Skocz do zawartości

Test słuchawek Denon AH-MM400


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Denonki.

 

MM400 to najwyższy model z odświeżonej serii Music Maniac Denona. Zamknięte słuchawki wokółuszne z drewnianymi muszlami, według producenta, mają zapewniać neutralne i wierne brzmienie, a wyceniono je na około 1800 zł.

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-denon-ah-mm400/

 

2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prezentują się świetnie!

 

A jakie są przybliżone wymiary wewnętrzne padów w tych słuchawkach (wysokość, szerokość i głębokość) ? Czy te pady da się zdjąć i założyć jakieś inne? Określane są jako wokół uszne, a spotkałem się z opiniami, że miejsca na ucho jest dość mało, więc jak to w końcu jest z tą ergonomią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem na ucho nie jest kolorowo, może minimalnie, ciut więcej miejsca niż w Momentum, ale dosyć płytko. 6 x 4 cm. Głębokość to 12 mm z przodu i 20 mm z tyłu, bo przetwornik jest pod kątem.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. No to faktycznie szaleństwa nie ma. Wygląda na to że zaprojektowane typowo do użytku mobilnego, stąd wymiary na granicy "wokół uszności" przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich gabarytów. Dlatego właśnie zastanawiałem się czy da się w nich wymienić pady np. na jakieś większe do zastosowań nazwijmy to stacjonarnych, czy może w przypadku tych słuchawek to całkowicie mija się z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dla kogoś kto ma problem ze zmieszczeniem się w stockowe pady jest to jakieś rozwiązanie, a i eksperymenty dźwiękowe mogą być bardzo ciekawe z różnymi modelami padów HM5.

 

Jeżeli chodzi o pady Super Soft HM5 symetryczne to:

6x7,5cm - wymiary wewnętrzne kołnierza mocującego
9x10,5cm - wymiary zewnętrzne kołnierza mocującego
5x7x2cm - wymiary otworu na ucho

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że jedno ucho ciśnie a drugie nie, ale nie znam się.

Jeszcze wadą - moim zdaniem - jest kiepski kabelek, podczas spaceru jak ociera o ubranie to słychać to w słuchawkach. Pomaga zmiana kabla na produkt forumowego kolegi :-)

Jak oceniacie te słuchawki pod względem grania? Jakość do ceny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne, że tylko jedno, ale człowiek jest asymetryczny, więc lewe wchodzi na styk, a w prawym zabrakło z 3 mm...

 

Dźwiękowo super, z pamięci lepsze niż MOE2. Bardzo muzykalne, wygładzone brzmienie, mocny bas, ale nie tak kluchowaty jak w Sennkach. Dobra, wyraźna góra, ale nie ostra i super scena jak na takie małe muszle. Jedyne do czego bym się przyczepił to, że dźwięk mógłby mieć lepiej zarysowany kontur, jednak bardzo gładkie to brzmienie i do rocka nie do końca. Fajnie z akustyką grają i z nowymi brzmieniami, gdzie często jest sztucznie dźwięk wyostrzony, to dopiero w Denonach da się tego słuchać. IMO ich nazwa Music Maniac pasuje idealnie.

 

Mam też jakiś custom kabel tu w zestawie i słychać wyraźną zmianę w dźwięku, chociaż nie do końca w tą stronę, w którą bym chciał, ale daje to pole do kombinowania. Ilość basu bardzo zależy od seala, inna jest jak leżysz i inna jak siedzisz, bo słuchawki inaczej przylegają do głowy.

 

Aha, w cenie Polskiej, tj. 1400zl, nie bardzo, ale na cyberport.de wychodzą jakieś 900zł juz z wysyłką i juz prawie brałem, ale teraz przez problem z komfortem nie wiem sam czy wezmę.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne, że tylko jedno, ale człowiek jest asymetryczny, więc lewe wchodzi na styk, a w prawym zabrakło z 3 mm...

 

Dźwiękowo super, z pamięci lepsze niż MOE2. Bardzo muzykalne, wygładzone brzmienie, mocny bas, ale nie tak kluchowaty jak w Sennkach. Dobra, wyraźna góra, ale nie ostra i super scena jak na takie małe muszle. Jedyne do czego bym się przyczepił to, że dźwięk mógłby mieć lepiej zarysowany kontur, jednak bardzo gładkie to brzmienie i do rocka nie do końca. Fajnie z akustyką grają i z nowymi brzmieniami, gdzie często jest sztucznie dźwięk wyostrzony, to dopiero w Denonach da się tego słuchać. IMO ich nazwa Music Maniac pasuje idealnie.

 

Mam też jakiś custom kabel tu w zestawie i słychać wyraźną zmianę w dźwięku, chociaż nie do końca w tą stronę, w którą bym chciał, ale daje to pole do kombinowania. Ilość basu bardzo zależy od seala, inna jest jak leżysz i inna jak siedzisz, bo słuchawki inaczej przylegają do głowy.

 

Aha, w cenie Polskiej, tj. 1400zl, nie bardzo, ale na cyberport.de wychodzą jakieś 900zł juz z wysyłką i juz prawie brałem, ale teraz przez problem z komfortem nie wiem sam czy wezmę.

 

Miałeś okazje słuchać d600, jestem ciekaw jak jest tutaj z niskimi tonami. Bo D600 uchodzą za basowe no i w sumie takie są. Tyle, że ja mam wrażenie że w shp9500 mają niższe zejście, a już pomijam fakt, że są tam gdzie być powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Fajne są, bardzo wyraźnie czuć to wygładzenie. Niemniej słucha się przyjemnie.

 

Meze z pamięci to twardszy bas, mniej subbasu. Lepsza holo, przejaskrawiona ekspresyjność. Meze bardziej rozrywkowe, denonki relaksujace (aż by się chciało żeby czasami pokazały pazury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich wygładzenie trochę mi przypomina Sine, które też w zestawieniu z Meze są bardziej stonowane, ale mniej niż Denon MM400.

Porównuję z pamięci, ale jeśli chodzi o fun to Sine będą gdzieś pomiędzy Denonami a Meze.

Meze grały mi "prosto w twarz" a Sine i Denony grają lekko z oddali (ja tak wolę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ponad pol roku jak uzytkuje ww model wiec opisze cos od siebie.

Graja w polaczeniu z colorfly c10, gatunki muzyczne rozne od popu przed rock, metal i new age a hh tez czasem.

Do spokojnej muzyki bardzo przyjemnie, jak ktos wyzej napisal relaksujace. W metalu ostre, detaliczne ale bez dociazenia, basu jest malo a moze jest go tyle ile powinno byc, nie wiem. Czasami mi brakuje zejscia. Zdecydowanie jasne brzmie. 

Co do komfortu uzytkowania, pady sa troszke za male, czuc wage ale mozna w nich kilka godzin sluchac muzyki. Troche grzeja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dopiszę coś od siebie bo wpis Into na tyle mi nie pasuje że nie mogłe "przejść" nie reagując 😁 mm400 są pełne basu. Jeśli w rock/metal braluje komuś w nich basu to ma złe lub zniszczone pady, fatalny kabelek albo tragiczne źródło/wzmocnienie. One nigdy nie mają za mało basu i nie są ostre. Kropka.

 

Ktoś ma te słuchawki i grają tak jak moje na standardowym kabelku czyli z dużym basem to bardzo ale to bardzo polecam niczym dedykowany do nich przewód. Jest nim Wireworld Pulse. Ten kabelek ma wydłużoną konstrukcję wtyku mini jack co umożliwia bez problemu wpiąć go do tych słuchawek. Ale to nie koniec zalet. Oddalenie sceny i większy oddech, separacja instrumentów, zwiększony subbas, delikatnie zmniejszony mid i wyzszy bas co tylko poprawiło równowagę tonalną. Gram z Tidal > Usb audio player pro > Samsung Galaxy > Samsung Usb to minijack dongle > WW Pulse > mm400. Efekt? Np. Rage aginst the machine - potęga dźwięku! Good luck!

20230207_124210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności