Skocz do zawartości

Gamingowy laptop do domu.


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Bez jaj. Wiesiek 3 będzie śmigał aż miło. Nie na ultra ale poleci lepiej jak na konsolach.

 

BTW. Ostatnio się strasznie wku**iłem na mojego laptopa i składam jakiś piekarnik za 8 patoli. W końcu będzie dobra pizza a nie jajka.

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo 970-tek jest walniętych od początku. Wyskakują bluescreen'y, karta zamiast 4GB ma tylko 3,5. Sklepy niezbyt chętnie je wymieniają. Tylko GIGABYTE wymieniał te modele bez pytania na nowe. Co więcej... Nie ma pewności, że 970-ka poradzi sobie z Wieśkiem 3 na hiper ultra mega ustawieniach. 980 daje na to większe szanse. Chłopaki z Purepc testowały Wieśka i 980ka dawała bez większych problemów radę na ULTRA.

 

Aktualnie dolar nie jest zbyt przyjazny (wysoki kurs) przez co ceny również dupy nie urywają. Ja czekam na GTX 980TI. Ta karta uciągnie każdą grę pseudo nowej generacji na ultra hiper bla bla bla. Jest ogromna szansa, że 980 też sobie poradzi. No chyba, że gry na PCty będą produkowane z innym silnikiem niż na konsole za jakiś czas w co mocno wątpię. Nie jest to zbyt opłacalne dla twórców.

 

Ja brałbym 980 tylko i wyłącznie ze względu na problemy 970tek. Chyba, że weźmiesz GIGABYTE, to masz temat w dupie i gra muzyka.

 

Tutaj masz przykładowe zestawy w określonych przedziałach cenowych --> http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2015

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio się zastanawiam nad wymiana sprzętu. Ze względu na moje dość specyficzne wymagania co do lapkow, lubie jak sa male i mobilne, moje uwagę zwrocil Alienware 13 z i7 5550u i możliwości podcpiecia Graphics Amplifiera z np. gtx980. Miał ktoś do czynienia z ta firma i z ta odmiana prockow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powtórzy się sytuacja z poprzedniej generacji, to 980 stanieje o jakieś 500zł po premierze 980Ti, która zbliża się dużymi krokami.

 

@OldTomFrost, To procesor z serii "U" (ultra low power), więc ma tylko 2 rdzenie i HT, przez co komputer powinien dość długo działać na baterii, ale pozostaje pytanie czy nie będzie ograniczał tej 980tki.

Podobne rozwiązanie proponuje MSI ze swoim GS30 (tam zastosowano znacznie wydajniejszą, 4 rdzeniową isiódemkę).

Edytowane przez 410N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie glowna zaleta Alienware'a dla mnie jest tan procek. Zdaje sobie sprawę ze na pewno wyfajnosc w grach trochę spadnie w porównaniu do innych mobilnych gamingowych prockow ale za to zyskam czas pracy na baterii. Gs30 dla mnie jest bezsensownym rozwiązaniem i o wiele mniej praktycznym mimo ze z alozenia podobnym. Z tego co czytałem ten gaming dock nie jest wstanie wyswietlic obrazu na ekranie lapka kiedy razem pracują. Wracajac do 5550u to jedyne co mnie zastanawia jak bardzo ten procesor będzie wąskim gardlem przy polaczeniu z np. gtx980??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności