Skocz do zawartości

Kolumny plus wzmacniacz plus subwoofer


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

wnioskując po fotce - potrzebujesz w salonie zestawu czterech subwooferów :P

Ewentualnie jeden gwizdek, żeby czasem zasyczał, że niby talerze słychać :)

A na poważnie - podpytaj o te pylony - jest jeszcze model wyższy za około tysiaka, który jest jeszcze o 100W mocniejszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i to dawało rade z basem :)

Jak jeździłeś zamknięty z tyloma subami, to faktycznie kolumny mogą nie dawać rady. Dla mnie fabryczne głośniki w Mondeo to już za mocno łupały :D

 

 

że jak... :blink: yyyy no to faktycznie macie zupełnie inne wymagania :D

 

 

a jaki w takim układzie teraz subik? JBL odpada ze wzgledu na brak cyfrowego wejścia

 

no i miare normalnej kasie... tak do 1500zł da sie coś znaleźć?

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - @retter : co sądzisz o tym ?

Do tego już porządny klocuch potrzebny chyba :)

Ale rms prawie estradowy:

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Onyks-25,2,0,1002,8230.htm

 

:)

Nope tam siedzi chyba 8" takie to ja mam podstawkowe do spokojnego słuchania w 80% starczy ale do dobrego słuchania koncertów słabo .... z lini robiłem sobie mini woodstok w domu, różnica taka ze tu masz mięso a na koncertach masz uderzenie mocy bez mięsa (twarde zawieszenie).

 

Jeszcze raz mówię zobacz sobie co sprzedaje, 12" woffer wzmocniona wersja 140W RMS 270max, gumowe zawieszenie papierowa usztywniona mębrana (wg mnie najlepsza konstrukcja nie lubie sztywnych piankowych zawieszenia lub aluminowych czy z w.szklanych membran) ale skoro w tym siedzisz pewnie wiesz jak co gra.

 

Rzecz druga buda !!!! raz jeszcze poczytaj o LT jak sobie puszczałem sygnał testowy 30-40 hz to myslałęm ze mi na dach kurna jakiś samolot siada obrazki tańczyły po ścianach to w rzeczywistości są dwa subufery tyle że pasywne. Do tego starą YAMAHE !!!!! koniecznie starą i yamahe. Słuchałem nowszych wynalazków tej firmy to ma o polowe mniej mięsa :/ inne firmy nie mają tak trzymanego basu. Dziś słucham innej muzyki innaczej i z czego innego wzmak ma korektor na średnicy :wub: i tu niestety to jest to co ja lubię dziś to rozumiem i wiem skąd się wzięło x5 czy hd600. Do tego dajesz suba strojonego na infrabas i masz sporo mięsa:D

 

Kosztuje dużo mniej ale nie masz faktury, może by się dało załatwić przez forum kogoś kto zrobi do tego papierek ale to musisz sam gadać.

Jeszcze jedno to jest rozłożone złożysz (dla ciebie nie problem myśle) spodoba się zmodyfikujesz wg własnego uznania projekt wsadzając np tesle czy co tam i wsio.

Buda jest tak pomyślana że można sobie samumu stroić wydłużając tunel ale to robić najlepiej w pomieszczeniu odsłuchowym chodzi o kubaturę pomieszczenia i fale stojące.

 

Tylko ostrzegam to nie są konsumenckie kolumienki i dają trochę wat co grozi uszczerbkiem na zdrowiu. JA potrafiłem yamahę do połowy rozkręcić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starą Yamahe już mam ;) (jezeli rok 2000 można nazwać starym) a co do LT to czy są jakieś gotowe kolumny do kupienia w sklepie? czy to tylko jest w DiY ?

 

 

 

Jeszcze raz mówię zobacz sobie co sprzedaje, 12" woffer wzmocniona wersja 140W RMS 270max, gumowe zawieszenie papierowa usztywniona mębrana (wg mnie najlepsza konstrukcja nie lubie sztywnych piankowych zawieszenia lub aluminowych czy z w.szklanych membran) ale skoro w tym siedzisz pewnie wiesz jak co gra.

 

 

 

Wszystko piknie tylko jak już pisałem... jest jedna sraczka... Koniecznie MUSZE miec Fvat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym napędzić te kolumny? jaki wzmak kupić bo raczej w końcówkę bawić się nie bede...

 

Wpierw chce zobaczyć czy te DALI są w stanie odżyć przy lepszym wzmaku

 

 

http://allegro.pl/wzmacniacze-yamaha-20132?buyUsed=1&order=pd&price_enabled=1&price_to=1000

 

coś z tego sie nadaje?

 

 

w ogolę to jak sie podłącza taki wzmak z ampli?

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli to wzmacniacz z radiem(generalizując). Więc dokupując wzmacniacz, ampli odłączasz, bo on go zastąpi.

A sugerując się fotką Twojego autka, to powinieneś kupić dwa subwoofery po 300W każdy i będziesz miał efekt zbliżony do tego z samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po obrażali się tylko jak pokazujesz że i tak wiesz lepiej i tak zrobisz po swojemu to się dziwisz ?

 

Rzecz druga nie pamiętam modelu ale moje yamaha ma wskaźnik gdzie pokazuje żeby dalej nie przesadzać z mocą fajna bardzo praktyczna funkcja na imprezy.

Ampa do imprezy to jedno ampa do kina to drugie, chcesz oba w jednym to musisz mooocno zajrzeć w portfel ....

 

Moją propozycje znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokazuję, że wiem lepiej? pokaż mi chociaż w jednym miejscu gdzie niby tak stwierdziłem?

 

Czy np połączenie ampli yamahy Rx-V1700 plus AX-700 da rade tak zgrac zeby wlasnie było razem podlaczone? i można było ogladac filmy 5.1?

 

problem mam z tym subem... moj obecny jest z cyfworym wejsciem a dolozenie dodatkowego kabla bedzie problematyczne bo wszystkie lecą w scianie a odleglosc jest spora. Chcąc zmienic suba na mocniejszy widze ze wiekszosc teraz jest pozbawiona cyfrowego wejscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze z brzegu, jak ktoś ci mówi nie łączy się wzmacniaczy to ty dalej swoje.

Ja pokazuję, że wiem lepiej? pokaż mi chociaż w jednym miejscu gdzie niby tak stwierdziłem?

 

Czy np połączenie ampli yamahy Rx-V1700 plus AX-700 da rade tak zgrac zeby wlasnie było razem podlaczone? i można było ogladac filmy 5.1?

 

problem mam z tym subem... moj obecny jest z cyfworym wejsciem a dolozenie dodatkowego kabla bedzie problematyczne bo wszystkie lecą w scianie a odleglosc jest spora. Chcąc zmienic suba na mocniejszy widze ze wiekszosc teraz jest pozbawiona cyfrowego wejscia...


Car audio to inna bajka topologia podobna ale reszta jak dla mnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poncio, Twoj zestaw nie spelnia oczekiwan odnosnie ogolnej glosnosci, czy ilosci basu i jego zejscia? Choc, skoro masz gwizdki popalone to pewnie jedno i drugie ;). Po pierwsze, ten sub

na 10" wooferze to jest slabizna, zawodow SPL z nim nie wygrasz.

 

Pomysl nad co najmniej 12", a najlepiej 15", tylko przy Twoim budzecie nie ma szans na zakup nowych egzemplarzy. Jednak dobry sub potrafi zdzialac cuda, szczegolnie w Twoim przypadku,

jezeli jestes przyzwyczajony do takiej fali uderzeniowej w aucie.

 

Odnosnie koncowek mocy, to pelno jest tego na Allegro, ale to tez tylko uzywki, bez faktur. Chcesz, zeby dobrze huczalo, to musisz wiecej mamony rzucic ;).

 

http://allegro.pl/piekny-rotel-rb-06-koncowka-mocy-6-m-cy-gwarancji-i5263967212.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-linn-lk-140-koncowka-mocy-i5286212636.html

http://allegro.pl/rotel-rb-1582-okazja-ktorej-nie-mozna-przegapic-i5281967013.html

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuhaha końcówki mocy :D tylko ten rotel jest mocny reszta to moja yamaha daje więcej :) choć Lin to wiadomo ...

Kolumienki na 8" żarty robisz ? ja mam 12" w każdej po dodaniu dobrego mocnego ampa jest okej, suba nigdy nie miałem potrzeby używać. Ale o czym my tu gadamy to dla ciebie powinna być wiedza oczywista tak jak łączenie wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności