Skocz do zawartości

Gamingowy laptop do domu.


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z remontem i przemeblowaniem zarządzonym przez moją drugą połówkę dostałem zielone światło

na wymianę stacjonarnego klocka na laptopa ( tzw: oszczędność miejsca ;p).

Więc tak, wymagania:

- matryca > 17 cali

- możliwie najlepsza wydajność graficzna (możliwość odpalenia nowszych tytułów bez oglądania pokazu slajdów)

- porządne wykonanie

 

Budżet to powiedzmy 4500zł.

Ogólnie zorientowałem się w miarę w temacie. możliwe, jednak, ze coś ciekawego przegapiłem.

Także prosił bym o propozycje z krótkim uzasadnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin 3 to pozamiata dobre PC nawet :)

 

Co do lapka to tak na szybko znalazłe bo od przesiadki z lapka na pc jestem zwolennikiem pc zwłaszcza dla graczy a jak lapka to z:

- GPU NVIDIA GeForce GTX 960M mocniejsze już w maszynach za ponad 5k

- CPU i7/i5

- RAM 8 jak na razie starcza

- ssd zdecydowanie polecam :)

 

np. dołożyć 2 stówki i coś takiego http://x-kom.pl/p/230949-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-apache-pro-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

i w przyszłości można by bez problemu dodać SSD

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo y50 i7/860gtx no oc /12gb ram / sad lub stock hdd odpala gta V w full hd na b.wyskich/ultra ze stałymi 40+fpsami, wiec koszt sprzętu grubo poniżej 4500, nawet licząc z ssd , temperatury na gpu w granicach 70, a na cpu 80-90, bez przesmarowania ani podkładki chłodzącej, z wieskiem stawiam ze będzie podobnie, bo ponoć dobrze ma być zoptymalizowany, ale czas pokaże , tylko gta czasami wyrzuca do explorera, ale to kwestia patcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux

mini-ITX i Gaming to dwa wykluczające się pojęcia. W ogóle do gier, nawet tych słabych, a co powiedział do takich tytułów. Skąd ten pomysł?

 

Nieprawda. Da się złożyć małego wariata. Tylko drożej niż klasyczny ATX.

Grafa to nawet 970 mini wejdzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini odpada.Sprzęt ma być chowany przed pociechą. Na SSD mi nie zależy bo mogę przełożyć ze stacjonarki (no chyba, że plomby staną na przeszkodzie...).

 

 

 

Na tą chwile na stacjonarce mam:

- i5 3570k 4,5 GHz

- 8 GB (1600) ramu

- MSI Radeon 6950 Twin Froz OC

- SSD Kingston HyperX 128 GB + HDD 750 GB

 

Po prostu nie chciałbym odczuć dyskomfortu po przesiadce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pograć to odpuść lenovo , MSI inne wynalazki ...jest tylko jeden król w tym przedziale...ASUS ROG- Gemingowy w każdym calu ..

http://allegro.pl/laptop-asus-rog-g551-i7-16gb-256-ssd-gtx860-mcafee-i5304450929.html?source=mlt

minimum drożej ...ale to petarda .

Mniej się grzeje niż pozostałe tu wymienione i choć grafa to 860M ale ma 4GB na pokładzie i dużą wydajność .

Polecam bo MSI niedawno sprzedałem i kicha ...tyle w temacie .

Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być wydajnie, to w grę wchodzi tylko i7 w wersji MQ lub HQ. Mobilne i5 ma tylko 2 rdzenie i HT, to samo i7 w wersji U.

Co do kart graficznych, to serię 900 od Nvidii można sobie na razie podarować, bo to odgrzewane kotlety i różnica w wydajności jest niewielka, a w cenie dość spora.

Jak ktoś wyżej napisał, 8GB RAMu jest wystarczające i SSD warto mieć.

 

Patrząc na kategorię wydajność/cena, to bezkonkurencyjne jest tutaj lenovo y50/y70, jednak ich wykonanie jest dość słabe, widać to szczególnie po matrycy.

Warto wziąć też pod uwagę Acer Nitro Black Edition i Asusa N551, jeżeli szukasz czegoś nie sygnowanego znaczkiem "dla graczy".

Z typowo gamingowych laptopów do wyboru masz Asusa G750 (dobre temperatury, ale to nieporęczny, ciężki i raczej stacjonarny sprzęt) i MSI z serii GS (bardzo ładny, lekki i smukły, ale głośny i potrafi się mocno nagrzać). Bateria w laptopach gamingowych raczej nie powala na kolana.

 

W tym budżecie można też rozważyć kupno CLEVO i to w zasadzie wszystko co jest warte uwagi i co można dostać w Polsce.

Edytowane przez 410N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenowo ze względu na serwis w DE akoya odradzam i polecam poczytać :)

Należy darować sobie też wszelkie ultraslimy problemy z wydajnym chłodzeniem na tak małej przestrzeni co widać po temperaturach i pracy.

 

Do samego grania lepiej mieć niższą rozdzielczość do pracy większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo i MSI tez odradzam - raz przeez piekarnik, dwa jak porownywalem organoleptycznie to zwlaszcza MSI mi nie podchodzilo. Np. uginajaca sie klawiatura, gorsze spasowanie.

Asus RoG spisuje mi sie bardzo dobrze (G550JK) i nie zmienilbym decyzji... a mam w miare podstawowa wersje.

Acz nie powiem Acer Nitro tez brzmi kuszaco - acz nie mialem okazji nawet podotykac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadzę serwis i szczerze powiedziawszy lubię jak ludzie kupuja takie laptopy. Jeszcze po gwarancji sa takzajechane , ze mam teraz zasyp tego na serwisie głównie MSi i lenovo. Pada wszystko od przetwornic CPU po układy BGA. Nie powiem pieniążek z serwisu niezły leci.

 

Ale i tak nie uświadomie was, że lapek do gier się nie nadaje.

 

jak lapek tylko dell i tylko biznesowa wersja. Naprawiałem przez całą moją kariere 1 płytę główną w takim dellu. Nie przez małą popularność tej marki w polsce ale prawda taka, że płyty główne ma solidnie wykonane, dlatego sa one droższe niż inne.

 

Jak grafika w lapku tylko INTEL.

 

Chcesz pograć kup stacjonarny. potem jak bedziesz miał wymienic płyte w swoim MSI będzie płacz bo się okaze, że w tej cenie masz nowego lapka o lepszych "parametrach|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, że do gier lepiej kupić stacjonarkę i nie trzeba tego tłumaczyć, a co do awaryjności to wszystko kiedyś się zepsuje, na szczęście przez okres gwarancyjny większość sprzętu będzie pracować bez zarzutu, nawet w wysokich temperaturach (byle obudowa nie parzyła użytkownika). Po tych 2 latach powinno się już rozglądać za czymś nowym, choć niekoniecznie. U mnie w rodzinie jest kilka laptopów, różnych producentów, którym już kilka lat temu zakończyła się gwarancja, a mimo intensywnego eksploatowania nadal działają i nie ma z nimi żadnych problemów. Kolejna sprawa, że nie każda wizyta w serwisie musi wiązać się z wymianą płyty głównej (co chyba jest najdroższą z opcji) i co do dokupowania grafiki, to warto dodać, że te karty są znacznie droższe od swoich desktopowych odpowiedników, przez co taki zakup nie zawsze się opłaca. MSI za GTX980M na MXM (czyli za kartę niewiele wydajniejszą od desktopowego GTX960) liczy sobie bodajże 1000 USD.

 

Również polecam DELL'e, jednak znacznie lepiej sprawdzają się do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pograć to odpuść laptopa. Chyba, że będziesz takim debilem jak ja i dasz za laptopa 7 koła. Wtedy w coś tam pograsz na średnio-wysokich w Full HD. Polecam Asusa G75 jakby co :D . Niemniej za 3 koła złożysz szybszy komp stacjonarny niż to ****o za 7.

 

Za to 4,5 to już w ogóle bieda laptop. Dyskomfortu po przesiadce nie będzie ale rewolucji też nie. Nawet o ewolucji ciężko tutaj mówić. Marny postęp to dobre określenie. G75-ki najtaniej prawie 6 koła stoją http://www.x-kom.pl/p/212571-notebook-laptop-17-3-asus-g751jt-t7010-i7-4710hq-8gb-1tb-dvd-gtx970.html#

Edytowane przez Troy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2,5k kupiłbym gf980 i miałbym spokój...ale nie w tym problem. Kącik komputerowy znika, bo oociecha będzie miała tam swój pokój. Potrzebuje czegoś co mogę rozłożyć szybko na stole a później zabrać zanim

potomstwo się nim zainteresuje (nie chce powtórki z klawiaturą zalaną gęstym sokiem).

 

Zresztą chyba wykrakałeś bo dołożyłem nieco do budżetu i już kompa mam zamówionego...G751JT-T7107H ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności