Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony PHA-3AC


Rekomendowane odpowiedzi

Sony PHA-3AC jest wersją europejską, czyli ma usunięte ogniwa baterii ze względu na regulację w Unii Europejskiej. Mimo tego może być bardzo dobrym kombo dla niewymagających pod względem mocy słuchawek.

Budowa
Prostokąt z zaokrąglonymi bokami, na dole i górze ma zrobione jakby nóżki z gumy przez całą powierzchnię. Z tyłu ma wejście zasilania (mikro USB), wejście mikro USB do przesyłu danych, pod które zarówno możemy podpiąć urządzenia z wyjściem Sony (kabele, zarów Walkman jak i Xperia dołączone są w komplecie), wejście applowskie, wejście optyczne orazy wyjście liniowe jack. Z przodu mamy pokrętło regulacji głośności, które jest zarazem włącznikiem, wyjście słuchawkowe 3,5 mm niezbalansowane oraz zbalansowane, w postacji dwóch jacków 3,5 mm. Oraz diody sygnalizujące włączenie, muzyka że jest Hi-Fs czyli od 24,96 a także diodę DSD, która niby powinna oznaczać DSD, mi się nie udało żeby ta dioda zaświeciła, mimo puszczenia sygnału DSD, może trzeba natywny tryb DSD wybrać dla windowsa, wcześniej pobierająć sterowniki, ale moje playery obsługują jedynie DoPa.
Po boku mamy przełącznik Gaina oraz DSEE HX, nie testowałem jej, ponieważ jestem przeciwny wszelkim upiększaczą dźwięku.

Dźwięk
PHA-3 jest na Sabre ES9018, ale nie jest przesłodzony jak w Matrixie X-Sabre, ani nie ma podbitego wysokiego basu jak HiFiMan HM901 czy Oppo 95,105 ani też nie jest tak sterylny dźwięk jak nam daje Mytek. Mi swoją sygnaturą brzmienia przypomina Audeo jedno przetwornikowe na szarych filtrach. A więć:

Bas
Schodzi głęboko, ma dobrą fakturę i ma szybki attack oraz decay. Czego może brakować niektórym to jego wypełnienia i impaktu. Mi właśnie tego brakowało na kawałkach ostrzejszych czy hip-hopie, gdyż np. nie było czuć siły stopy, owszem było uderzenie, ale przy tym uderzeniu nie było impaktu. Ale do klasyki czy muzyki filmowej to bardzo dobrze że jest w tle. Tak samo w jazzie np. Hiromi The Trio Project bardzo fajnie uderzenia z perkusji czy gitary basowej dopełniały fortepian. Sprawa się ma trochę inaczej w przypadku bardzo niskiego basu, tam już jest jest trochę wypełniania i im niżej tym więcej wypełnienia, zwłaszcza na filmach to było słychać, a raczej czuć ciśnienie.

Średnica
Wyższa średnic jest bardziej uprzywilejowania niż ta niższa, czyli wyższe dźwięki z pianina czy skrzypieć będą podane mocniej i głośniej. I jest bardzo czysta. Ta niższa średnica jest bardziej podawana "słodziej", natomiast wyższa już bardziej sterylnie, ale nadal z odrobiną funości.
Wokale
Są one prezentowane z bardzo dużą separacją od instrumentów, tak jakby oddzielone grubą kreską od reszty, do tego są niezwykle przejrzyste i są w stanie oddać każdą fakturę głosu ludzkiego. Są one najbardziej uprzywilejowane.

Wysokie
Też tak jak wysoka średnica są bardziej zaznaczone, każde uderzenie pałeczką≤ czy szurnięcie nią po talerzach, czy uderzenie w dzwoneczki będzie bardzo dobrze słychać i będą bardzo wyraźne, a jednocześnie czyste. No i podobnie jak w słuchawkach Audeo mają granicę między kuciem, "żyletkowością", a przyjemnością. Chociaż na słuchawkach, które mają ostro podbitą górę czy wysoką średnicę możemy dostać nieprzyjemny ostrość, ale będzie ona minimalna, nie tak jak w przypadku Hugo Chorda, którego nie mogłem słuchać na FAD Pandorach czy CA Pro330v2 jak wokalistak weszła na bardzo wysoki sopran czy uderzeń o talerze.

Scena
Dźwięki są podawane zarówno w szerz jak i w głąb oraz góra i dół, czyli grają dokoła głowy, nie ma żadnego tutaj żadnego znaczenia czy jakieś przewagi stereofonii. Lokalizacja źródłem pozornych i odległości jest bardzo dobra, zwłaszcza to widać na koncertach czy filmach, wszystkie ogłosy były wokół mnie, a nie tylko w moje głowie czy przedemną. Tak samo jak ilość powietrza między dźwiękami jest podawana dokładnie tyle ile mam być. Jeden z najlepszych urządzeń kombo czy DACów pod tym względem, wszystko jest na scenie poukładane zgodnie z tym jak ma być.


Podsumowanie
Jest to urządzenie kombo przedewszystkim dla słuchawek, które potrzebują aby dodać im wysokiej średnicy i wysokich aby zbalansować dźwięk, czyli np. nowych słuchawek Sony jak Z7 czy XBA5, gdyż w obu przypadkach przypadkach słuchawki zrobiły się bardziej neutralne i równe. Także będą dobrym kopanem dla Audeze EL-8, gdyż też im trzeba usunąć ten dołek na wysokiej średnicy. Za to zupełnie nie będą się parowały z Beyerdynamicam T70, gdyż jeszcze bardziej uwydatnią ich sygnaturę brzmieniowią. Tylo musimy pamiętać że PHA-3 nie ma dużej mocy, także musimy do nich dobrać słuchawki, które nie są wymagające pod względem mocy. Nie przetestowałem go jako samego DAC'a, gdyż jakoś tak wyjście liniowe jack nie widzi mi się.
Jeśli chodzi o konkurencję to tak mamy Olasonica Nano-Compo D1, który brzmi bardziej organiczniej i neutralnej niż Sony, przez większe wypełnienie na basie, ale nie ma tak fenomenalnej sceny i wokali jak PHA3. IFI iDSD Micro ten ma więcej mocy, gdyż już 4W w trybie turbo daje możliwość wysterowania prawie większości słuchawek, brzmi też bardziej równiej i neutralnej od Sony, ale najgorszy jest z tej trójki jeśli chodzi o szczegółowość, rozdzielczość i scenę. Za to ma jako jedyny zasilanie bateryjne.

P3280013.png

P3280014.png

P3280016.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekkb, odniosę się tylko do jednej kwestii. Jeżeli chodzi HiFiMana 901 to wszystko zależy od użytej karty, jednakże nawet na podstawowej nie odnoszę wrażenia żeby bas był podbity, a tym bardziej ten wyższy. Choć jeszcze muszę sobie trochę potestować to jak na razie mam wrażenie że właśnie taki dx100 ma więcej podbicia na basie niż 901; Ja w ogóle jak na razie nie odbieram 901 jako ciepłego playera (wbrew temu o czym wiele osób pisze), jak dla mnie on jest deko jasny ale nie ciepły (oczywiście nie tak jasny jak Studio 3ANW no i oczywiście jasny nie oznacza że nie ma wypełnienia).

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur on dla mnie jest trochę podbity, gdyż zawsze dodaje basu od siebie, puść jakiś kawałek,,który prawie nie ma basu a zobaczyć że i tak trochę go doda. Ale ok, głównie chodzi o tą jego miękkość, funowski charakter.
DX100 nie słuchałem, a z ciekawości bym go posłuchał. Co z tym jak odbieramy to są to nasze gusta już.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Szukam alternatywy dla DX100 i HM-901 (coś na kanapkę do telefonu).

Próbowałem Chorda Mojo ale z moimim CIEMami te 2 DAPy miały ciut lepszy bas / bardziej naturalne brzmienie instrumentów

Jak byłoby z PHA-3 ?

Czy tel. + PHA-3 zagra na tym samym poziomie / podobnie do DX100 / HM-901?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PHA-3 będzie ten sam poziom jeśli chodzi o szczgółowość, rozdzielczość będzie lepsza niż w DX100 i HM901. Ale sygnatura brzmieniowa będzie zupełnie inna, gdyż PHA3 jest nautralny po stronie jaśności, a te dwa dapy stoją po stronie ciemnej z bardziej organicznym dźwiękiem. Mojo ma bardzo łagodny, słodki dźwięk, gdzie kontury są wygładzone, natomiast PHA3 ma kontury dźwięku pogrubione, a nie ma prawie wypełnia dźwięku zwłaszcza na basie. Więć to by nie była dla Ciebie alternatywa, dwa że PHA3 jest duży. Sony fajnie by się nadawał do ZX2 gdyż by dodał jemu trochę więcej wysokich.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dx100, potem pha3, teraz mojo.

Pha3 nabyłem właśnie jako alternatywa dla dx100. To zdecydowanie podobny "poziom", ale dźwięk jednak trochę inny. Dla mnie zachował sporo "realizmu" z dx100, choć też minimalnie dodaje "od siebie" - tak jak pisał misiek - na basie, i ja zauważyłem że najwyższe tony też. Wszystko raczej z gustem i w granicach "podobania się".

Pomimo zmiany na mojo, bardzo dobrze wspominam pha3, był bardzo uniwersalny, dobrze zagrał ze wszystkimi słuchawkami (mojo jest wybredny).

Potwierdzam opinie, pha3 jest "wyostrzone" w porównaniu z mojo (albo mojo jest wygładzone w porównaniu do pha-3).

 

ps.

Pha-3 zyskuje bardzo dużo w trybie zbalansowany, w single-ended jest raczej przeciętnie ze sceną. Zatem często trzeba kombinować z kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PHA-3 będzie ten sam poziom jeśli chodzi o szczgółowość, rozdzielczość będzie lepsza niż w DX100 i HM901. Ale sygnatura brzmieniowa będzie zupełnie inna, gdyż PHA3 jest nautralny po stronie jaśności, a te dwa dapy stoją po stronie ciemnej z bardziej organicznym dźwiękiem. Mojo ma bardzo łagodny, słodki dźwięk, gdzie kontury są wygładzone, natomiast PHA3 ma kontury dźwięku pogrubione, a nie ma prawie wypełnia dźwięku zwłaszcza na basie. Więć to by nie była dla Ciebie alternatywa, dwa że PHA3 jest duży. Sony fajnie by się nadawał do ZX2 gdyż by dodał jemu trochę więcej wysokich.

misiekkb właściwie napisał wszystko...

Aha, PHA-3 już sam jest większy i cięższy od Ibasso i Hifmana a spięty razem z telefonem zbliży wagowo do 0,5kg (wersja z wbudowanym akumulatorem, wersja EU może tez dziać przenośnie z podpietym powerbankiem ale wtedy wymiary i ciężar będą jeszcze wieksze)...Także raczej mało mobilna kombinacja. Tak w ramach ostrzeżenia.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PHA-3 będzie ten sam poziom jeśli chodzi o szczgółowość, rozdzielczość będzie lepsza niż w DX100 i HM901. Ale sygnatura brzmieniowa będzie zupełnie inna, gdyż PHA3 jest nautralny po stronie jaśności, a te dwa dapy stoją po stronie ciemnej z bardziej organicznym dźwiękiem. Mojo ma bardzo łagodny, słodki dźwięk, gdzie kontury są wygładzone, natomiast PHA3 ma kontury dźwięku pogrubione, a nie ma prawie wypełnia dźwięku zwłaszcza na basie. Więć to by nie była dla Ciebie alternatywa, dwa że PHA3 jest duży. Sony fajnie by się nadawał do ZX2 gdyż by dodał jemu trochę więcej wysokich.

Dzięki! Jak będę kiedyś w Wa-wie to chętnie posłucham, ale chyba właśnie tej organiczności w PHA3 by mi brakowało.

Myślę jeszcze o Continental Dual Mono jako upgrade z DX100 ale w Polsce chyba słabo z dostępnością....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupując pha dostaniesz zupełnie inne granie niż zx2. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to pha + z7 po balansie to dobry wybór. Ja do wymagających słuchawek podpinam c5 do zx'a. Nadal granie sonego ale mocy wystarczajaco do wszystkiego.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune B1 nie jest transparetne, na B1 spotęgujesz grania sygnaturkę brzmieniową ZX2, gdyż gra ciepło, organicznie, łagodnie, a podłączywszy jeszcze Z7 wyjdzie z tego połączenia miękki, misiowaty, wolny dźwięk.

Z7 nie są wymagającymi słuchawkami co do mocy, ja bym powiedział że im potrzeba bardziej jasny sprzęt, który ma kontrolę na basie absolutną i dodaje trochę wysokich. Może Ci się ZX2 nie zgrywa się dźwiękowo z Z7, gdyż te połączenie jak dla mnie nie jest najlepsze, zadużo ciepła i nie będzie to szybkie połączenie. Do ZX2 to ja bym probonował coś z flatem na basie i średnicy, wysokie tony lekko zaakcentowane i szybkie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego co lubisz i czego oczekujesz? Gdyż jeśli chodzi o mnie, to dla mnie jedyne nauszniki portable to Beyerdynamicy T70p i tu z ZX2 synergia by była bardzo dobra, gdyż by się nawzajem uzupełniały, ale to tak mówię po swoich preferencjach, gdyż dla mniej liczy się dźwięk neutralny w stronę jasności, z bardzo dobrymi wokalami, górka z pazurem, szybki dźwięk z impaktem, a jednocześnie musi być organiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności