Skocz do zawartości

Melodyjna muzyka NU i Smooth JAZZ oraz okolice


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem basolubnym dubstepowcem i lubię słuchać jazzu. :P

Co do tematu, niech @saudio się wypowie, co ma tu być wrzucane i jakie kryteria musi spełniać.

Hmmm dlatego napisałem o kontrabasie, bo to taki naturalny bas :)

Ogólnie zrobiłem listę tego co lubię słuchać i wracam często do tych płyt,

uważam że warto się tym podzielić, liczę na to że przy okazji skorzystam z propozycji innych.

Napisałem w temacie NU JAZZ może za wąsko, ogólnie chodziło trochę o zawężenie, ale teraz widzę

że może to nie być dobry tytuł, bo taki Peter Nooten mi się tu nie mieści, a relaks przy jego muzyce jest po prostu nie do opisania.

Jest temat o mrocznej i klimatycznej muzyce Samuela ale tam to się rozjechało za szeroko, no i jak to zwykle bywa tu może być to samo.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Snusmumriken

A ja wręcz przeciwnie wolę słuchać muzyki jak mi się podoba, a nie dywagować jaki to gatunek i czy to bardzie to czy tamto.

Nie rozumiem, czemu przeciwnie? Myślisz, że wolę dywagować nad muzyką niż jej słuchać? No cóż, jest przeciwnie : )

Jeśli chcemy rzucić sobie cokolwiek na playlistę,to można korzystać z całej masy stron.

Tu jest forum, które wydaje mi się idealne do takich dyskusji(bo nie jest "branżowe"), w każdym razie widzę już głosy zniechęcenia, więc może z kolejnym postem rzucę coś.

 

 

A Danielsson czy Możdżer to Nu Jazz? A znaleźli się na liście.

A była też Beyond The Missouri Sky :)

Świetna płyta z resztą, ale na pewno nie w tej akurat kategorii.

 

Ano właśnie o to mi chodzi.

 

Byłoby spoko podać coś, uzasadnić, wdać się w dyskusję, poszarpać etc :D

 

chwila, moment, mam coś w temat:

 

 

Hidden Orchestra - Antiphon


I niech jeszcze będzie

 

Maed - Bullet


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie chłopaki grają pełna synergia pomiędzy muzykami aby tak grać, trochę podobnie gra Tingvall trio, tylko trochę bardziej żywiołowo.

Mógłbyś trochę więcej napisać o co konkretniej chodzi ?

Z fajnie grających trio jest też fajne E.S.T ale mają więcej elektroniki i przetworzonych instrumentów.

Z polskich RGG ale to już taki bardziej zwyczajny jazz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.S.T też bardzo lubię. W GoGo Penguin najbardziej lubię energię, której jest sporo na ostatniej płycie głównie dzięki świetnej perkusji :)

 

Szukam właśnie żywiołowego jazzu, najlepiej bez żadnej elektroniki.

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.S.T też bardzo lubię. W GoGo Penguin najbardziej lubię energię, której jest sporo na ostatniej płycie głównie dzięki świetnej perkusji :)

 

Szukam właśnie żywiołowego jazzu, najlepiej bez żadnej elektroniki.

Może tak :image.jpg Edytowane przez Arturos1967
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.S.T też bardzo lubię. W GoGo Penguin najbardziej lubię energię, której jest sporo na ostatniej płycie głównie dzięki świetnej perkusji :)

 

Szukam właśnie żywiołowego jazzu, najlepiej bez żadnej elektroniki.

 

Może nie ten klimat, ale jest żywioł :Dhttp://www.allmusic.com/album/africadelic-mw0000549265

 

Co do tematu, nu jazz, to bardziej elektronika jak Parov Stelar, a nie Możdzer czy Danielson.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tematu, nu jazz, to bardziej elektronika jak Parov Stelar, a nie Możdzer czy Danielson.

 

 

To ogólnie dość szerokie pojęcie, ale dodałem smooth i jeszcze okolice, napisałem we wstępie.

Chodziło mi o podzielenie się ładną przyjemną do słuchania muzyką w pobliżu tego co wpisałem w pierwszym poście.

Akurat Parov mi się niezbyt podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie chłopaki grają pełna synergia pomiędzy muzykami aby tak grać, trochę podobnie gra Tingvall trio, tylko trochę bardziej żywiołowo.

Mógłbyś trochę więcej napisać o co konkretniej chodzi ?

Z fajnie grających trio jest też fajne E.S.T ale mają więcej elektroniki i przetworzonych instrumentów.

Z polskich RGG ale to już taki bardziej zwyczajny jazz.

EST to niestety, ale juz było a nie jest :(

Pamietam ich koncert w Łodzi, który niestety był dla mnie rozczarowaniem chociaż to JEST jeden z moich ulubionych zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

E.S.T też bardzo lubię. W GoGo Penguin najbardziej lubię energię, której jest sporo na ostatniej płycie głównie dzięki świetnej perkusji :)

 

Szukam właśnie żywiołowego jazzu, najlepiej bez żadnej elektroniki.

Może tak :attachicon.gifimage.jpg[attachment=77422:image.jpg

 

 

dzieki wielkie za ta pania, a album z obrazka swietny, nie mialem pojecia, ze grywa z nia Al Di Meola ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

E.S.T też bardzo lubię. W GoGo Penguin najbardziej lubię energię, której jest sporo na ostatniej płycie głównie dzięki świetnej perkusji :)

 

Szukam właśnie żywiołowego jazzu, najlepiej bez żadnej elektroniki.

 

Może tak :attachicon.gifimage.jpg[attachment=77422:image.jpg

dzieki wielkie za ta pania, a album z obrazka swietny, nie mialem pojecia, ze grywa z nia Al Di Meola ....

Nie tylko Meola a Clarke i Hakim ?

Smacznego życzę :)

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/882_LOtBUjI już raz mówiłem o ich kawałku "time is the enemy" , ale teraz odkryłem tę wersję kawałka, który w pierwowzorze mnie irytował. Teraz odbieram go znacznie przyjemniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności