Skocz do zawartości

majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Oba wyjścia są AMP. Niby wyjście 0,47 ohma można wykorzystać do podłączenia zewnętrznego wzmaka, np głośniki

 

Raczej na odwrót, to drugie wyjście może robić za liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oba wyjścia są AMP. Niby wyjście 0,47 ohma można wykorzystać do podłączenia zewnętrznego wzmaka, np głośniki

 

Raczej na odwrót, to drugie wyjście może robić za liniowe.

 

nie zmienia to faktu że nie jest to LO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko - on ma funkcje tylko AMP? Ma wejscie analogowe?

 

i drugie on tez dziala jako DAC dla Android czy tylko V2?

 

To jest DAC USB z obsługą DSD + wzmacniacz słuchawkowy w klasie A, z dwoma wyjściami o dwóch różnych impedancjach. Takie są zasadnicze jego funkcjonalnści.

 

 

Spróbujcie sparować to cuś ze smartfonem plisss.

 

 

 

Jeśli chodzi Androida to działa w trybie OTG. Aczkolwiek trzeba sobie zdawać sprawę, że będzie drenował jego baterię w zastraszającym tempie, bo "czy się stoi czy się leży, maks prąd zasilania się należy". Wzmacniacz w klasie A robi swoje. A w skrajnym przypadku telefon go nie wykryje z racji ograniczonej wydajności prądowej na swoim USB.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam znalazłem na XDA, odnośnie podłączania do telefonów. Wrzucam linka żeby nie powielać internetu.

 

http://forum.xda-developers.com/general/accessories/review-lh-labs-geekout-450-100-usb-dac-t3085503


Chyba jest wersja V2+ z bateria - to moze byc ciekawe...

 

Ostatecznie, dość prostym zabiegiem, każdy z nich można zasilić z zewnętrznego źródła 5V, choćby z battery packa. Wystarczy odpowiedni kabelek rozdzielający. Więc w sumie to nie jest problem, oczywiście poza kolejnym pudełkiem przy telefonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, posłuchałem sobie trochę tego malucha. Posprawdzałem na różnych kablach, sterach, playerach, konfiguracjach itp.

Dzisiaj jeszcze dotarło do mnie Ibasso DX50, świeże brzmienie.

A, że od jutra mnie tu będzie mniej na forum (wracam do pracy), to walę bez pardonu.

Qrwa Geek jest zajebisty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, posłuchałem sobie trochę tego malucha. Posprawdzałem na różnych kablach, sterach, playerach, konfiguracjach itp.

Dzisiaj jeszcze dotarło do mnie Ibasso DX50, świeże brzmienie.

A, że od jutra mnie tu będzie mniej na forum (wracam do pracy), to walę bez pardonu.

Qrwa Geek jest zajebisty. :D

 

Z perspektywy doświadczenia z przetwornikami Sabre wszelkiej maści, mam na ten temat swoje przemyślenia, dlaczego tak się dzieje.

Otóź wersja DACa w Geeku to ubogi krewny pełnowymiarowego ES9018. Ubogi, bo 2 przetworniki fizyczne ma w sobie nie 8, bo jest niskonapięciowy itd. Ale generalnie sygnaturę brzmieniową ma podobną.

A tak jak to w ES9018 sygnatura jest ultraliniowa, niektórzy twierdzą że wręcz chuda i brak jej wypełnienia. Ale to tak naprawdę opinie na podstawie niedostatecznie dobrych aplikacji, bo kostka o tym charakterze potrzebuje ultradobrego zasilania i świetnej sekcji analogowej, która nie odchudzi brzmienia kostki, która z kolei sama od siebie nic nie dodaje.

 

Przetwornik ten więc dobrze sprawdza się z sekcją analogową która jest bogata w harmoniczne i sama z siebie taka konkretna. Takie połączenie daje sumarycznie bardzo dobry dźwięk, jednocześnie bardzo neutralny, ale i dobrze wypełniony.

 

W przypadku Geeka też udało się to osiągnąć, neutralna i nie wnosząca nic od siebie, ale za to bardzo przejrzysta i dokładna, kostka, została pożeniona z pracującym w klasie A analogiem, który dołożył jej od siebie wypełnienia i rozświetlił średnicę. Efekt to bogaty, angażujący, ale jednocześnie precyzyjny dźwięk.

 

Jedna uwaga, w pewnych konfiguracjach, to specyficzne A-klasowe bogactwo i rozświetlenie średnicy może nie każdemu podpasować, więc odsłuch wcześniejszy jest wskazany.

 

Jeśli chodzi o DXa, to co prawda nie w modelu 50, a DX90 są dokładnie 2 takie kostki jak ta w Geeku, czyli mamy dual mono na mobilnej wersji Sabre. Na ile go pamiętam, to w sumie to dual mono nie dawała aż tak spektakularnego postępu, za to analog w DXie był jednak grzeczniejszy, to znaczy nie dawał takiego bogactwa na średnicy i wypełnienia. W tym jednak wolę Geeka, pomimo że kostka w nim tylko jedna. To jednak sekcja analogowa wygląda na kluczową w tym przetworniku. Zasilanie jest na podobnym poziomie, bo akurat wersja mobilna nie ma aż takich wymagań jak wersja desktopowa ESSa. Sądzę że DX50 nie da mu rady, skoro DX90 nie dał, to ten pewnie też nie.

 

A czy można w mobilnym DACu lepiej niż w Geeku? A pewnie że można, Hugo gra lepiej i to bezsprzecznie. Tylko w piersiach też gra żałośnie, jak trzeba na niego sięgnąć do portfela :).

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, posłuchałem sobie tego Ibasso.

Szczerze, to nie ma najmniejszego startu do Geeka.

To tak jakby chciał porównywać drezynę z Pendolino. To jest chyba jakaś kpina z tym Ibasso, pomijając samo brzmienie, gdzie jest dynamika w tym grajku.

Jego miejsce jest przy Fiio X1, na szarym końcu stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, posłuchałem sobie tego Ibasso.

Szczerze, to nie ma najmniejszego startu do Geeka.

To tak jakby chciał porównywać drezynę z Pendolino. To jest chyba jakaś kpina z tym Ibasso, pomijając samo brzmienie, gdzie jest dynamika w tym grajku.

Jego miejsce jest przy Fiio X1, na szarym końcu stawki.

 

Od jutra poruszasz się po mieście kanałami. Warto Wajdę wcześniej obejrzeć.

Ibassowcy już idą po Ciebie ...

:P

edit : Lord :)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50.

Mój najgorszy zestaw, czyli Clip i C&CBH2 zamiata tym zamulaczem jak chce.

A szkoda bo wykonanie i funkcjonalność na światowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Dźwięk wyprany z emocji, muzyka bez klimatu. Takie jakby słuchanie na kaseciaku z niewyczyszczoną głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50.

Mój najgorszy zestaw, czyli Clip i C&CBH2 zamiata tym zamulaczem jak chce.

A szkoda bo wykonanie i funkcjonalność na światowym poziomie.

 

DX50 nie znam, ale DX90 z racji na zastosowane rozwiązania gra jak Sabre w wersji, że tak po angielsku oględnie wyrażę opinię, równej. Żeby nie napisać dosadniej :). Jeśli ktoś oczekuje brzmienia mocno angażującego, to może się rozczarować. To jest coś w stylu niedopędzonego M-DACa. Jest dobrze, miejscami referencyjnie, ale czasem brakuje tego czegoś. Ale referencyjnie jest, w sensie dopieszczenia niuansów i mikrodetali. Jest to poziom dla wielu innych kostek przetwornika niedostępny.

 

Zakładając że DX50 to ubogi krewny, 90ki, to faktycznie może być miejscami całkiem dziwnie. Ale nie piszę tego z całą stanowczością, bo to takie gdybanie na podstawie rozważań logicznych, a nie na podstawie własnych odsłuchów.

 

Jeśli chodzi o Geeka, to on ma właśnie to coś. Jest i referencyjnie jak w przypadku DX90, no bo kostka ta sama, ale jest ten „błysk” w dźwięku, od dobrze dobranej sekcji analogowej.

 

To w moim odczuciu są rejony docelowe, dobra aplikacja wersji mobilnej Sabre, jeśli chodzi o sprzęty przenośne i równie z rozmysłem dobrana aplikacja dorosłego Sabre w sprzętach stacjonarnych. Ci co mieli okazję posłuchać moich Sabrowych wypocin, zapewne wiedzą co mam na myśli :)

 

Na tym tle, Geek już ma "to coś", jeśli chodzi o optymalność aplikacji, DX90 niestety jeszcze nie.

 

W stacjonarnych M-DAC też jeszcze tego nie ma, 8200cd też nie, Audio-GD 11.32 też nie, tak smao 1P. Dopiero 1.32 tak i niektóre aplikacje DIY. Buffalo z dobrym analogiem itp. Bo z kupnych żeby już powiedzieć że jest "to coś" to grubo zaczyna się robić z kasą. Mytek 192 niestety też jeszcze tego nie ma, jest blisko to fakt. Tak na 80%. Ale jeszcze nie to.

 

Deklaracja

To co wyżej napisałem, proszę odczytywać z uwzględnieniem mojej sygnatury. Jeśli ktoś będzie zgłaszał w związku z tym tekstem jakieś pretenscje, zostanie uprzejmie poproszony o pójście w ustronne miejsce i wychędożenie się samodzielnie :)

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności