Skocz do zawartości

Co do senek HD555


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ;-)

Od kilku tygodni gryzie mnie temat co by nabyć aby trochę posłuchać jakiejś muzy przez moje odkopane z szuflady Senki HD555...

Myślałem ,że sprawę załatwi mi smartfon ale jednak nie ;-)

Myślę o czymś od Fiio znalazłem na aukcji coś takiego :

 

http://allegro.pl/fiio-e09k-qogir-e7-dac-usb-i5268659172.html

 

Próbowałem się skontaktować ze sprzedającym aby ponegocjować cenę ale nie udało mi się.Po zastanowieniu i kalkulacji wydaje mi się ,że to się jednak się nie opłaca gdyż sprzęt jest już po gwarancji i wiadomo jak to może być.

Chciałbym najlepiej aby można było podłączyć telefon do jakiegoś wzmacniacza od Fiio i wybierać sobie utwory do woli - chyba ,że to też głupi pomysł ;-)

 

Muzyki słucham różnej i chyba na początek ponownej przygody z HD555 nie chciałbym wydać fortuny szmalu ;-)

 

Może jakiś dobry człowiek naprowadzi nowicjusza w co ma uderzyć aby mieć trochę funu ze słuchania ;-)

Pozdrawiam Artur

 

P.S Przepraszam ale post miał być w dziale o sprzęcie stacjonarnym ;-)

Edytowane przez Fakers50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jak chcesz mieć fun, to lepiej zmień te 555 na 595 lub chociaż zabaw się w moda 555-->595.

 

Tutaj masz fajny temat porównawczy 555 i 595 http://forum.mp3store.pl/topic/30558-sennheiser-hd555-vs-hd595/

 

Tutaj masz mod 555 na 595 -->

. Ewentualnie w formie opisu + zdjęć --> http://mikebeauchamp.com/misc/sennheiser-hd-555-to-hd-595-mod/

 

555 są ciężkie do wykarmienia w przeciwieństwie do 595. Potrzebowałbyś jakiegoś mocnego źródła. Może iMod + wzmacniacz? To powinno zagrać jak trzeba.

 

Niemniej po zrobieniu moda być może telefon ogarnie temat. Daj znać.

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod niewiele daje. Żeby się faktycznie rozwinęły, to trzeba zrobić full-open moda:

http://www.head-fi.org/t/476814/detailed-instructions-for-soundstage-mod-hd555-headphones

 

Tylko nie robić go lutownicą jak ten spryciarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze wskazówki...o tych modach już gdzieś czytałem co prawda o tym bardziej "hardkorowym" to nie wiedziałem..

Jestem w stanie sobie takie mody zrobić bez problemu gdyż słuchawki swoje lata mają co prawda połowę życia swojego przeleżały a i cena odsprzedaży szału nie robi.

W wolnej chwili wydłubię bebechy z nich i dam znać.

Mam nadzieje ,że moje słoniowe ucho usłyszy różnicę ;-)

PZDR


Znalazłem kwadrans w moim zabieganym życiu i wywaliłem tą piankę...

Wcześniej czyli z pianką seny powiedzmy współgrały z moim Note 4 na Exynosie tak sobie (telefon ma podobno jakiś bzdet z Wolfsona ale jak jest naprawdę tego nie wiem bo go jeszcze nie rozbierałem ;-) )

Do rzeczy...słuchawki grają inaczej jakoś lżej nie dusi ich już ten wszechobecny bassss.

Jak się wyrobie to jutro się spotkam z kumplem który ma 555 bez modów i to będzie dla mnie najlepsze porównanie.

Czego w tej chwili mi brakuje to głośniejszego odsłuchu bo albo tel słaby albo senki tego nie wiem bo nie mam innego lepszego źródła dźwięku....chociaż w sumie ile wytrzymam na głośniejszym słuchaniu tego też nie wiem - dlatego to może sobie odpuszczę.

Pytanie może trochę głupie ale czego mógłbym się spodziewać jak bym wyciął ten plastikowy środek w poście kolegi "Inszy"

Mod nr 1 jest w sumie śmieszny do wykonania gdyż nic nie psujemy w modzie nr 2 już jest trochę odpadu i nie jest za bardzo odwracalny ;-) dlatego pytam.

Jedno co mogę przewidzieć ,że będą jeszcze bardziej "siać po izbie" bo już w ogóle nic ich nie będzie wyciszało ;-)

Ogólnie teraz jestem już lekko zadowolony za co Wam dziękuję ;-)

PZDR

Edytowane przez Fakers50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi mod da zdecydowanie więcej. Siać po izbie będziesz jak 150. W Sennkach 595 to samo. Otwarte słuchawki i tyle. 555 są wymagające co do źródła. Nawet dawny ultra tani mocarz s:flo2 nie dawał z nimi rady. Tutaj trzeba już grubego sprzętu np. iMod czy jakieś suczk* za tysiaka. Jeśli nie chcesz zagłuszać ulic to zainwestuj w zamknięte hełmofony.

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie będzie "siało po izbie" :D Zmiany? Większa scena i mniej zduszony dźwięk, bas już tak nie przytłacza. Można też wywalić troszkę papieru wokół przetwornika żeby wyrównać dźwięk (góra w tych słuchawkach jest beznadziejna), ale jak się nie wie co się robi, to lepiej zostawić jak jest.

I zdecydowanie potrzebują wzmacniacza, żeby się rozbujać. iMod z jakimś sensownym ampem dobrze im robią, tyle że słuchawki nie są warte takiej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tym wywaleniem papieru to już przesada ;-) jeszcze za chwilę się okaże ,że mam w ogóle wyjąć przetworniki i sobie na gumkę recepturkę na ucho zawiesić ;-).

Teraz właśnie sobie słucham po cichu już ze dwie godzinki jakiegoś Armina Van...i jest nawet fajnie.

Tak zgadza się słuchawy nie są warte pakowania się w koszty chociaż znając życie aby mieć coś średniego do słuchania to trzeba parę tysi wywalić albo i więcej ale to już zależy od stanowiska w resorcie ;-)

Z drugiej strony mogę wlepić "te gombke" i puścić je za 200 zł ale żeby kupić coś mało wiele zapewne te 200 zł będę musiał gdzieś rozmnożyć i to najlepiej x 6 albo x 8;-) lub je wykastrować na maxa i zostaną ze mną już do renty chociaż do niej za wiele już mi nie zostało ;-)

Sam nie wiem co z tym zabiegiem kastracji HD555 zrobić za wiele co prawda nie stracę ale człowiek już taki "gupi" ,że się zastanawia.

Pożyje do jutra... może mnie najdzie jak dzisiaj i wytnę te "siatke".

Oczywiście dam znać.

Miłej nocki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, które powinno paść w tym temacie - jaką impedancję mają Twoje HD555? 50 Ohm? 120 Ohm? Ma to pewne znaczenie przy wyborze wzmacniacza, aczkolwiek akurat dla E09 nie ma różnicy:)

 

Swoją drogą - za taką cenę poszukaj czegoś ciekawszego w komisie/uderz do któregoś z naszych konstruktorów DIY, E09k jest taki sobie. Ja mam w nim wymienione op-ampy i jest lepiej niż na początku ale prawda jest taka, że dźwiękowo jest gorszy od czegoś, co możesz sobie sam zbudować za 100zł. Można go stuningować (w środku ma dosłownie najgorsze z możliwych kondensatorów elektrolitycznych, dziwie się że jeszcze mi to nie padło, jak kupię sobie rozlutownicę to lecą do wymiany na 1szy ogień). 450 zł za zestaw E09k/E07k może wydawać się atrakcyjną ceną, ja miałem dokładne ten sam zestaw. Było wszystko ok, do czasu. E07k padł sam z siebie, to nadal jest tylko chiński sprzęt, jak nie ma na to gwarancji to ja osobiście odradzam.

 

Tu masz podobno bardzo fajny wzmacniacz - http://forum.mp3store.pl/topic/128951-zenek-uno-v2-jak-nowy/

Nie słuchałem go ale ma dobre opinie i raczej na pewno będziesz zadowolony. E09k wg mnie warto kupić za max 300zł, sam jak swojego kiedyś zmoduję i będę chciał sprzedać to wezmę nie więcej niż 150-200 zł.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności