Skocz do zawartości

majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ile to trzeba się namęczyć aby Geek 450 odtwarzał poprawnie DSD w foobarze ale udało się :)

z Mojo wystarczyła jedna wtyczka :) i wywalenie tej co robiła z dsd pcm

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój foobar nie chciał współpracowac z początku albo sie crashowal albo zamiast muzyki leciał biały szum.

Ale pokombinowałem z wtyczkami i ustawieniami i zadziałało gra i lampka na grecku tez sie swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym podpiąć Geeka 450 do smartfona i zasilać go z Powerbanku, to lekka rzeźba, ale spróbowałbym. Ma ktoś doświadczenia z takim zastosowaniem?

 

Jaki kabelek polecicie do tego? Słyszałem, że geek podpięty do powerbanka tradycyjnym kabelkiem Y zabiera 1A i ładuje telefon :P A prosto do smartfona zabiera 0.3A.

 

Pewnie to kwestia tego że pracuje w klasie A i będzie brał zawsze maksimum, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie Geeka 450 do Powerbanku to żaden problem. Tzw. kabelek Y załatwia sprawę (można przeciąć żyłę +5V żeby nie ładować smartfona podczas połączenia Geeka z powerbankiem. Bezpośrednio Geek do smartfona nie polecam - u mnie nie działa (S5), a obawiam się, że Geek 450 "ciągnie" znacznie więcej niż 500mA. Możesz spalić wyjście w smartfonie.

Jutro zmierzę realny pobór prądu przez Geeka 450 z powerbanku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu poboru prądu przez Geek 450 to wygląda to następująco:

 

konfig 1 telefon:

Samsung S5 ---> kabel USB/OTG Nokia ---> kabel Y USB 3.0 z przeciętą żyłą +5V do do telefonu ----> Geek 450 ----> PowerBank TOMO V8-4 z odczytem poboru prądu

 

1. (telefon zablokowany) prąd 0,72A (świeci dioda DSD na niebiesko)

2. odblokowanie telefonu 0,38A
3. odtwarzanie mp3, FLAC - 0,40A

 

Niebezpieczny wydaje się początkowy moment kiedy podpinamy Geeka do telefonu do momentu odblokowania telefonu pobór prądu wynosi 0,72A

po odblokowaniu telefonu spada do 0,38 - 0,40A

Wyższych wartości na razie nie zanotowałem.

 

Z ciekawości ściągnąłem kilka plików DSD, ale niestety PowerAmp tego nie odtwarza - ciekawi mnie jeszcze czy faktycznie przy odtwarzaniu plików DSD zużycie prądu wzrośnie.

 

konfig 2 PC:

PC USB 2.0 ---> kabel Y USB 3.0 z przeciętą żyłą +5V ----> Geek 450 ----> PowerBank TOMO V8-4 z odczytem poboru prądu

od 0,38 - 0,44A

przy odsłuchu mp3/FLAC 0,40A

 

Oczywiście odczyt poboru prądu z jak by nie było chyba najbardziej zaawansowanego powerbanku nie jest równoznaczny z wysokiej jakości miernikiem - ale sądzę, że błąd jest niewielki.

 

Edyta:

Z ciekawości podpiąłem 3 pary słuchawek jednocześnie (rozgałęźnik mały jacek--->2x mały jecek) do dziurki 47om Geeka - pobór prądu przy słuchaniu muzy bez zmian, ale za to w momencie podłączania kabla USB do Geeka aż do włączenia muzyki pobór prądu wynosi bagatela 0,90A .

Być może przy b.wymagających słuchawkach pobór prądu może być nawet wyższy.

Edytowane przez BraWura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje to Ty czytal? Podpinasz najpierw golego Geeka BEZ sluchawek chyba ze chcesz sobie upalic USB (na poczatku laduja sie kondy - co z podlaczonymi sluchawkami zarejestrujesz jako taki dosc mocny szelest, ktory znika po paru sek)

 

Na moim "mierniku" usb srednio wychodzi 0.42A

Edytowane przez adikadik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podłączanie słuchawek od razu to średni pomysł. Poza tym urządzenie zaczyna poprawnie pracować (tzn osiągać nominalne parametry) po dobrych kilkunastu minutach.


Aha i btw jako sam dac (po line out do wzmaka) do niczego się nie nadaje, tylko jako kombo bezpośrednio do słuchawek, wtedy jest naprawdę niezły (wersja 450)

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinanie Geeka z podłączonymi słuchawkami do gniazda USB komputera to nawet nie jest średni pomysł, ale ZŁY pomysł. Niemniej jednak celowo zostało to przeprowadzone, aby zaspokoić ciekawość kolegi touok oraz moją przy zastosowaniu byle jakich słuchawek (nawet 3 par, co również nie jest standardowym posunięciem i z pewnością działaniem niezgodnym z instrukcją) i solidnego powerbanku z "prawdziwym" wyjściem 2A.

Być może również są różne wersje Geeka 450 bo u mnie w przypadku podłączenia słuchawek przed wpięciem Geeka do prądu (o ile pamiętam) nie ma szumów, ale głośne PYKNIĘCIE, które może uszkodzić słuchawki (bo wiadomo Geek włącza się z maksymalną głośnością)

Do adikadik - w przypadku kabla Y który stosuje raczej nie da się uszkodzić gniazda USB zarówno w komputerze jak i telefonie, gdyż z tego gniazda GEEK nie pobiera prądu. Zawsze pracuje na porządnym PowerBanku (sądzę, że tam prąd jest lepszej jakości niż siejącym szumami komputerze).


I jeszcze jedną wydaje mi się ważną rzecz, którą warto byłoby dodać, mianowicie ważna jest jakość kabla USB gdy łączymy GEEKA z zasilaniem 5V. Przy kiepskich, chińskich kabelkach, gdzie jakość mierzona jest grubością izolacji a nie średnicą przewodów (Bóg raczy wiedzieć z jakiego te przewody są materiału) spadek napięcia może na kilkunastocentymetrowym przewodzie wynosić nawet 0,6V - czyli zamiast 5V dostajemy 4,4V. Takie wartości wyszły mi niedawno przy modyfikacji zasilania latarki, która pobiera 1,4A (być może nawet nie jest to wariant jeszcze najgorszy).

Dla tych, którzy dbają o swojego Geeka i słuchawki polecam solidniejsze kable zasilające oraz rozdzielanie sygnału od zasilania GEEKA stosując kabel Y. Chyba, że jak to zostało opisane we wcześniejszych postach mamy solidne i pewne wyjście prądowe (w laptopach wyjścia USB po tej samej stronie co kabel zasilający, najczęściej lewej, a w komputerach stacjonarnych nie stosujemy kiepskich wyprowadzeń gniazd USB do obudowy komputera). Każde dodatkowe połączenie/styk pogarsza parametry zasilania.


Aha i btw jako sam dac (po line out do wzmaka) do niczego się nie nadaje, tylko jako kombo bezpośrednio do słuchawek, wtedy jest naprawdę niezły (wersja 450)

Właśnie ciekawi mnie aspekt Line-Out w Geeku 450. Ciekawe, czy ktoś z forum rozbierał, rozkręcał już Geeka oraz czy próbował Line-Out wyprowadzić samodzielnie zaraz po DAC-u.

Czy w środku są termopady pośredniczące w wymianie ciepła z obudową? Lato idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mili państwo, chcę sobie zrobić kanapkę z osobnym telefonem i powerbankiem i wszystko spiąć i spokój, a nie podpinać do telefonu, z którego korzystam (OPO). Mam pytanie, czy telefon musi mieć pełną obsługę USB OTG, żeby mi się udało Geeka 450 na nim odpalić? Chodzi mi o to, że telefony starszej daty nie obsługujące w pełni USB OTG (jak na przykład SGS II ) miały możliwość podpięcia pendrive/czegoś innego z zewnętrznym zasilaniem przy pomocy kabelka Y. Tak też i tu chciałbym zrobić z geekiem i chciałbym kupić jakiś możliwie tani telefon z dobrą baterią i powiedzmy przynajmniej 2 rdzeniami, żeby to jakoś chodziło. Jeśli ma ktoś doświadczenia w tej kwestii, to będę wdzięczny za podzielenie się.

 

Druga kwestia, poleci ktoś dobrej jakości kabel Y do geeka i telefonu oraz powerbanka z wyjściem USB dużym żeńskim? Najlepiej taki gotowy, żeby nie trzeba było nic lutować.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, tak sobie tylko rzuciłem z tym SGS2

 

Ale w sumie... teraz sobie przypomniałem, że dziewczyna zmieniła ostatnio właśnie sgs2 na nowy telefon, to może by się nadał, tylko wymieniłbym mu batkę :) Spróbujemy.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności