Skocz do zawartości
  • 0

Sluchawki do CS:GO


Manetros

Pytanie

Witam, jako iż moje stare słuchawki Creative Fatality się zepsuły zamierzam kupić nowe słuchawki, które będą miały zastosowanie w grach a dokładniej w CS:GO. Mój budżet to do około 200zł dlatego zastanawiam się obecnie nad Superlux HD669 oraz Superlux HD681 EVO MKII. Posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową oraz stawiam na to aby sluchawki były wygodne (mam małą głowę) oraz aby miały dobre pozycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wykonanie Takstarów jest na zdecydowanie wysokim poziomie, ale do CSa i tak wziąłbym używane Pioneery SE-A1000 ze względu na świetne pozycjonowanie.

Ale musisz mieć do nich dużą głowę ze względu na luźny system regulacji.
Z Takstarów do CSa polecam http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=takstar+671&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-e-0402

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dany , dobry jesteś. Wczoraj na giełdzie umieściłeś na sprzedaż te swoje taksy z informacją, że mało używane, bo się nie sprawdziły pod CS'em...a dzisiaj na szybkiego edycja postu ??? buahahahaaaa :D

http://forum.mp3store.pl/topic/129029-sprzedam-sluchawki-takstar-hd5500-mikrofon-zalman/

Edytowane przez FunGD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie sprawdzily sie bo mam problem z lewnym uchem, ciagle sie zatyka, a sluchawki zamkniete sprzyjaja mojemu zatykaniu, w mojej sytuacji jedyna opcja to otwarte sluchawki bo nawet pol otwarte zatykaja moje lewe ucho

 

jesli chodzi o pozycjonowanie w takstarach hd5500 nie mam nic do zarzucenia sprawuja sie idealnie, ale z jednym uchem niestety sie nie pogra

Edytowane przez dany37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chcę używanych słuchawek a te Takstar HD5500 są poza mój budżet więc odpadają. Czytałem trochę i na forum pclab większość uważa, że najlepszym rozwiązaniem do CS:GO będą właśnie Superluxy. Mówię od razu, że posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową i dosyć małą głowę, słuchawki mogą być bez mikrofonu ale ważne aby pozycjonowanie i wygoda była w nich na dobrym poziomie. A co sądzicie o tych słuchawkach co ja wymieniłem?

Edytowane przez Manetros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Co nie zmienia faktu, że (imo) są lepsze propozycje, a Ty po prostu próbujesz opchnąć swoje słuchawki :|

 

 

nie napisalem ze nie ma lepszych propozycji,gdyby nie to ze po przewleklym zapalemiu zatok mam przerzut na lewo ucho nigdy bym ich nie sprzedawal, ale niestety nie wiedzialem ze zamkniete i polotwarte sluchawki beda tak na mnie dzialac

 

 

 

Crysis94 te pioneery se-a1000 sa otwarte, ale jak beda sie sprawowaly z integra ? chodzi oczywiscie o gre w csa

Edytowane przez dany37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

lepiej grać na słabych słuchawkach i dobrej karcie

Nie.

 

Z Superluxów najlepiej pozycjonują chyba http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=superlux+668b&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-e-0402 .

Na prawdę bardzo przyjemne słuchaweczki i zostałoby jeszcze na używaną kartę http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=asus+dg&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-e-0402 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

lepiej grać na słabych słuchawkach i dobrej karcie

Nie.

Tak.

 

Możemy tak bez końca, sensu to raczej nie ma. Autor musi kupić oba urządzenia i lepiej jeśli teraz zaopatrzy się w dobrą kartę i naprawi fatal1ty (pewnie kabelek poszedł albo lut)

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

lepiej grać na słabych słuchawkach i dobrej karcie

Nie.

Tak.

 

Możemy tak bez końca, sensu to raczej nie ma. Autor musi kupić oba urządzenia i lepiej jeśli teraz zaopatrzy się w dobrą kartę i naprawi fatal1ty (pewnie kabelek poszedł albo lut)

 

 

Grunt to lepiej wiedzieć co chce autor od samego autora.

Jak chcesz przeznaczyć całą kwotę na słuchawki to polecę jeszcze http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=Takstar+2050&bmatch=s0-e-0402 .

Definitywnie niewybredne jeśli chodzi o źródło i napędzenie ;)

Jak chcesz taniej to bier te SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkim dzięki za udzielone mi odpowiedzi, a co do karty dźwiękowej to na razie nie zamierzam jej dokupywać (gram na laptopie a na USB nie chcę.) Tak w Fatality poszedł kabelek ale tuż przy samym pilocie i próbowałem lutować, ale trochę nie wyszło i tam gdzie kabelek do pilotu wchodzi to ta część się trochę stopiła. A do CS:GO lepszym rozwiązaniem będą słuchawki zamknięte czy półotwarte?

Edytowane przez Manetros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli autor nie wie sam czego chce, to ja pytań nie mam :) otwarte mniej męczą przy dłuższych odsłuchach, mają z reguły większą przestrzeń w swej prezentacji dźwięku oraz zazwyczaj mniejsza ilość basu, do tego słabo izoluja. Polecam HD681, TS-671, HD668B. Używanych słuchawek wcale bym się nie bał, można kupić słuchawki dwa razy taniej, a zagrają tak samo, zaoszczędzone pieniądze, a w razie sprzedaży strata mniejsza. Sam kupuje często używane w znakomitym stanie, bo oszczędności są spore, a jakość dźwięku jest identyczna albo nawet lepsza, bo niektóre słuchawki muszą pograć kilkaset godzin zanim nabiorą odpowiednich właściwości dźwiękowych (istnieją takie słuchawki).

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cokolwiek nie kupisz integre trzeba zmienić, lepiej grać na słabych słuchawkach i dobrej karcie. SE-A1000 pod integrą zagrają strasznie płasko i bez mocy

 

 

 

lepiej grać na słabych słuchawkach i dobrej karcie

Nie.

 

Z Superluxów najlepiej pozycjonują chyba http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=superlux+668b&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-e-0402 .

Na prawdę bardzo przyjemne słuchaweczki i zostałoby jeszcze na używaną kartę http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=asus+dg&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-e-0402 .

 

 

A ja się nie zgodzę z obiema tezami :P Obecnie używam DT990 pro podpiętych do integry (wcześniej sprzęt w sygnaturce), gram w CS:GO i zdobywam awanse więc coś tam wiem.

 

Jeśli integra nie jest jakimś złomem, to można na niej spokojnie grać. Ja wszystko słyszę teraz idealnie, w grach właściwie nie odczuwam różnicy między integrą a moim dawnym sprzętem (w kwestii pozycjonowania i słyszenia przeciwnika).

I druga teza - słuchawki same w sobie nie są jedynym czynnikiem odpowiadającym za pozycjonowanie (powiedziałbym że dzieli się 50-50 na słuchawki-dac/integra).

 

I teraz moja teza - uważam, że najlepiej jak słuchawki są: wokółuszne, otwarte, z jak najlepiej grającymi midami (jak najmniejsza v-ka) - nie bez powodu bardzo często ludzie polecają DT880 i HD600 jako sprzęt "ultimate" do grania (ale wiadomo, to nie jest półka cenowa autora).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tą integra bym nie przesadzal. Rozumiem łączyć integre z HD681/668B/Pro80/Hi2050, ale docelowe łączenie DT990Pro z integrą to dla mnie totalny mezalians. Awanse nie zależą od sprzętu, więc chyba ktoś tu ma mylne pojęcie. Fakt można sporo zyskać przez dobre słuchawki i myszkę, ale już takie HD681 dają sporą różnicę. Wszystkie słuchawki z sygnatury sprawdzałem w grach i na razie K612Pro były najlepsze.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Fakt że najlepsze okazywały się otwarte i wyrównane brzmieniowo, analityczne.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do gier nie trzeba według mnie nic ponad chęci i zdolności, jak wiadomo kiepskiej baletnicy przeszkadza... W sumie to w słuchawkach z nokii też grywałem w cs'a i też awanse dostawałem :D czyżby były lepsze od dt990? mniejsza z tym, bo to porównanie w tym kontekście i tak by nie miało sensu.

 

Wrócę do pytania:

A do CS:GO lepszym rozwiązaniem będą słuchawki zamknięte czy półotwarte?

Wydaje mi się że łatwiej na dłuższą rozgrywkę pod względem komfortu z słuchawkami otwartymi/półotwartymi, gdyż mniej męczą uszy. A i dobra scena i pozycjonowanie często jest w nich na lepszym poziomie niż w zamkniętych. Co też podczas gier sobie cenię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tą integra bym nie przesadzal. Rozumiem łączyć integre z HD681/668B/Pro80/Hi2050, ale docelowe łączenie DT990Pro z integrą to dla mnie totalny mezalians.

 

Nie docelowe, tymczasowe :) jedynie się dziwię, że integra może tak dobrze spełniać swoje zadanie w grach przy tak wymagających słuchawkach.

 

 

Awanse nie zależą od sprzętu, więc chyba ktoś tu ma mylne pojęcie. Fakt można sporo zyskać przez dobre słuchawki i myszkę, ale już takie HD681 dają sporą różnicę. Wszystkie słuchawki z sygnatury sprawdzałem w grach i na razie K612Pro były najlepsze.

 

Oczywiście, że to gracz jest kluczowym czynnikiem do awansu, ale mówienie że awanse nie zależą od sprzętu... sprzęt jest drugim najważniejszym czynnikiem, aczkolwiek przed słuchawkami i myszką ustawiłbym monitor.

 

Żeby nie robić za dużego OT - niech autor poszuka słuchawek otwartych uważanych za neutralne lub z wyeksponowanymi midami, pewnie takie modele zostały już zaproponowane we wcześniejszych postach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności