Skocz do zawartości

majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn klon jako tako jest w stanie je napędzić ale nic wiecej. Zastanawiam się nad zakupem Geeka na okres 3 miesięcy i w tym czasie sprzedałbym aktualne combo, trochę dozbierał i szarpnąłbym się na coś co da dużo sceny lcd2 a jednocześnie nie zmieni ich charakteru i jakiś kabelek zbalansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Kolega Compton z naszego forum sprzedaje w dobrej cenie LCD2 i super spasowany z nimi wzmacniacz rapture. Do tego kompletu choćby DAC od kolegi Hakuri (WM8742, miałem i jest super) + jakiś konwerter usb/spdif jeśli do kompa i masz mega zestaw. Wszystko w dziale ogłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no nie wydaje mi się... geek to naprawdę świetny sprzęt i już prędzej wskazywałbym na niego, jako zwycięzcę pojedynku z e18. może nie jest tak funkcjonalny jak e18, ale dźwiękowo naprawdę nie ma się czego wstydzić. zwłaszcza jak złapie synergię z jakimś sprzętem.

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wydaje mi się... geek to naprawdę świetny sprzęt i już prędzej wskazywałbym na niego, jako zwycięzcę pojedynku z e18. może nie jest tak funkcjonalny jak e18, ale dźwiękowo naprawdę nie ma się czego wstydzić. zwłaszcza jak złapie synergię z jakimś sprzętem.

Na stanie mam tylko Superluxy 668b 669 i Encore OE także ten... :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no, Geek a E18 to jak porównać beemkę do roweru :)

Wychodzi na to, że E18 jest tańsze, mobilniejsze i do tego możemy z niego czerpać korzyści zdrowotne :v

Dzieki, przekonales mnie

 

ale nie da Ci tyle radochy, co latanie bokiem Beemką :P sfera audio powinna raczej sprawiać jak najwięcej radości ze słuchania muzyki, a nie liczyć złotówki i kalorie* ;)

 

 

 

*(od tego jest żona)

Edytowane przez gregdezet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie się zbieram do tego. Dobrze że przypominasz. I tak. Przebił. I podobnie jak w twoim przypadku zrobił większe wrażenie nawet niż mojo. Jak wróce do domu to napiszę coś więcej.

 

Wg mnie na laptopie jest dużo bardziej klarownie, trochę lepsza holografia, separacja, trochę większa scena, za to odrobinkę jaśniej.

--------------------------------------------------------------------

DragonFly Red to świetny klocek, bo zapewnia bardzo dobry dźwięk, fajną scenę, niezłą szczegółowość, za rozsądną cenę, i to wszystko przy niesamowitej praktyczności. Jednak porównania do GO450 raczej nie ma. GO to sprzęt do domu albo do pracy, a DF można wziąć wszędzie i wszystko go napędzi prądowo.

 

GO450 jest moim zdaniem po prostu lepszy w każdym aspekcie. Jest klarowniejszy, lepsza dużo holografia niż DF, lepsza scena, separacja. No wszystko.

GO jest odrobine, ale to odrobinkę za jasny na laptopie na HF5. Ale gra dźwiękiem pełnym i odważnym, z dużym rozmachem. I tu jest jego przewaga nad Mojo, które jest dość ściśnięte, kameralne, dość ciepłe, ale też dość szczegółowe. Cóż, sprzedałem Mojo i naprawdę nie żałuję.

GO to jest 100% "tranzystorowe" granie, nie próbuje być ciepły, ale jednocześnie nie jest przesadnie cyfrowy. Nie jest miękki jak Fiio X5 ale nie jest też ostry jak DX80. Przypuszczam że jest dość uniwersalny i tolerancyjny dla słuchawek.

Cena na rynku wtórnym, czyli ok 450zł to naprawdę komedia przy takim graniu. KO-ME-DIA.

 

Ogólnie GO skopał bezlitośnie wszystko co dotychczas słyszałem w klasie budżetowej tzn. do 3 tyś.

 

Ma dwie wady, które eliminują go całkowicie z użytku mobilnego. Prądochłonność i grzanie się. Grzeje się faktycznie dość potężnie. Nie chciałbym czegoś takiego w kieszeni trzymać. Aha. naprawdę musi się wygrzać pare- paręnaście minut żeby zacząć grać na 100% możliwości.

Też miałem wrażenie, że mimo powerbanka gra to inaczej w zależności od smartfona/kompa.

 

Rozumiem że Geek 450 przebił Dragonfly Red? Mógłbyś walnąć jakieś krótkie chociaż porównanie?

 

Nie wiem czy to nie zależy od USB streaming mode. Zmieniając w ustawieniach sterownika też moim zdaniem czuć różnice.Wydaje mi się że przestawiając na extra safe mamy bliżej grania z Ipoda po CCK, a low latency dźwięk się klaruje. Z tym że to jest minimalna różnica.

A może zwariowałem i sam się wkręcam :)

Edytowane przez roger987
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do Szanownego Grona posiadaczy tego zacnego sprzętu.

 

Zakup dokonany na spontanie, już jakiś czas chciałem sprawdzić brzmienie nowego sabre, od kilku dni z nudów czytam sobie forum (od kilku miesięcy przestałem to robić) i natrafiłem na tego geeka. Patrzę miniaturyzacja, która jakąś sensowną moc ma, opisy brzmienia obiecujące, rzekome zgranie z X2, na pokładzie xmos i okazyjna cena używki. Grzech nie spróbować. Już mam wcisnąć przycisk kup teraz, wchodzę jeszcze raz na forum, a tu chłopaki zachwalają dodatkowo - z odsprzedażą nie będzie problemu. :P

 

Słucham od pół godziny z X2. Czeka mnie jeszcze wiele połączeń, spróbuje inny filtr, inne usb, zobaczę z czym to się to w ogóle je bo jakieś ustawienia tam ma. Więc zabawy i odkryć będę miał na kilka następnych dni. Ale po tej chwili odsłuchu stwierdzam, że być może jest to jeden z najlepszych zakupów jakie dokonałem. Wiadomo, są różne oczekiwania po sprzęcie, a to nie jest end game (dla ludzi siedzących tu na forum), ale jak za tą kasę to naprawdę warto i nie trzeba się zastanawiać nad tą konkluzją, bo od razu słychać, że best buy. Myślałem nad zakupem centre daca z massdropa, pewnie też świetny sprzęt, ale jednak lubię jak sprzęt ma trochę własnego charakteru, by mieć urozmaicenie, a to maleństwo charakter ma.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności