Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie dobre kable głośnikowe?


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

jakie dobre i w ludzkiej cenie kable głośnikowe kupić? Co by nie napsuły za dużo. Cena maks 10zł/m myślę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochotę poeksperymentować, to możesz spróbować skrętki UTP 6c lub kabla podtynkowego YDYP .
Ja obecnie gram na połączonych równolegle tych dwóch "kablach" i dla mnie jest mocno ok ;)
Bardzo budżetowo bo około 2 zł za metr kabla :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary Pioneer np. nie obsługuje bananów- co jest strasznie dziwne. Poza takimi przypadkami to jest to raczej standard.

 

Tymczasem, pytałem o miejsce zamieszkania, bo chciałem Ci moje melodiki pożyczyć, żebyś je przesłuchał (bo ja nie mam na razie jak, więc leżą i się kurzą :D).

 

A z fajnych kabli, które miałem (a nie miałem tego za dużo :) to poleciłbym Klotz LY 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki Airlock są dość słabej konstrukcji szybko się wgniatają do środka i luzują, poza tym ten kontakt zaciskowy zwłaszcza

na przewodzie z plecionki dość szybko się wyrabia i ułamuje, a zacisk jest jednokrotny, wiem coś o tym bo zamieniałem już te wtyki.

Są ok jak podłączysz i leżą nie ruszane, ja musiałem kolumny na zimę przestawiać w inne miejsce i to spowodowało problemy.

No i jeszcze drobiazg oprawienie dobrze aby było zrobione profesjonalnie do czego potrzebna jest zaciskarka i wprawne ręce aby

przygotować przewód. A sztywność to prawda nawet w droższych jest to masakrycznie sztywny kabel.

A w temacie Kimber kable są dość fajne, tyle ze droższe niż 10zł.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce eksperymentować, chcę dobry kabel, który za dużo nie napsuje, w dobrej cenie. Może być trochę ponad 10zl/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dobrze oceniam zarówno skrętkę jak i kabel podtynkowy .

Piszę poważnie - to nie są żarty :) a cena za metr bieżący jest śmieszna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja drobna rada, jak nie będziesz za często ruszał tego kabla to lepiej odpuścić banany, lepsze widełki

lub goły przewód jak masz dokręcane gniazda, a kaskę z wtyków można dołożyć do lepszego kabla (wtyki to 8 sztuk).

Przy tym budżecie wtyk za 5 zł to 4 metry kabla:)

Kimber 4PR to niestety 40-50 za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAT5 - http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/?p=992028

 

Jak chce Ci się bawić, to wkrętarka i jazda - http://hiend-audio.com/2013/07/08/v-kable-glosnikowe-jak-je-robilem/

 

YdYp też próbowałem i również bardzo dobre.Gdyby nie to, że się naplątałem przy warkoczach, pewnie zdecydowałbym się na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oby dwa kable świetnie się sprawdziły, w pewnym momencie podtynkowy był trochę za jasny ale za to szczegółowość i kontrolę basu miał super .
Chociaż na początku, przed modyfikacjami systemu podtynkowy grał ciepło i szczegółowo :)
Skrętka dodała wypełniania i ciepła ale za to bas był słabo kontrolowany .
Idealnym połączeniem okazało się połączenie zaplatanej skrętki + YDYP .

gallery_26213_439_6132.jpg

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś przybliżyć tą ideę? Mówię zupełnie serio- podtynkowy? Wypruwacie z niego żyły i zaplatacie? Jaka skrętka? I jak to łączycie i w jakiej formie to wchodzi do wzmacniacza/głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapleść możesz skrętkę UTP - najlepiej cat.6, bo ma najlepszą jakość miedzi (długie kryształy) .
A z podtynkowym YDYP nic nie robisz po za zdjęciem izolacji z żył, jednak trzeba zwrócić uwagę przy podłączaniu na kierunkowość tego kabla :)

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka ma 8 żył, a co do ilości żył na gniazdo głośnikowe : to już ilość zależy od Ciebie ...
Możesz nawet użyć 2 skrętek na jedno gniazdo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapleść możesz skrętkę UTP - najlepiej cat.6, bo ma najlepszą jakość miedzi (długie kryształy) .

A z podtynkowym YDYP nic nie robisz po za zdjęciem izolacji z żył, jednak trzeba zwrócić uwagę przy podłączaniu na kierunkowość tego kabla :)

Owszem, kierunkowość ma znaczenie, a owy brak masy wspominany wcześniej poprawi oplot, dlatego ja nie dojrzałem do użycia UTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam do pogonienia markowy przewód 2x3m wireworld oasis 5, bo mam dwa (powstałe z jednego do biwiringu - kosztował se 1550pln, hehe).

Zakup kabla głośnikowego w ciemno to jednak nie jest dobry pomysł, bo jego wpływ na brzmienie zależy od bardzo wielu czynników - budowa kolumn, zwrotnic, wzmaka, głośność z jaką słuchamy, znaczenie ma też użyty przewodnik, jego przekrój, izolacja, geometria etc.Po prostu trzeba takowy wpiąć w system i posłuchać. Nie unikniesz eksperymentów, bo różnice słychać nawet na tanich paczkach. Na przykład miedź najczęściej zmiękcza dźwięk, skręcenie żył zawsze trochę podostrza i wycina część średnicy (im bardziej skręcone tym mocniejszy efekt), a przekrojem żyły można wręcz regulować ilość basu i melasy. Ja z powodzeniem używałem YDYt (sygnaturka ma) czyli druta miedzianego w podwójnej izolacji polwinitowej, to wcześniejsza odmiana dzisiejszego YDYp o tak ukształtowanej sztywnej izolacji zewnętrznej, że między żyłami jest stały ok.1-centymetrowy odstęp, coś jak głośnikowy reason. Niestety jak zmieniłem kolumny musiałem wrócić do wireworlda, bo choć dźwięk nadal pięknie odrywał się od nowych głośników to zrobił się zbyt miękki i pastelowy. Tak więc nie ma miękkiej gry, ani lekkiego życia dla audiofila :D .

Aha, przewód powinien być sztywny tzn. żyły nie powinny pracować (bo jednak sporo działają na siebie) i tak zrobiony, by tłumić ich drgania :P;) .

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności