

 

Chudsze słuchawki otwarte fajnie dociąża z dziurki, Shure SRH1440 reagują podobnie jak SHP9500.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM ma chyba bardzo mocno gain podbity. Jak wytłumaczyć, że na X2 wystarczy 15-20% głośności na AIMie, żeby było już naprawdę głośno? Janusz może sam się wypowie, ale nie zrobił na niego wrażenia, głównie przez X2 z którym to nie grało. W każdym razie za jakiś czas mam dostać od Janusza X2 na jakieś dłuższe testy, ale połączone z wymianą opków. Moim głównym celem było sprawdzenie, jak grają X2, bo były na mojej liście :) Na razie odkładam jakiekolwiek zakupy, bo SHP9500, które obecnie mam dzięki Januszowi spełniają się w roli otwartych na AIMie.

 

W każdym razie, mój wcześniejszy duet ATH jest pewniakiem do AIMa i w razie czego wiem, co się sprawdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy AIMA z O2 i C&CBH2 i prosto z dziurki. Efekt z X2 był podobny na wszystkich. To raczej wina opków,

Najlepiej to faktycznie grało z SHP. Ale mocy ten AIM miał niesamowicie dużo, takie było moje wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FeX konfigurował chyba AIMa, opkami pod DT990 600 ohm, penie chciał zniwelować tą ostra górę.

I te zmiany na innych słuchawkach nie poszły w dobrą stronę, prócz SHP, które potrafią przyjąć sporo mocy.

Z nimi było naprawdę przyjemnie.

 

Ty Maciux masz standardowe opki w AIMie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się podobało/nie podobało połaczenie z K551? Bo jak dla mnie jest całkiem ok, początkowo miałem mieszane uczucia co AIMA względem przesiadki z Xonara DX. Chyba od pewnego poziomu mój słuch nie jest na tyle dobry, żeby wyłapać różnice, muszą być diametralne :P . Ale im dłużej porównuje, jest coraz lepiej na korzyść AIMA. Ale mocy tak karta ma w stosunku do mojego zwykłego DX, z k551 to na 25 jest już wystarczająco głośno. Muszę przesłuchać z shp9500, bo wydawało mi się że z DX się lepiej zgrywają. Natomiast evilkillaruna miał racje co CAL!, te naprawdę zyskują, nawet ja to słyszę. Także pewnie z Sennkami by też mogło być nieźle, ale dla mnie za drogie.

 

A tak przy okazji to czy za kwotę zakupu nowego AIMA czyli 399zł, można znaleźć jakąś alternatywę ale zewnętrzną, że się tak wyrażę.

 

A jak K612Pro, one się mocno różnią od K551?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że nie sprawdziliśmy :-) nie chce wyciągać złych wniosków, bo AIM standardowo jest z natury neutralny/jasny więc to dociążenie jest kwestia opkow. Można sporo zmienić jego brzmienie, więc to tylko kwestia ich odpowiedniej kombinacji.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

K612Pro są szybkie na basie, który jest krótki ale z impaktem. Jasne granie, równe, jeżdżę od K551.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że nie sprawdziliśmy :-) nie chce wyciągać złych wniosków, bo AIM standardowo jest z natury neutralny/jasny więc to dociążenie jest kwestia opkow. Można sporo zmienić jego brzmienie, więc to tylko kwestia ich odpowiedniej kombinacji.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Kurd* balans, co wam szkodziło? :P Zawsze miałbym jakieś odniesienie mimo innych wnętrzności.

 

P.S. Gdzie się kupuje te Opki?

P.S. O co chodzi z tym GAIN-em, nie bić proszę :P . Ja od zawsze z wewnętrznym kartami więc się nie znam. Może być jakiś link do objaśnienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się podobało/nie podobało połaczenie z K551? Bo jak dla mnie jest całkiem ok, początkowo miałem mieszane uczucia co AIMA względem przesiadki z Xonara DX. Chyba od pewnego poziomu mój słuch nie jest na tyle dobry, żeby wyłapać różnice, muszą być diametralne :P . Ale im dłużej porównuje, jest coraz lepiej na korzyść AIMA. Ale mocy tak karta ma w stosunku do mojego zwykłego DX, z k551 to na 25 jest już wystarczająco głośno. Muszę przesłuchać z shp9500, bo wydawało mi się że z DX się lepiej zgrywają. Natomiast evilkillaruna miał racje co CAL!, te naprawdę zyskują, nawet ja to słyszę. Także pewnie z Sennkami by też mogło być nieźle, ale dla mnie za drogie.

 

A tak przy okazji to czy za kwotę zakupu nowego AIMA czyli 399zł, można znaleźć jakąś alternatywę ale zewnętrzną, że się tak wyrażę.

 

A jak K612Pro, one się mocno różnią od K551?

Z tego całego zamieszania nie sprawdziliśmy K551. FeXowi AIM nie grał jak się spodziewaliśmy, a i u mnie w systemie miałem jakiś pod pompowany bas.

Dopiero po jego wyjeździe udało mi się zlokalizować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak już twierdziłem przy przesłuchaniu pożyczonych od Pendragona, dlatego bez wahania i namysły jak najszybciej je nabyłem, jeszcze w cenie 999zł.

Praktycznie nie mają słabych stron, jedynie co znalazłem w sieci to, że mogą spadać z mniejszej głowy. Kabel stockowy jest bardzo dobry, tyle że długi.

Zamówiłem krótszy i miała to być wisienka na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie X2 świetne. Ja bym miał tylko małe ale do padów, mimo że wygodne to nie bije od nich jakaś super jakość :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Na początku jak założyłem je na głowę, a grały z Bifrostem i O2 to bardzo mi się spodobały. Jednak im dłużej miałem je na głowie tym coraz mniejsza miałem ochotę na ich zakup. Widzę że będę musiał nabyć znów AD900X do porównań z X2, wtedy będę miał pewność że dobrze wybrałem otwarte :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Nie chcę niczego przekreślać, bo przez jeden dzień nie można wszystkiego stwierdzić, scena i przestrzeń była bardzo dobra, wszystko było na miejscu, sporo fajnego basu, tylko chyba mi brakowało czegoś ekstra :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie X2 świetne. Ja bym miał tylko małe ale do padów, mimo że wygodne to nie bije od nich jakaś super jakość :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Na początku jak założyłem je na głowę, a grały z Bifrostem i O2 to bardzo mi się spodobały. Jednak im dłużej miałem je na głowie tym coraz mniejsza miałem ochotę na ich zakup. Widzę że będę musiał nabyć znów AD900X do porównań z X2, wtedy będę miał pewność że dobrze wybrałem otwarte :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Nie chcę niczego przekreślać, bo przez jeden dzień nie można wszystkiego stwierdzić, scena i przestrzeń była bardzo dobra, wszystko było na miejscu, sporo fajnego basu, tylko chyba mi brakowało czegoś ekstra :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Wiem już czego Ci brakowało, zgrania z AIM_em. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności